Naczelny Lekarz USA ostrzega przed nadchodzącym tygodniem. "To będzie jak Pearl Harbor i 11.09"

- To będzie najcięższy i najsmutniejszy tydzień w życiu większości Amerykanów - stwierdził Naczelny Lekarz USA Jerome Adams. Codziennie za oceanem przybywa kilkadziesiąt tysięcy nowych zakażonych koronawirusem.

Liczba stwierdzonych przypadków koronawirusa w Stanach Zjednoczonych wynosi już ok. 330 tys.; ten kraj znajduje się na samym szczycie pod względem liczby zakażeń. Codziennie przybywa tam kilkadziesiąt tysięcy zakażonych.

Na drugim miejscu znajdują się Hiszpania i Włochy, gdzie odnotowano po ok. 130 tys. chorych. W USA zmarło dotychczas ponad dziewięć tys. zakażonych, w Hiszpanii ponad 12 tys., a we Włoszech ok. 16 tys. 

Koronawirus. "To będzie jak Pearl Harbor, jak 11 września"

Jak podaje agencja Associated Press, Naczelny Lekarz Stanów Zjednoczonych Jerome Adams zapowiedział w niedzielę, że Amerykanów czekają jedne z najcięższych dni w historii kraju.

- Mówiąc szczerze, to będzie najcięższy i najsmutniejszy tydzień w życiu większości Amerykanów - stwierdził Adams. - To będzie dla nas jak Pearl Harbor, jak 11 września, tylko nie w jednym miejscu. To będzie wydarzać się w całym kraju. Chcę, by Ameryka to rozumiała - zaznaczył.

Dr Anthony Fauci, dyrektor Narodowego Instytutu Alergii i Chorób Zakaźnych, stwierdził z kolei, że liczba ofiar koronawirusa w nadchodzącym tygodniu "będzie dla niektórych szokująca".

Zobacz wideo 31 marca premier Morawiecki wprowadził nowe restrykcje
Więcej o: