Naczelny Lekarz USA ostrzega przed nadchodzącym tygodniem. "To będzie jak Pearl Harbor i 11.09"

- To będzie najcięższy i najsmutniejszy tydzień w życiu większości Amerykanów - stwierdził Naczelny Lekarz USA Jerome Adams. Codziennie za oceanem przybywa kilkadziesiąt tysięcy nowych zakażonych koronawirusem.

Liczba stwierdzonych przypadków koronawirusa w Stanach Zjednoczonych wynosi już ok. 330 tys.; ten kraj znajduje się na samym szczycie pod względem liczby zakażeń. Codziennie przybywa tam kilkadziesiąt tysięcy zakażonych.

Na drugim miejscu znajdują się Hiszpania i Włochy, gdzie odnotowano po ok. 130 tys. chorych. W USA zmarło dotychczas ponad dziewięć tys. zakażonych, w Hiszpanii ponad 12 tys., a we Włoszech ok. 16 tys. 

Koronawirus. "To będzie jak Pearl Harbor, jak 11 września"

Jak podaje agencja Associated Press, Naczelny Lekarz Stanów Zjednoczonych Jerome Adams zapowiedział w niedzielę, że Amerykanów czekają jedne z najcięższych dni w historii kraju.

- Mówiąc szczerze, to będzie najcięższy i najsmutniejszy tydzień w życiu większości Amerykanów - stwierdził Adams. - To będzie dla nas jak Pearl Harbor, jak 11 września, tylko nie w jednym miejscu. To będzie wydarzać się w całym kraju. Chcę, by Ameryka to rozumiała - zaznaczył.

Dr Anthony Fauci, dyrektor Narodowego Instytutu Alergii i Chorób Zakaźnych, stwierdził z kolei, że liczba ofiar koronawirusa w nadchodzącym tygodniu "będzie dla niektórych szokująca".

Zobacz wideo 31 marca premier Morawiecki wprowadził nowe restrykcje
Więcej o:
Komentarze (246)
Naczelny Lekarz USA ostrzega przed nadchodzącym tygodniem: To będzie jak Pearl Harbor i 11.09
Zaloguj się
 • drentfyharry

  Oceniono 57 razy 37

  E tam yankesi wasze problemy to przy naszych mały pryszcz.....Tu cały naród drży czy maliniaka uda się wybrać 10 maja....Po za tym zły Putin wraka nie chce oddać,to jest prawdziwa tragedia.....

 • drentfyharry

  Oceniono 40 razy 26

  Nie bójcie nic,w razie czego przyślemy wam naszego naczelnego lekarza od wszystkiego, doktora Jarozbawa Smoleńskiego.On jest w stanie wygasić każdą epidemię do 10 maja.....

 • cezar85

  Oceniono 61 razy 19

  ci którzy przeżyją, jak zobaczą rachunki za leczenie, będą żałować, że przeżyli

 • ebom

  Oceniono 9 razy 7

  We Włoszech i Hiszpanii to jest bilans z prawie dwóch miesięcy. W USA wirus jest na poważne obecny od dwóch-trzech tygodni...

 • wierny_nie_poddany

  Oceniono 8 razy 6

  Spoko,
  my mamy kolejny rząd ocalenia narodowego, służbę zdrowia powierzoną Matce Boskiej, no i Zbawcę. Co tam 11 września. Mamy zarazę 10 kwietnia

 • jaja-kaczora

  Oceniono 22 razy 6

  to dzieki temu ze maja tego Pomaranczowego Idiote, stwierdzil furman Otto z Tworkowa

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX