Ministerstwo Zdrowia zmienia sposób raportowania o koronawirusie. "Podsumowanie stanu z dnia i nocy"

Dotychczas Ministerstwo Zdrowia podawało dane o liczbie zakażonych koronawirusem i przypadkach śmiertelnych trzy razy dziennie. W niedzielę resort poinformował, że zmienia zasady raportowania - dane będą pojawiały się dwa razy na dobę i będą podsumowywać "stan z dnia i nocy".

Ministerstwo Zdrowia dzieliło się raportami o liczbie zakażonych trzy razy dziennie. Jednak w sobotę wieczorem najnowszych danych nie podano. Zrobiono to natomiast w niedzielę około godz. 10. Resort poinformował wówczas o 207 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem i pięciu ofiarach śmiertelnych COVID-19. 

Zobacz wideo Zakazy w rozporządzeniu ministra zdrowia. Czy da się je wyegzekwować?

Jednocześnie Ministerstwo Zdrowia przekazało, że zmianie ulegnie sposób raportowania o dobowej liczbie zakażeń i zgonów. "Wyjaśniamy, że wczoraj nie został pominięty żaden komunikat. Przeszliśmy na raportowanie ze służbami sanitarno-epidemiologicznymi w trybie 2 razy na dobę" - czytamy w komunikacie zamieszczonym na Twitterze.

MZ zmienia częstotliwość raportowania o przypadkach koronawirusa. "Stan z dnia i nocy"

Rzecznik MZ Wojciech Andrusiewicz doprecyzował w rozmowie z Onetem, że podawane od teraz dwa razy dziennie dane o zakażeniach "będą podsumowywały stan z dnia i nocy". 

"Dostosowujemy nasze systemy raportowania do kolejnych faz rozwoju zakażeń. Dziś większość państw raportuje w trybie raz na dobę. My na początku raportowaliśmy każdy przypadek, następnie przeszliśmy na tryb: 4 razy na dobę, później zaś 3 razy na dobę. System raportowania odpowiada więc bieżącemu etapowi sytuacji epidemicznej" - wyjaśnił Andrusiewicz.

Przypomnijmy, że w czwartek 2 kwietnia, a więc jeszcze gdy podawano raporty trzy razy dziennie, Ministerstwo Zdrowia zapowiedziało jedynie przesunięcie godzin ich publikacji. "Zmiany w porach raportowania nowych przypadków osób zakażonych koronawirusem. Od dziś pierwszy poranny raport będziemy publikować między godz. 10.00 a 11.00. Przesunięciu ulegają również kolejne godziny raportów. Niezmiennie będziemy publikować dane zaraportowane do MZ przez WSSE [Wojewódzkie Stacje Sanitarno-Epidemiologiczne - red]" - oznajmiono na Twitterze. 

Więcej o:
Komentarze (352)
MZ zmienia sposób raportowania o koronawirusie. "Podsumowanie stanu z dnia i nocy"
Zaloguj się
 • d6d57c608324

  Oceniono 82 razy 74

  Wyniki eksperymentu nie pasują do założeń, więc zmieniamy metodykę obliczania?

  Coś się krzywa Szumowskiemu, po 3 tygodniach zamknięcia kraju, nie wypłaszcza ...

 • maciejwscieklica

  Oceniono 64 razy 54

  i dobrze !
  po co draznic Jarka !
  unormujemy sytuacje do 10 kwietnia
  a przed 10 maja to wyzerujemy
  i bedziemy krajem szczesliwosci

 • tapioka49

  Oceniono 45 razy 41

  Ale wybory 10 maja mają się odbyć i basta !! ... Tak nakazał car PiS-u ..... Zdrowie i życie społeczeństwa RP , nie ma żadnego znaczenia dla KC PiS i ich prezesa ; liczy się tylko władza , stołki i pełne koryto !!

 • dublet

  Oceniono 41 razy 33

  Pan Prezydent Donald Trump przestrzega przed głosowaniem korespondencyjnym, bo jest podatne na oszustwa. Co PiS na to? Przekaz dnia jest taki, że Trump to lewak i LGBT!

 • magda_breslau

  Oceniono 42 razy 30

  Partia zmienia reguly jak chinscy komunisci.

  Jedna jest dobra rzecz, jaka niesie ze soba ta biblijna plaga: bedzie mozna zobaczyc instytucje (kosciol, panstwo, samorzady), ludzi i samych siebie, takimi jakimi sà naprawde.

  Kiedy kurz opadnie, bedziemy wiedziec wiecej o innych i o sobie. Wtedy zdecydujemy, czy Uklad, w ktorym my dla panstwa partyjnego, czy panstwo powinno byc dla obywateli, jest jedynym slusznym, i czy da sie przezyc bez Jarka, i czy Jarek, bedzie umial przezyc bez nas.

  O ile wczesniej nie zlapie wirusa, i bedzie lezal sam w ciemnym pokoju, bo wystraszeni towarzysze beda bali sie otworzyc drzwi.

 • xouveyer11

  Oceniono 35 razy 29

  Nareszcie. Szumowski stłukł termometr i już nie będziemy mieli gorączki! Ministerstwo przechodzi na tryb wyborczy powiadamiania.

 • magda_breslau

  Oceniono 37 razy 29

  Maski dla wszystkich Polakow!

  Maski dla wszystkich Polakow! Nie ogladajmy sie na Jarka i Szumowskoego. Musimy organizowac sie sami, jak Czesi. Na marginesie: czy wy pisowski suwerenie naprawde czujecie sie jak siweren, czy jak popanszczyzniane chlopstwo, ktorego Kaczynski i klaka potrzebuje do glosow na wyborach?

 • Na glowie postawione

  Oceniono 28 razy 24

  Oto jak działa PiSSlandia. Jak liczby nie pasują to zmieniamy formule ich pokazywania. Byle się zgadzało z linia partii i planem Ukochanego Wodza Narodu Tow. Jaroslawa. Zupełnie jak w Sowieckiej Rosji Putina i Ciemnogrodzie Białoruskim Łukaszenki.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX