Koronawirus w Chinach. Nowe przypadki wskazują na niepokojącą tendencję - coraz więcej bezobjawowych zakażonych

W niedzielę w Chinach zdiagnozowanych zostało 39 nowych przypadków zakażeń koronawirusem wśród osób, które wykazywały objawy infekcji. To, co niepokoi naukowców, to wzrost liczby osób, które są zakażone, ale nie przejawiają żadnych objawów choroby COVID-19.

Władze Chin zdecydowały się ostatnio zmienić sposób podawania informacji o osobach zakażonych dzieląc je na pacjentów, którzy mają objawy i tych, którzy przechodzą zakażenie bez jakichkolwiek symptomów. Jak podaje Reuters w niedzielę 5 kwietnia w Chinach testy potwierdziły zakażenie koronawirusem u 39 osób z tej pierwszej grupy.

Coraz więcej bezobjawowych przypadków zakażenia koronawirusem w Chinach

Jest to o dziewięć osób więcej, niż miało to miejsce dobę wcześniej. Aż 38 spośród nich to zakażeni, którzy przejechali do Chin z zagranicy. Doszło więc do tylko jednego zakażenia na obszarze kraju - dotyczy to osoby z Guangdong, która wcześniej przebywała w prowincji Hubei, gdzie zaczęła się epidemia.

Zobacz wideo Rywalizacja mocarstw w tle pandemii koronawirusa. Komentuje dr Jacek Bartosiak

Chociaż wzrost ten nie jest tak duży, jak w Stanach Zjednoczonych czy Hiszpanii, to naukowców niepokoi inna tendencja. Lekarze diagnozują koronawirusa u coraz większej liczby osób, które nie wykazują żadnych objawów zakażenia. Oznacza to, że takie osoby, nie podejrzewając u siebie choroby COVID-19, zarażają inne osoby. Zgodnie z danymi Narodowej Komisji Zdrowia Chin w niedzielę zakażenie SARS-CoV-2 zostało stwierdzone u 78 takich osób. Jest to wzrost liczby bezobjawowych przypadków o 31 w ciągu ostatnich 24 godzin. 

Zgodnie z danymi z poniedziałku 6 kwietnia w Chinach do tej pory potwierdzono 82 665 przypadków zakażeń koronawirusem. Z powodu COVID-19 zmarło w tym kraju 3335 osób, a 77 tysięcy uznaje się za wyleczonych. Ze względu na liczbę zakażeń Chiny zostały prześcignięte przez Stany Zjednoczone (337 tysięcy przypadków), Hiszpanię (135 tys.), Włochy (128 tys.), Niemcy (100 tys.) oraz Francję (93 tys.).

Więcej o:
Komentarze (236)
Koronawirus w Chinach. Nowe przypadki wskazują na niepokojącą tendencję - coraz więcej bezobjawowych zakażonych
Zaloguj się
 • dawaj.flaszkie

  Oceniono 94 razy 72

  - Ilu chorych jutro przybędzie?
  - Dokładnie 287 osób.
  - Skąd taka dokładna liczba?
  - Bo tyle mamy testów na jutro.

 • an_ma_o

  Oceniono 36 razy 32

  Jak czytam tutaj komentarze to mam przeswiadczenie ze w Polsce mamy 98 % wirusologow reszta po politolgii..

 • ps11111ps

  Oceniono 47 razy 31

  Jeszcze chwile i sie okaze ze COVID jak HIV - zostaje z pacjentem na całe życie....

 • prokuraturarejonowa

  Oceniono 33 razy 25

  W Niemczech 100 tys chorych a w Chinach 80 tys? Przecież to kit. Chińskie statystyki są podrasowane.

  Jak w Niemczech jest 100 tys chorych to w Chinach musiało być conajmniej 1,5 mln.

 • h_albicilla

  Oceniono 21 razy 21

  W końcu się dogadali - nosiciel zadowolony bo nie ma objawów, wirus zadowolony bo ma gdzie mieszkać.

 • greg0.75

  Oceniono 24 razy 20

  Ale chyba o to chodziło? Docelowo będziemy sobie żyli z koronawirusem nie szkodząc sobie nawzajem; przecież już mamy na pokładzie dzikie ilości pasażerów na gapę, będzie jeden więcej

 • xynat

  Oceniono 20 razy 16

  Tam robią testy nawet potencjalnie zdrowym i okazuje się, że niektórzy z nich tacy zdrowi nie są. A w Polsce brakuje testów nawet dla tych, którzy mieli kontakt z chorymi i przejawiają objawy wirusa.

 • sopoko-spoko

  Oceniono 15 razy 15

  Coraz wieksza ilosc przypadkow bezobjawowych oznacza chyba ze coraz wiekszej ilosci osob ten wirus nie szkodzi. To chyba dobry znak?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX