Gryfice: Kilkukrotnie złamał zasady kwarantanny. Teraz zapłaci 20 tys. złotych kary

Mieszkańca powiatu gryfickiego czeka spory wydatek za załamanie przepisów o obowiązkowej kwarantannie. Gdy policjanci po raz kolejny nie zastali mężczyzny w miejscu zamieszkania, lokalny inspektor sanitarny postanowił nałożyć na niego grzywnę wysokości 20 tys. złotych. Kara podlega natychmiastowej wykonalności i powinna być opłacona w terminie siedmiu dni.

Zachodniopomorscy policjanci, kontrolujący osoby przebywające w obowiązkowej kwarantannie, po raz kolejny nie zastali w domu młodego mężczyzny z powiatu gryfickiego. Rzeczniczka prasowa Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie przyznała w rozmowie z Onetem, że do takiej sytuacji dochodziło w tym przypadku już kilkukrotnie.

Zobacz wideo Kolejne obostrzenia: dzieci mogą wychodzić tylko pod opieką dorosłych, limity w sklepach, ograniczenie dostępu do parków

Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie mężczyzna będzie musiał teraz słono zapłacić. Na podstawie informacji uzyskanych od funkcjonariuszy, Inspektor Sanitarny z Gryfic, w drodze decyzji administracyjnej, nałożył na mieszkańca powiatu Gryfickiego grzywnę w wysokości 20 tys. zł. Kara podlega natychmiastowej wykonalności z momentem doręczenia i powinna być zapłacona w terminie siedmiu dni.

"Zachodniopomorscy policjanci codziennie sprawdzają czy osoby zobligowane przez służby sanitarne do pozostawia w wyznaczonym miejscu stosują się do tego. Każda osoba objęta kwarantanną domową, musi być odpowiedzialna by nie narażać innych na ryzyko. Niestety, nie wszyscy rozumieją powagę sytuacji" - czytamy na stronie Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie. 

Przypomnijmy, że według najnowszego rozporządzenia wprowadzonego pod koniec marca przez rząd izolacja całkowita trwa dwa tygodnie. Jeśli osoba poddana kwarantannie będzie chciała ją odbywać w domu, to będzie ona obejmowała też całą rodzinę, która przebywa w danym lokalu. 

Więcej o:
Komentarze (169)
Gryfice: Kilkukrotnie złamał zasady kwarantanny. Teraz zapłaci 20 tys. złotych kary
Zaloguj się
 • tergukjbvcfsyrt8y9joikl

  Oceniono 47 razy 31

  A ja przypominam, że prawa obywatelskie bez stanu nadzwyczajnego można ograniczać WYŁĄCZNIE ustawą, żadnym rozporządzeniem!

 • blechtrommel

  Oceniono 44 razy 22

  W Polsce tylko Kaczyński może mieć w nosie nakazy, reszta musi się stosować. Ale jest jeszcze nadzieja że mu koledzy anulują, o ile należał do partii.

 • niko8472

  Oceniono 28 razy 18

  Dobra, a kiedy obligatoryjne testy na koniec kwarantanny? Żeby wykluczyć możliwość że osoby które uważano za zagrożone nie są roznosicielami mimo braku objawów?

 • desnoran3

  Oceniono 29 razy 17

  Czad, teraz facet od poniedziałku musi iść do pracy, najlepiej na stanowisku prezesa Orlenu.

 • ryjaroslawa

  Oceniono 25 razy 17

  Będzie na opłacenie czterdziestu 500+
  Rząd musi skądś wziąć pieniądze przed wyborami, bo go suweren rozjedzie.

 • precz_z_komunia

  Oceniono 17 razy 9

  Jeśli był zarażony to pewnie się nie wybroni w sądzie :-)
  Jeśli odmówiono mu zrobienia testu na wirusa :-)
  I bez wyroku sądu pozbawiono praw :-)
  To jeszcze pewnie dostanie odszkodowanie :-)
  Romaszewski z PiS dostał sporo kasy za takie coś :-)

 • yuo7leo9

  Oceniono 25 razy 9

  Te kary są drakońskie - i całkowicie niezgodne z prawem!

 • swru

  Oceniono 9 razy 7

  To teraz pasuje ukarać Adriana i kaczego guru. Co chwila łamią zasady.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX