Gryfice: Kilkukrotnie złamał zasady kwarantanny. Teraz zapłaci 20 tys. złotych kary

Mieszkańca powiatu gryfickiego czeka spory wydatek za załamanie przepisów o obowiązkowej kwarantannie. Gdy policjanci po raz kolejny nie zastali mężczyzny w miejscu zamieszkania, lokalny inspektor sanitarny postanowił nałożyć na niego grzywnę wysokości 20 tys. złotych. Kara podlega natychmiastowej wykonalności i powinna być opłacona w terminie siedmiu dni.

Zachodniopomorscy policjanci, kontrolujący osoby przebywające w obowiązkowej kwarantannie, po raz kolejny nie zastali w domu młodego mężczyzny z powiatu gryfickiego. Rzeczniczka prasowa Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie przyznała w rozmowie z Onetem, że do takiej sytuacji dochodziło w tym przypadku już kilkukrotnie.

Zobacz wideo Kolejne obostrzenia: dzieci mogą wychodzić tylko pod opieką dorosłych, limity w sklepach, ograniczenie dostępu do parków

Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie mężczyzna będzie musiał teraz słono zapłacić. Na podstawie informacji uzyskanych od funkcjonariuszy, Inspektor Sanitarny z Gryfic, w drodze decyzji administracyjnej, nałożył na mieszkańca powiatu Gryfickiego grzywnę w wysokości 20 tys. zł. Kara podlega natychmiastowej wykonalności z momentem doręczenia i powinna być zapłacona w terminie siedmiu dni.

"Zachodniopomorscy policjanci codziennie sprawdzają czy osoby zobligowane przez służby sanitarne do pozostawia w wyznaczonym miejscu stosują się do tego. Każda osoba objęta kwarantanną domową, musi być odpowiedzialna by nie narażać innych na ryzyko. Niestety, nie wszyscy rozumieją powagę sytuacji" - czytamy na stronie Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie

Przypomnijmy, że według najnowszego rozporządzenia wprowadzonego pod koniec marca przez rząd izolacja całkowita trwa dwa tygodnie. Jeśli osoba poddana kwarantannie będzie chciała ją odbywać w domu, to będzie ona obejmowała też całą rodzinę, która przebywa w danym lokalu. 

Więcej o: