Sejm uchwalił ustawę ws. głosowania korespondencyjnego w wyborach prezydenckich

Sejm uchwalił ustawę w sprawie głosowania korespondencyjnego w tegorocznych wyborach prezydenckich. Za przyjęciem ustawy opowiedziało się 230 posłów, 226 było przeciw, a dwóch wstrzymało się od głosu.

Nowy projekt PiS przewiduje m..in, że głosowanie w wyborach prezydenckich w tym roku odbędzie się jedynie drogą korespondencyjną. W ten sam sposób wyborcy mają zagłosować w II turze wyborów. Głosowanie będzie odbywać się od godziny 6 do godziny 20. W tych godzinach wyborcy, samodzielnie lub za pośrednictwem innej osoby, będą musieli umieścić kopertę zwrotną w specjalnie przygotowanej do tego celu skrzynce pocztowej na terenie gminy, w której widnieją w spisie wyborców. W kopercie ma być karta do głosowania z podpisanym oświadczeniem o osobistym i tajnym oddaniu głosu.

Jednocześnie ustawa mówi, że w przypadku stanu epidemii marszałek Sejmu może zarządzić zmianę wcześniej określonego terminu wyborów, przy czym termin ten musi być zgodny z zapisami Konstytucji.

Projekt przedstawił w Sejmie poseł Prawa i Sprawiedliwości Krzysztof Sobolewski, który próbował przekonywać, że wyborca nie będzie musiał podejmować żadnej aktywności, aby w czasie wyborów prezydenckich uzyskać kartę do głosowania, bo doręczeniem i odbiorem dokumentów wyborczych zajmie się państwo.

Poseł dodał, że projekt przedstawiony przez PiS jest w pełni zgodny z obowiązującym prawem Unii Europejskiej oraz opiniami Rady Europy. 

Więcej o:
Komentarze (371)
Sejm uchwalił ustawę ws. głosowania korespondencyjnego w wyborach prezydenckich
Zaloguj się
 • qnqn

  Oceniono 56 razy 52

  W kopercie ma być karta do głosowania z podpisanym oświadczeniem o osobistym i tajnym oddaniu głosu...
  Ja pi..er...do...le. Qwa, Monty Python by tego nie wymyślił. Kaczor ma paniczny strach w oczach, bo ma świadomość, co się z nim stanie, jak się władza zmieni. Mały, mściwy, wredny, miałki, tchórzliwy sqoorwysynek.

 • krscp

  Oceniono 47 razy 43

  Dziś nastąpił zamach stanu w Polsce. Głosowanie do skutku tego samego projektu, głosowanie na dwie ręce przez posła PiS, wielokrotne złamanie kodeksu wyborczego i konstytucji, bezpodstawne nadanie uprawnień marszałkowi sejmu do dysponowania datą wyborów. To jest zamach stanu.

 • xyphaxer

  Oceniono 42 razy 38

  Poziom głupoty sięgnął kosmosu.

 • mydeer

  Oceniono 34 razy 32

  "W kopercie ma być karta do głosowania z podpisanym oświadczeniem o osobistym i tajnym oddaniu głosu."

  Wyborca ma podpisać oświadczenie że głosuje tajnie. Bareja by tego nie wymyślił.

 • balubalu1

  Oceniono 34 razy 30

  wynik wyborów już leży wydrukowany u Kaczenki ...

 • joanelle

  Oceniono 29 razy 25

  Proponuję pisać na kartach rzeczy w rodzaju "u mnie w piwnicy jest plantacja konopii" albo "Kaczyński ch...", to się dowiemy, czy wybory rzeczywiście były tajne :P

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX