Koronawirus. 500 zł kary mandatu za mycie auta w myjni. Akcja policji i Żandarmerii Wojskowej

Od 1 kwietnia w Polsce obowiązują nowe obostrzenia związane z epidemią koronawirusa. Wyjść z domu możemy jedynie w uzasadnionych sytuacjach. Czy mycie samochodu jest jedną z nich? Przekonali się o tym trzej mieszkańcy Olsztyna, którzy dostali mandaty za wizytę w myjni bezdotykowej.

Jak informuje "Twój Kurier Olsztyński", w sobotę 4 kwietnia odbyła się akcja kontrolna na bezdotykowej myjni przy ul. Obiegowej w Olsztynie. Funkcjonariusze Żandarmerii Wojskowej i policji zablokowali radiowozem wyjazd z myjni, a następnie wlepili mandaty trzem kierowcom, którzy myli swoje pojazdy. 68-latek i dwóch 42-latków zapłacą po 500 zł kary. Kierowcy, którzy czekali na swoją kolej do myjni, zostali pouczeni. 

Zobacz wideo Koronawirus. Jakie obostrzenia obowiązują poza Polską?

Nowe obostrzenia. Mycie samochodu zabronione. Co nam wolno, a czego nie?

Przypomnijmy, że zgodnie z nowymi obostrzeniami w Polsce obowiązuje ograniczenie w przemieszczaniu się. Bez obaw o mandat możemy wyjść z domu, jeśli idziemy do pracy lub z pracy, nasze wyjście związane jest z wolontariatem na rzecz walki z COVID-19 lub tzw. niezbędnymi sprawami życia codziennego. Co zalicza się do tej ostatniej kategorii? M.in. wyjście do sklepu, do lekarza lub spacer z psem. Dozwolone są także krótkie spacery mające służyć naszemu zdrowiu psychicznemu. Mycie samochodu lub wyjście do sklepu po alkohol nie są uznawane za niezbędne sprawy życia codziennego. 

Kiedy będziemy poza domem, policja może nas zatrzymać i zapytać o cel wyjścia z domu. Za wykroczenie przeciwko przepisom porządkowym o zachowaniu się w miejscach publicznych możemy zostać ukarani karą do 500 zł albo naganą. 

Przeczytaj także:

Więcej o: