Koronawirus we Francji. Ponad 7500 ofiar. Niemal co trzeci zmarły to pensjonariusz domu opieki

We Francji zmarło siedem tysięcy pięćset sześćdziesiąt osób zakażonych koronawirusem. Ponad dwa tysiące ofiar śmiertelnych to pensjonariusze domów seniora. Taki jest najnowszy bilans epidemii podany przez francuskie Ministerstwo Zdrowia.

Naczelny Inspektor Zdrowia Jerome Salomon, powołując się na niemal tysiąc placówek szpitalnych, poinformował, że ponad sześć tysięcy ośmiuset pacjentów jest w stanie ciężkim i znajduje się na oddziałach intensywnej terapii. W sumie hospitalizowanych jest ponad dwadzieścia osiem tysięcy chorych. Naczelny Inspektor Zdrowia podkreśla, że dzięki temu, iż wielu pacjentów opuszcza te oddziały i wychodzi ze szpitali jest tam więcej wolnych łóżek. Niemniej cały czas potrzebne są nowe miejsca - stąd stała konieczność mobilizacji zasobów ludzkich i logistycznych.

Liczbę wolnych łóżek w rejonach Francji szczególnie dotkniętych epidemią - jak stołeczne Ile- de -France, czy Alzacja i Lotaryngia zwiększa się przez ewakuację najciężej chorych do Bretanii, Akwitanii, w okolice Bordeaux czy do Prowansji, gdzie liczba zakażeń jest niższa.

Zobacz wideo 31 marca premier Morawiecki wprowadził nowe restrykcje

Jerome Salomon zaznaczył także, że szybko rośnie liczba osób wyleczonych. Niemal piętnaście i pół tysiąca pacjentów opuściło placówki medyczne, a do tego dochodzą tysiące osób, które wyzdrowiały w swoich domach, będąc w izolacji. Ministerstwo Zdrowia zaleca, aby w maksymalny sposób ograniczyć wychodzenie ze swoich domów. W ten sposób zmniejsza się liczbę zakażonych osób.

Więcej o:
Komentarze (88)
Koronawirus we Francji. Ponad 7500 ofiar. Niemal co trzeci zmarły to pensjonariusz domu opieki
Zaloguj się
 • mrfunnyandnotso

  Oceniono 27 razy 13

  Otoczyć kordonem policji to wyzdrowieją.
  Ach ci Francuzi. Od Polaków uczyć się, nie tylko jedzenia widelcem.

 • krzysztof_ptk

  Oceniono 12 razy 8

  Wczoraj oglądnąłem sobie reportaż brytyjskich dziennikarzy, którzy pokazali szpital we Włoszech, w którym nikt z personelu medycznego nie został zarażony wirusem. Ten szpital nie znajduje się na północy tylko w Neapolu. Tam gdzie by się nikt tego nie spodziewał panowała dyscyplina jak w wojsku. Rygorystyczne przestrzeganie reguł, które ratują życie. Dla Anglików było to warte obejrzenia.

 • krzysztof_ptk

  Oceniono 12 razy 6

  Podczas wielkiej suszy w 2003 zmarło we Francji 15.000. W ciągu tylko dwóch miesięcy. Głównie starsze osoby.

 • R O (RogWeb)

  Oceniono 15 razy 5

  Ta choroba powinna sie nazywac ZUS-cov bo albo umieraja starsi albo z przewleklymi chorobam, glownie sami ci co dla zusu nie wygodni. Nie wiem czy w innych krajach sa jakies fundusze na starosc typu zus ale jezli tak to zacieraja teraz lapki.

 • ppsmania

  Oceniono 6 razy 4

  Jak koronawirus przywedrowal do Francji: FRANCJA
  Pandemia koronawirusa i Covid-19
  Koronawirus: w Mulhouse, ewangelicki kościół zidentyfikowany jako ważne centrum skażenia
  Ponad 2000 osób - w tym około 300 dzieci - z całej Francji i krajów sąsiednich zebrało się tam w lutym na tydzień postu i modlitwy.
  Przez Patricia Jolly Wysłano 07 marca 2020 o 19:41 - Zaktualizowano 10 marca 2020 o 12:00

 • azalka12

  Oceniono 14 razy 4

  Takie dane oznaczają, że Francja puściła wszystko na żywioł i stosuje zasadę nieingerencji i pomagania osobom słabym

 • gerwazy31

  Oceniono 24 razy 2

  Francuskie władze długo ukrywały rzeczywistą skalę epidemii w kraju. Az do początku kwietnia podawano jedynie chorych i zmarłych w szpitalach, dopiero pod naporem mediów i opinii publicznej zaczęto raportować masowe zgony pozaszpitalne.

  Teraz okazało się że zachorowało już prawie 90 tys. osób, 7500 zmarło, a 6800 co jest najwyższa wartością na świecie przebywa na OIT. Chłodnie pod Paryżem przerabia się na kostnice, a starszych się nie leczy tylko podaje morfinę by odchodzili w spokoju. Mieli czas by nauczyć się z włoskich doświadczen- nie wyciągnęli żadnych wniosków i mają co mają.

  Nie wierzyłem że kiedykolwiek to napiszę, ale żądny władzy pan Macron ze swoim kaprysem i zmuszeniem narodu do wyborów ( przy 5500 chorych !) może przybić sobie piątkę z prezesem Kaczyńskim. Francuska demokracja jak i polska okazały się tekturowe.

 • dziadwawelski

  Oceniono 9 razy 1

  Oni tam muszą zrobić więcej miejsca i "przestrzeni życiowej" dla kolorowych ragazzi, dużo młodszych więc i bardziej przydatnych dlatego tych francuskich białych starców tak wiele się eliminuje podczas tej epidemii ;-))))))))))))

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX