Koronawirus w Niemczech. Już 100 tys. osób zakażonych. Poniżej 100 spadła dobowa liczba zgonów

Instytut im. Roberta Kocha poinformował, że w ciągu ostatniej doby w Niemczech zmarło 92 pacjentów zakażonych koronawirusem. Po raz pierwszy od kilku dni liczba zgonów z powodu COVID-19 spadła w tym kraju poniżej stu.
Zobacz wideo Koronawirus. Jakie obostrzenia obowiązują poza Polską?

W poniedziałek 6 kwietnia liczba zakażonych koronawirusem w Niemczech wzrosła do 100 123 osób. Z powodu zakażenia SARS-CoV-2 zmarło już 1584 osoby, a za wyleczonych uznaje się ponad 28 tysięcy osób. W ciągu doby liczba zakażonych wyniosła 3,6 tys. osób, a liczba ofiar śmiertelnych wzrosła o kolejne 92 osoby. To wyniki niższe, od tych obserwowanych od kilku ostatnich dni. Poprzednio liczba nowych zakażeń wynosiła średnio około sześciu tysięcy nowych przypadków na dobę.

Koronawirus w Niemczech: poniżej 100 spadła dobowa liczba ofiar COVID-19. Wskaźnik śmiertelności wynosi nieco ponad 1 proc.

Jak podaje CNBC, wskaźnik śmiertelności koronawirusa w Niemczech wynosi nieco ponad 1 procent, jest więc znacznie niższy niż w innych europejskich krajach. Najprawdopodobniej powodem takiego stanu jest decyzja władz o wdrożeniu szeroko zakrojonych testów u osób podejrzanych o zakażenie SARS-CoV-2. Dla porównania w niektórych krajach, jak w Wielkiej Brytanii, badane pod kątem infekcji są tylko te osoby, które mają objawy. Epidemiolog Karl Lauterbach zauważa też, że pierwsze przypadki zakażeń pojawiły się w Niemczech później niż np. we Włoszech czy Hiszpanii, poza tym na początku dotykały młodsze osoby, których powrót do zdrowia jest szybszy lub nie wymaga hospitalizacji.

Według niemieckiego epidemiologa niski wskaźnik śmiertelności to też wynik niższego wzrostu liczby zakażeń, co umożliwiło leczenie najciężej chorych w najlepszych klinikach. - Po czwarte niemiecki system opieki zdrowotnej został zmodernizowany w ciągu ostatnich 20 lat. Oznacza to, że mamy więcej łóżek szpitalnych, więcej respiratorów, więcej OIOM-ów i więcej lekarzy zakaźników, w porównaniu z jakimkolwiek innym krajem w Europie - dodaje Karl Lauterbach.

Niemiecki Instytut im. Roberta Kocha poinformował w poniedziałek także o tym, że liczba zakażonych przekroczyła już poziom 100 tysięcy osób. Najwięcej nowych pacjentów chorych na COVID-19 leczonych jest w Bawarii, Hamburgu i Badenii-Wirtembergii. Aż 70 procent zakażeń dotyczy osób w wieku od 15. do 59. roku życia.

W piątek kwarantannę domową zakończyła kanclerz Niemiec Angela Merkel. W poniedziałek 6 kwietnia oraz w czwartek 9 kwietnia odbędzie się posiedzenie rządu poświęcone walce z pandemią koronawirusa. Politycy mają zająć się m.in. kwestią wprowadzenia kolejnych obostrzeń.

Więcej o:
Komentarze (114)
Koronawirus w Niemczech. Już 100 tys. osób zakażonych. Poniżej 100 spadła dobowa liczba zgonów
Zaloguj się
 • za_miske_ryzu

  Oceniono 36 razy 32

  Przykład Niemiec pokazuje, że służba zdrowia to strategiczna część infrastruktury gospodarczej. Dzięki inwestycjom w służbę zdrowia Niemcy, pomimo mniejszych restrykcji administracyjnych niż w Polsce, obecnie dyskutują głównie o tym, w jaki sposób je poluzować, by nie zwiększyć współczynnika śmiertelności.

  W Polsce trwa dyskusja, w jaki sposób zamaskować fatalną sytuację w służbie zdrowia do 10 maja.

 • zelig777

  Oceniono 33 razy 23

  Polska wybrała inną drogę i wolała zwiększać od lat budżet na zbrojenia kosztem edukacji i służby zdrowia, m.in. zamykając w ostatnich latach wiele szpitalnych oddziałów zakaźnych. Teraz płacimy za skandalicznie niedoinwestowanie służby zdrowia przez ostatnie 30 lat, a gdy lekaże o tym wspomnali zostali zaszczuci przez państwowe media.

 • kalim13

  Oceniono 34 razy 12

  Słabo Niemcy, słabo. nie macie kropideł i rąk konsekrowanych stąd tyle ofiar.

 • vomitorium1

  Oceniono 10 razy 10

  ”Najprawdopodobniej powodem takiego stanu jest decyzja władz o wdrożeniu szeroko zakrojonych testów u osób podejrzanych o zakażenie SARS-CoV-2.”
  przeprowadzają 100 000 testów dziennie
  i chcą zwiększyć ilość do 200 000 (168 laboratoriów)
  (i wstydzą się
  bo korea południowa dokonuje 400 000 testów dziennie)

 • brytnej

  Oceniono 18 razy 10

  Co ciekawe, w Niemczech w dalszym ciągu wychodzi się z założenia, że 80 % przypadków zarażenia nie zostaje wykrytych. Ciekawe jaki odsetek nie zostaje wykryty w innych krajach.

  Ciekawe jest też to, że akurat w Bawarii i w Kraju Saary, gdzie wprowadzono najdalej idące obostrzenia, w dalszym ciągu jest proporcjonalnie do ilości mieszkańców najwięcej nowych przypadków.

 • mg_40

  Oceniono 10 razy 8

  Przypominam tu wszystkim, że jak ktoś nie ma za co żyć to od tego jest zasiłek dla bezrobotnych ( 480 zł ) oraz opieka społeczna (paczki z żywnością i 400 zł zasiłku)
  Na takie kwoty skazywaliście biednych i chorych bez możliwości uzyskania renty nazywając ich nierobami
  ŻADNYCH PIENIĘDZY DODATKOWO RZĄD NIE POWINIEN ASYGNOWAĆ
  Kto nie ma na życie niech żyje z wyżej wymienionych

 • niko8472

  Oceniono 9 razy 7

  Zobaczymy tydzień-dwa po Świętach... Jak się tendencja utrzyma a rząd wkońcu te cholerne maseczki "zorganizuje" może przynajmniej szkoły otworzą...

 • race444

  Oceniono 8 razy 6

  Najlepiej jest napisac, ze wszedzie jest beee i nikt sobie nie radzi tylko u nas jest cacy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX