Posypały się mandaty dla kierowców. Przy ładnej pogodzie chcieli umyć samochody

Mandaty za mycie aut rozdała w niedzielę policja w Szczecinie i Olsztynie. Obowiązujące obostrzenia nie dopuszczają aktywności, które nie obejmują najważniejszych potrzeb życiowych.

Niedziela w wielu regionach naszego kraju jest słoneczna. Taką pogodę chcieli wykorzystać niektórzy kierowcy, by umyć swoje auta. W Szczecinie i Olsztynie zareagowały na to służby. Zgodnie z obowiązującymi obostrzeniami wprowadzonymi w związku z pandemią koronawirusa, możemy wychodzić z domu tylko w najważniejszych potrzebach życiowych, jak praca, zakupy spożywcze czy do apteki. Mycie auta nie jest więc dopuszczalne.

Zobacz wideo Koronawirus. Jakie obostrzenia obowiązują poza Polską?

Mandaty za mycie auta 

Jak poinformował portal Twój Kurier Olsztyński, na jednej z myjni samoobsługowych w Olsztynie funkcjonariusze interweniowali w stosunku do trzech mężczyzn, którzy myli samochody. Sierżant Andrzej Jurkun z olsztyńskiej policji stwierdził, że "mężczyźni mieli świadomość obowiązujących ograniczeń, które zlekceważyli". 68-latek i dwóch 42-latków otrzymało mandaty. 

W Olsztynie zaś kilku kierowców chciało korzystać z myjni bezdotykowej. Jak podało Radio Szczecin, mieszany patrol Żandarmerii Wojskowej i policji ukarał mandatami tych, którzy korzystali z myjni. Reszta osób czekających w kolejce została pouczona. 

Przeczytaj też:

Więcej o: