Duda: Głosowanie korespondencyjne byłoby czymś nowym, ale i warunki są nietypowe [4 KWIETNIA - NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE]

Liczba stwierdzonych zakażeń koronawirusem wzrosła w Polsce w sobotę o 244 - wynika z informacji podawanych przez Ministerstwo Zdrowia. Jednocześnie tylko tego dnia zmarło ośmioro zakażonych.
 • Liczba osób zakażonych koronawirusem wzrosła w Polsce do 3627, dotychczas zmarło 79 osób, a 116 wróciło do zdrowia. Na świecie odnotowano dotychczas łącznie ponad 1,1 mln zakażeń, zmarło niemal 64 tys. osób, prawie ćwierć miliona wyzdrowiało. >>> Ministerstwo Zdrowia: Mamy 124 nowe przypadki zakażenia koronawirusem. Sześć osób zmarło
 • Rząd odradza obywatelom wyjazdy na Wielkanoc. Mówili o tym w sobotę minister zdrowia Łukasz Szumowski i szef kancelarii premiera Michał Dworczyk. Minister Dworczyk apelował, by w Wielkanoc maksymalnie ograniczyć wychodzenie z domów i kontakty z ludźmi. Przyznał, że to problem i wyzwanie dla Polaków, którzy w tym czasie często wyjeżdżają do rodziny. Dodał jednak, że w czasie pandemii koronawirusa rząd rekomenduje zrezygnowanie z takich podróży.
 • - Jeżeli dałoby się wybory przeprowadzić tak, aby obywatele byli w jak największym stopniu zabezpieczeni, to wtedy ze względu na porządek ustrojowy można w wyznaczonym terminie przeprowadzić głosowanie. Wtedy uzyskamy stabilność, nie będzie bałaganu konstytucyjnego - mówił prezydent Andrzej Duda w rozmowie z "Naszym Dziennikiem". Odnosząc się do głosowania korespondencyjnego, stwierdził, że nie doszłoby do narażenia życia i zdrowia obywateli. "Głosowanie korespondencyjne byłoby czymś nowym w Polsce, ale i warunki są nietypowe". Podkreślił, że "najważniejszą kwestią jest życie i zdrowie obywateli". "Drugą sprawą jest stabilność państwa i zachowanie ciągłości władzy" - dodał.
 • - Ten szczególny czas jest dla nas wszystkich wielkim wyzwaniem. Wymaga on przede wszystkim roztropnych i odpowiedzialnych decyzji - mówił w telewizyjnym orędziu przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki. Zaapelował, aby rządzący i politycy wszystkich obozów zjednoczyli się w wysiłkach dla dobra społeczeństwa, odpowiedzialni za służby medyczne jak najskuteczniej pomagali osobom dotkniętym przez epidemię, pracodawcy chronili powierzonych im pracowników, rodzice znaleźli sposób połączenia życia zawodowego z opieką edukacyjną nad dziećmi.
 • Ministerstwo Środowiska zaprzeczyło doniesieniom o tym, że mimo obowiązujących ograniczeń myśliwi będą mogli polować na terenach leśnych. "Od 3 do 11 kwietnia myśliwi nie mogą organizować w lesie polowań ani - tak jak każdy inny obywatel - nawet przebywać w lasach" - informuje resort. >>> Myśliwi jednak bez wstępu do lasów. Resort środowiska: Zakaz obowiązuje do 11 kwietnia 
 • Wicepremier i minister nauki Jarosław Gowin powtórzył w sobotę na Twitterze, że jego zdaniem wybory prezydenckie nie mogą odbyć się 10 maja. Zaznaczył, że "będzie do tego przekonywał cały obóz Zjednoczonej Prawicy". Prawo i Sprawiedliwość wniosło do Sejmu przed kilkoma dniami projekt dotyczący głosowania korespondencyjnego dla wszystkich wyborców, Gowin proponuje natomiast przedłużenie kadencji Andrzeja Dudy o dwa lata. >>> Gowin znów zabiera głos ws. wyborów 10 maja: "Nie mogą się odbyć". Opozycja: "Sprawdzam" już w poniedziałek 
Zobacz wideo Woś o przebiegu choroby: Z leczenia domowego trafiłem do szpitala
Więcej o:
Komentarze (484)
Duda: Głosowanie korespondencyjne byłoby czymś nowym, ale i warunki są nietypowe [4 KWIETNIA - NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE]
Zaloguj się
 • chateau.respawned

  Oceniono 100 razy 90

  Nowością jest przede wszystkim prezydent wyprowadzany na smyczy.
  Tylko kup nie ma kto po nim zbierać i walają się później w różnych mediach.

 • only.win7

  Oceniono 90 razy 86

  Wymieniliście szefa Poczty, teraz tylko trzeba umieścić samych "wyklętych" pocztowców w centrach logistycznych i Du.pa wygrywa w I turze.
  Ja nie będę głosował listownie, nie będę przykładał ręki do największego wyborczego przekrętu od odzyskania niepodległości w 1918.

 • duck102

  Oceniono 76 razy 68

  " Ludzie którzy głosują na nieudaczników, złodziei, Ludziezdrajców i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami."
  Georg Orwell

 • biesczad1

  Oceniono 80 razy 66

  Warunki są nietypowe, więc wprowadź stan klęski żywiołowej, kacza marionetko!!!

 • toryx

  Oceniono 67 razy 51

  Wg polskiej konstytucji głosowanie jest tajne i BEZPOŚREDNIE.A to wyklucza głosowanie korespondencyjne.Więc po co te głupie wypowiedzi o korespondencyjnych wyborach

 • rybka9915

  Oceniono 53 razy 43

  Czy pisbolszewik wos zaplacil Wam droga redakcjo GW za reklame swojej pisbolszewickiej mordy? Kogo on obchodzi? Kim on jest i co zrobil dla Polski, poza podnoszeniem tepo lapy na pisbolszewicko-zlodziejskie ustawy?
  Mnie i pewno wielu innych obchodza losy ofiar korony, ktorzy nie maja pisbolszewickich przywilei, nie maja dostepu do mediow, a cierpiec musza o wiele barduoej anizeli ten tandetny celebryta.
  Gdyby Maliniak mial minimum pojecia o organizacji wyborow korespondencyjnych, nie otwieralby swojej glupawj geby do wyszczekiwania bzdur przyslanych mu z kc pisbolszewii.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX