Jaki jest wskaźnik śmiertelności koronawirusa w Polsce? "63 procent ofiar to mężczyźni". Najnowsze dane

Z najnowszych danych wynika, że wskaźnik śmiertelności koronawirusa w Polsce przekroczył 2 procent, a średni wiek ofiar wynosi 71 lat. Aż 63 procent wszystkich zmarłych to mężczyźni.

Przy 4414 potwierdzonych przypadkach zakażenia i 107 ofiarach śmiertelnych (stan na godzinę 19 w poniedziałek 6 kwietnia), wskaźnik śmiertelności choroby COVID-19 wywoływanej przez koronawirusa przekroczył 2 procent - wynosi dokładnie 2,4 procent. 

Zobacz wideo Koronawirus. Jakie obostrzenia obowiązują poza Polską?

Jaka jest śmiertelność koronawirusa w Polsce? Wśród ofiar przeważają mężczyźni

"63 procent wszystkich zmarłych to mężczyźni" - podaje Onet, powołując się na dane publikowane przez Ministerstwo Zdrowia. Średni wiek ofiar koronawirusa w Polsce wynosi obecnie 71 lat. Najmłodsza miała 32 lata, a najstarsza - 97 lat. Osoby w przedziale wiekowym 30. a 40 rokiem życia stanowią 4 procent wszystkich ofiar.

Tylko w poniedziałek 6 kwietnia poinformowano o 311 nowych przypadkach zakażenia i śmierci 13 pacjentów. Resort przekazał informację o śmierci 40-letniej kobiety hospitalizowanej w Krotoszynie, 87-letniego mężczyzny z Tych, 61-letniego pacjenta z Wrocławia oraz 75-letniego mężczyzny ze szpitala w Łańcucie. Po południu poinformowano, że zmarli także: 88-letni mężczyzna ze szpitala w Puławach, 80-letni mężczyzna hospitalizowany w Raciborzu, 82-letnia kobieta ze szpitala w Częstochowie, 70-letni mężczyzna i 74-letnia kobieta hospitalizowani w Bolesławcu, 65-latek i 97-latka hospitalizowani w Warszawie, 68-letni mężczyzna - pensjonariusz domu pomocy społecznej w Niedabylu w województwie mazowieckim oraz 87-letnia kobieta ze szpitala w Kędzierzynie-Koźlu.

Obecne dane na temat liczby ofiar i zakażonych koronawirusem w Polsce można znaleźć tutaj:

Więcej o: