Koronawirus. Dzienny wzrost zachorowań w Polsce: 475 nowych przypadków i 15 zgonów

W Polsce potwierdzono kolejnych 268 przypadków zakażenia koronawirusem - informuje ministerstwo zdrowia. Łącznie w niedzielę odnotowano 475 nowych osób z wykrytym koronawirusem. Liczna zainfekowanych w naszym kraju wzrosła tym samym do 4102. Ministerstwo informuje o śmierci kolejnych 10 osób zakażonych koronawirusem, co w sumie daje 15 ofiar śmiertelnych w niedzielę.

Ofiary śmiertelne to: 82-letni mężczyzna hospitalizowany w Łomży, 46-letnia kobieta, 51-letnia kobieta, 71-letni i 77-letni mężczyźni hospitalizowani w szpitalu w Radomiu, 66-letni mężczyzna i 89-letnia kobieta hospitalizowani w szpitalu w Warszawie, 71-letnia kobieta i 74-letni mężczyzna hospitalizowani we Wrocławiu oraz 86-letnia kobieta hospitalizowana w Przemyślu.

Łączna liczba ofiar śmiertelnych epidemii wzrosła w Polsce do 94.

Koronawirus w Polsce. Rośnie liczba zachorowań

Ministerstwo poinformowało w niedzielę ok. godz. 17, że w gronie 268 zakażonych osób znalazło się 67 pacjentów z województwa łódzkiego, 66 osób z woj. mazowieckiego, 41 osób z woj. dolnośląskiego, 29 osób z woj. wielkopolskiego, 17 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 9 osób z woj. podlaskiego, 8 osób z woj. lubelskiego, 8 osób z woj. małopolskiego, 8 osób z woj. pomorskiego, 5 osób z woj. podkarpackiego, 4 osoby z woj. opolskiego, 3 osoby z woj. śląskiego i 3 osoby z woj. zachodniopomorskiego.

Ministerstwo Zdrowia zmienia sposób raportowania o koronawirusie. "Podsumowanie stanu z dnia i nocy">>>

Tym samym dzienny bilans zachorowań w Polsce wzrósł w niedzielę do 475 przypadków - w niedzielę rano Ministerstwo Zdrowia informowało o 207 nowych pacjentach zakażonych koronawirusem i pięciu ofiarach śmiertelnych.

Zobacz wideo Woś o przebiegu choroby: Z leczenia domowego trafiłem do szpitala
Więcej o:
Komentarze (204)
Koronawirus. Dzienny wzrost zachorowań w Polsce: 475 nowych przypadków i 15 zgonów
Zaloguj się
 • magda_breslau

  Oceniono 67 razy 53

  Mamy najwyzszy w Europie odsetek zarazonego personelu szpitali.

  Pierwsi w Europie. Polska wstala z kolan. W miedzyczasie w polowie lutego, kiedy juz kazdy wiedzial o pandemii, rzadowe agencje wysprzedaly 60 tys. masek, ktorych dzis brakuje w kazdym szpitalu.

  Kaczynski i klako - spotka was za to kara. Najpierw umrze wielu z nas, ale kiedy kurz opadnie, wy odpowiecie za swoje zbrodnie.

 • biesczad1

  Oceniono 44 razy 40

  W TVPiSzczujni przez cały dzień chwalą się wczorajszym spadkiem: ciekawe, co dziś wymyślą - może jakieś orędzie?...

 • jatzek30

  Oceniono 32 razy 32

  A jak myślicie kiedy prezes partii Jarosław Kaczyński robi zakupy ? Czy ktoś go widział między 10 a 12 jak stoi w jakiejś kolejce razem z innymi ludźmi powyżej 60 roku życia ? Czy człowiek z budyniu zwany żartobliwie prezydentem dalej rozdaje paczki czy też na internecie bryluje ? Gdzie jest świr smoleński ? Gdzie jest Betty ? Tylko widzimy dwóch smętnych pajaców ktorzy dali się wirusowi zapędzić w kozi róg a tak było od stycznia przygotowani ! Spanikowani zamykają całą gospodarkę i epidemia będzie się tliła lata. Nie mają pomysłu jak to wszystko ogarnąć.

 • t.kubidowski

  Oceniono 40 razy 30

  przy tak śladowej ilości wykonywanych testów liczby podawane przez MZ powinno się mnożyć x10

 • 55kris

  Oceniono 31 razy 27

  Pan Gowin z rozbrajającą szczerością wyjawił, że Polski nie stać na ogłoszenie stanu klęski żywiołowej (nadzwyczajnego, czy jak go tam zwał). Jak się rozdało wszystkie rezerwy - wypracowane w pocie czoła przez tych, na których ciągle plujecie, byle tylko utrzymać się u władzy - to trudno się dziwić!
  A teraz jeszcze wymyślił Pan chytry plan przytrzymania długopisa u władzy - co najmniej dwa lata. Bo są tysiące ułaskawień in blanco do podpisania! Mógłby się padowi wkład skończyć przedwcześnie....

 • niepisaty_wyksztalciuch

  Oceniono 29 razy 27

  Epidemia dopiero się rozkręca a naszej służby zdrowia już prawie nie ma. Są za to spoceni durnie we władzy opętani obsesja wyborów

 • magda_breslau

  Oceniono 32 razy 24

  Ludzie, wiem, ze zrozumienie exponential growth zajmuje troche czasu, ale bardzo was prosze - skroccie swoj czas adoptacji chociaz o polowe...

  Mafia ktora owinela sie w bialo-czerwone barwy, zeby wygladac bardziej jak partia polityczna a nie gangsterzy i zlodzieje, podaje, ze mamy 4 tys. zarazonych. Jesli nawet przyjac ich klamstwa za prawde, to za cztery, piec dni - bedziemy miec 8 tysiecy. Za nastepne cztery 16 tysiecy. Za nastepne cztery 32 tysiace. Za nastepne cztery 64 tysiace. Za nastepne cztery 128 tysiecy. Na wybory 10 maja: okolo miliona zarazonych.

  Oczywiscie R0 mozna zmniejszyc, tak jak probuje sie robic, zamykajac ludzi w domach. zobaczymy na ile zwolni to tempo zarazen.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX