Dziś Niedziela Palmowa. Episkopat zachęca: zamiast w kościele pochwal się palmą w internecie

Rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ksiądz Paweł Rytel-Andrianik zachęca do publikowania w mediach społecznościowych zdjęć palm wielkanocnych z hasztagiem #Palma.

W tym roku epidemia uniemożliwia udział w procesjach, które w Niedzielę Palmową odbywały się w parafiach, ale możemy stworzyć ich wirtualną formę - powiedział rzecznik Episkopatu. Zauważył, że w obecnej sytuacji rola mediów społecznościowych w komunikacji nabiera szczególnego znaczenia.

Rygory sanitarne znacznie ograniczają możliwość udziału w mszach świętych i nabożeństwach w kościołach. Natomiast można powiedzieć, że dzięki nowym technologiom, to Kościół przychodzi do naszych domów. Oczywiście nic nie zastąpi bezpośredniego udziału w liturgii i korzystania z sakramentów, ale w sytuacji epidemii musimy szukać dostępnych rozwiązań. Dlatego zachęcam do udziału w akcji z hasztagiem #Palma" - dodał ksiądz Paweł Rytel-Andrianik.

Rzecznik Episkopatu Polski powiedział, że zamieszczając zdjęcia palm wielkanocnych w mediach społecznościowych dzielimy się z innymi tym jak przeżywamy Niedzielę Palmową. Stwórzmy wirtualną procesję z palmami i pewien rodzaj wspólnoty internetowej, wspierając się wzajemnie w tym czasie, a szczególnie osoby starsze, samotne, w kwarantannie i izolacji. Niech palma będzie w naszych domach znakiem modlitwy i nadziei - powiedział.

Zobacz wideo 31 marca premier Morawiecki wprowadził nowe restrykcje

Ksiądz Paweł Rytel-Andrianik poinformował, że w Wielkim Tygodniu są zaplanowane kolejne akcje w mediach społecznościowych: #MojKrzyz i #Swieconka. "W Wielki Piątek będziemy publikowali zdjęcia krzyży z hasztagiem #MojKrzyz, które mamy w domach, tak by także w ten sposób oddawać im cześć i adorować. W Wielką Sobotę i Niedzielę Wielkanocną zachęcamy do umieszczania zdjęć koszyczków wielkanocnych, które przygotujemy z hasztagiem #Swieconka" - powiedział rzecznik prasowy Konferencji Episkopatu Polski.

Więcej o:
Komentarze (171)
Niedziela Palmowa. Episkopat zachęca: zamiast w kościele pochwal się palmą w internecie
Zaloguj się
 • potpurka

  Oceniono 39 razy 27

  I to jest kwintesencja udziału Polaków w nabożeństwach. Pochwalić się palmą, koszyczkiem, krzyżykiem. Zupełnie jak w realu. Proponuję jeszcze hasztag #modawielkanocna i niech wierni wrzucają swoje zdjęcia w ciuchach, które kupili, żeby się pokazać na procescji.

 • wujek_dobra_rada6

  Oceniono 30 razy 24

  Ojtam, największą 'palmę' ma nasz maltuki mesjasz z żoliborza!

 • H2O H2O

  Oceniono 28 razy 22

  W internecie jest diabeł... i podobno gołe kobiety też można zobaczyć. Nie wiem czy to aby roztropna propozycja dla parafian na Niedzielę Palmową.

 • lucek10

  Oceniono 22 razy 18

  Zamieść swoją palmę w internecie? No jak to? Panie biskupie? Ostentacyjnie demonstrować swoją religijność? A to nie prywatna sprawa? A tak wam parady LGTB przeszkadzały! Bo ktoś coś tam demonstrował... Hipokryzja.

 • wookiee.chewbacca

  Oceniono 18 razy 14

  A więc komu odbiła już palma? Czy w przyszłą sobotę na zaklęcie biskupów woda święcona popłynie z kranów? No i podstawowe pytanie -- co mają zrobić ludzie z filtrem wody? Czy wodna świętość wywołana biskupim zaklęciem przedostanie się przez filtr węglowy, albo odwróconą osmozę? Proszę o poważne odpowiedzi.

 • marberlin

  Oceniono 20 razy 12

  Wkrotce narod palmy dostanie a kosciol pojdzie na drzewo.

 • jezierskiadam

  Oceniono 18 razy 12

  W tygodniu pakiet pomocy dla KK (superTARCZA) w związku ze stratami w biznesie swiątecznym.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX