Ministerstwo Zdrowia: 117 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Sześć ofiar

W piątek późnym wieczorem Ministerstwo Zdrowia poinformowało o wykryciu 117 kolejnych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce. Jednocześnie poinformowano o śmierci sześciu chorych.

- Mamy 117 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych - poinformowało w piątek późnym wieczorem Ministerstwo Zdrowia. Tym samym liczba potwierdzonych przypadków zakażenia w kraju wzrosła dziś o 437. To najwyższa jak do tej pory liczba zakażeń wykrytych w Polsce w ciągu jednego dnia. W sumie liczba zakażonych koronawirusem w kraju wynosi obecnie 3383 osób.

Potwierdzone późnym wieczorem przypadki dotyczą: 39 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 17 osób z woj. mazowieckiego, 16 osób z woj. dolnośląskiego, 12 osób z woj. łódzkiego, 8 osób z woj. świętokrzyskiego, 7 osób z woj. podlaskiego, 7 osób z woj. pomorskiego, 4 osób z woj. małopolskiego, 3 osób z woj. warmińsko-mazurskiego, 2 osób z woj. lubelskiego, 1 osoby z woj. wielkopolskiego oraz 1 osoby z woj. lubuskiego.

Koronawirus w Polsce. Z powodu zakażenia w kraju zmarło już 71 osób

- Jednocześnie z przykrością informujemy o śmierci sześciu kolejnych osób zakażonych koronawirusem - podał resort. - Są to: 89-letnia kobieta ze szpitala w Bytomiu, 67-letni mężczyzna ze szpitala w Katowicach, 75-letni mężczyzna ze szpitala w Zgierzu, 72-letni mężczyzna ze szpitala w Łodzi, 68-letnia kobieta i 66-letni mężczyzna ze szpitala w Poznaniu.

Dziś potwierdzono łącznie 14 zgonów związanych z zakażeniem patogenem. Taką samą liczbę zgonów stwierdzono wczoraj. Z powodu zakażenia koronawirusem w Polsce zmarło dotychczas łącznie 71 osób.

Zobacz wideo Koronawirus. Jakie obostrzenia obowiązują poza Polską?
Więcej o:
Komentarze (71)
Ministerstwo Zdrowia: 117 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce. Sześć ofiar
Zaloguj się
 • jackanapes

  Oceniono 28 razy 22

  A’propos sytuacji w szpitalach.
  Czy ta pani pisówka, która zawyrokowała onegdaj "Niech jadą" mogłaby teraz wejść na krzesełko i gromko to odszczekać?

 • koncentracjamiary

  Oceniono 22 razy 14

  Krzywa przyrostu kolejnych zakażeń dalej jest wykładnicza. Na jakiej podstawie rząd wróży szybkie zakończenie problemu?

 • felicjan.dulski

  Oceniono 20 razy 10

  10 lat temu Jarek poświęcił samolot i 96 ludzi w tym swój duplikat.
  Dziś jest gotów wydać polecenie do "lądowanie we mgle" i poświęcić wszystkich!
  (A może już wydał?)

 • simon_jester

  Oceniono 10 razy 6

  abstrahując od ilości testów, wiarygodności danych, "dawkowaniu" przypadków itd...
  wiadomo, że ilość zakażeń rośnie i będzie rosła, ale...
  jakiś większy sens miałoby podawnie statystyk - ile przypadków w hospitalizacji, ile na oiomie, ile to przypadki ze 'znanych' ognisk, ile nowych 'z ulicy' itp - pewnie są takie statystyki, ale jest to wiedza tajna/poufna ;-)
  wtedy byłby jakiś lepszy(?) obraz co się naprawdę dzieje, ale chyba nikomu na tym specjalnie nie zależy...

 • wpac

  Oceniono 9 razy 5

  Ale Budyń mówi, że procentowo spada. Powinien prowadzić lekcje matematyki w TVP.

 • franki7774

  Oceniono 13 razy 5

  Ciekawi mnie jedno ile w Polsce musi być ofiar 1000 czy 10 000 tys aby ten Naród się przebudził nie mamy Władzy nie mamy rządu mamy chaos panikę i ofiar Polacy wybrali hochsztaplerów miernoty dzierżymordów i gdy przyszło sprawdzam okazało się że rządzą nami błazny w osłejmie trwa spektakl jak utrzymać się u koryta jak by ty wyd....mać suwerena . Żenada w historii Polski takie cyrki były tylko w 1772-1795 i w 1939 dziś jesteśmy na progu powrotu do historia zatoczyła koło .

 • zabrania_sie_zabraniac

  Oceniono 11 razy 5

  I ktoś wierzy w te dane? Ze niby w Polsce wirus działa inaczej i zabija mniej osób niż na całym świecie? Bo Co, bo różańce i kadzidła??? Serio??? W XXI wieku???

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX