Zrobili imprezę na działce. Tłumaczyli, że nie czują zagrożenia, bo są młodzi

Mimo obowiązujących obostrzeń związanych z epidemią koronawirusa, grupa młodych ludzi zorganizowała w Gdańsku imprezę w atlance działkowej. Tłumaczyli się, że ze względu na wiek nie czują zagrożenia.

W Polsce obowiązuje wiele restrykcji wprowadzonych w związku z pandemią koronawirusa. M.in. nie można chodzić do lasów i parków oraz zakazane jest gromadzenie się. Mimo to, grupka młodych ludzi zorganizowała w sobotę imprezę w altance działkowej na terenie jednego z ogródków działkowych w Gdańsku. 

Zobacz wideo Zobacz, jakie obostrzenia obowiązują w Polsce w związku z pandemią:

Młodzi imprezowali, bo nie boją się pandemii

Interweniowała policja powiadomiona przez sąsiadów. Na miejscu funkcjonariusze spotkali osiem osób w wieku 19-20 lat. - Tłumaczyli, że nie czują się zagrożeni epidemią, bo są młodzi. Wobec tych osób policjanci skierują wnioski o ich ukaranie do sądu oraz poinformują o tym zdarzeniu służby sanitarne - czytamy w komunikacie Pomorskiej Policji.

Policjanci dodali, że nie należy lekceważyć nowych regulacji. - To najskuteczniejszy sposób, aby opanować stan epidemii. Policjanci będą stanowczo reagować na przypadki niestosowania się do obowiązujących regulacji - wskazano. 

Przeczytaj to: