Ministerstwo Zdrowia: 117 nowych przypadkw zakaenia koronawirusem. Sze ofiar

W pitek pnym wieczorem Ministerstwo Zdrowia poinformowao o wykryciu 117 kolejnych przypadkw zakaenia koronawirusem w Polsce. Jednoczenie poinformowano o mierci szeciu chorych.

- Mamy 117 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych - poinformowało w piątek późnym wieczorem Ministerstwo Zdrowia. Tym samym liczba potwierdzonych przypadków zakażenia w kraju wzrosła dziś o 437. To najwyższa jak do tej pory liczba zakażeń wykrytych w Polsce w ciągu jednego dnia. W sumie liczba zakażonych koronawirusem w kraju wynosi obecnie 3383 osób.

Potwierdzone późnym wieczorem przypadki dotyczą: 39 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 17 osób z woj. mazowieckiego, 16 osób z woj. dolnolskiego, 12 osób z woj. łódzkiego, 8 osób z woj. witokrzyskiego, 7 osób z woj. podlaskiego, 7 osób z woj. pomorskiego, 4 osób z woj. małopolskiego, 3 osób z woj. warmińsko-mazurskiego, 2 osób z woj. lubelskiego, 1 osoby z woj. wielkopolskiego oraz 1 osoby z woj. lubuskiego.

Koronawirus w Polsce. Z powodu zakażenia w kraju zmarło już 71 osób

- Jednocześnie z przykrością informujemy o śmierci sześciu kolejnych osób zakażonych koronawirusem - podał resort. - Są to: 89-letnia kobieta ze szpitala w Bytomiu, 67-letni mężczyzna ze szpitala w Katowicach, 75-letni mężczyzna ze szpitala w Zgierzu, 72-letni mężczyzna ze szpitala w Łodzi, 68-letnia kobieta i 66-letni mężczyzna ze szpitala w Poznaniu.

Dziś potwierdzono łącznie 14 zgonów związanych z zakażeniem patogenem. Taką samą liczbę zgonów stwierdzono wczoraj. Z powodu zakażenia koronawirusem w Polsce zmarło dotychczas łącznie 71 osób.

Zobacz wideo Koronawirus. Jakie obostrzenia obowiązują poza Polską?