Gowin o wyborach: Liczę, że liderzy opozycji wezmą na siebie odpowiedzialność za historyczny moment

- Wiem, że zapadła decyzja, żeby również posłowie PiS podpisali się pod tym projektem. Nie była to decyzja prosta. (...) Termin wyborów jest dziś w rękach opozycji - powiedział w TVN 24 wicepremier Jarosław Gowin. Jak dodał, przeprowadzona przez niego propozycja jest "trudna dla wszystkich" - także dla Andrzeja Dudy, który nie mógłby zostać wybrany na drugą kadencję.

Wicepremier Jarosław Gowin w "Kropce nad i" w TVN skomentował swój pomysł wprowadzenia 7-letniej kadencji prezydenckiej Andrzeja Dudy (w konsekwencji nie mógłby się on ubiegać o reelekcję). Scenariusz, który zyskał częściowe poparcie Prawa i Sprawiedliwości, zakłada zmianę konstytucji. - To szansa dla nas wszystkich, żebyśmy uniknęli głosowania w czasach zarazy - powiedział. 

PiS popiera Gowina, ale nadal chce wyborów korespondencyjnych. Są szczegóły ustawy, Sasin odpowie za logistykę

Gowin pytany o stanowisko ws. wyborów korespondencyjnych. "Dowie się pani podczas głosowania"

- Termin wyborów jest dziś w rękach opozycji - zaznaczył Gowin. Na pytanie Katarzyny Kolendy-Zaleskiej, czy nie próbuje zrzucić całej odpowiedzialności na przedstawicieli opozycji, odpowiedział: - A czy nie jest tak, że dzięki mojemu projektowi liderzy opozycji mogą współdecydować, kiedy te wybory będą?

Gowin nie chciał odpowiedzieć na pytanie, czy odda głos "za", czy "przeciw" głosowaniu korespondencyjnemu dla wszystkich wyborców.

Trzeba być konsekwentnym, trzeba kierować się zwłaszcza w sytuacjach tak dramatycznych jak obecna, swoim sumieniem. I trzeba odpowiedzieć na to pytanie. We właściwym momencie i we właściwej formie. Na pewno nie w rozmowie, wywiadzie telewizyjnym

- stwierdził, dodając, że jego propozycja jest "trudna dla wszystkich" - także dla Andrzeja Dudy, który nie mógłby zostać wybrany na drugą kadencję.

- Czy jeśli nie będzie wyborów, pan odchodzi z rządu? - dopytywała Kolenda-Zaleska.

- Dowie się pani podczas głosowania - skwitował Gowin.

Posiedzenie Sejmu zostało zaplanowane na poniedziałek na godzinę 10.

Zobacz wideo "Nie ma porównania z poprzednimi kryzysami. To głęboki kataklizm gospodarczy"
Więcej o:
Komentarze (392)
Gowin o wyborach: Liczę, że liderzy opozycji wezmą na siebie odpowiedzialność za historyczny moment
Zaloguj się
 • piramidopolopirynowicz

  Oceniono 112 razy 102

  To by było na tyle w temacie jaj Gowina. A raczej ich braku.

 • kpiarz

  Oceniono 103 razy 91

  Wynocha. Stan epidemii + przełożenie wyborów do momentu, kiedy będą bezpieczne. Żadnych dodatkowych dwóch lat dla budynia, niedoczekanie wasze.

 • krynolinka

  Oceniono 95 razy 85

  Termin wyborów jest tylko i wyłącznie w rękach obozu rządzącego. Macie pełną władzę. Bierzcie odpowiedzialność. A nie tylko premie.

 • spamboy

  Oceniono 63 razy 63

  Misiu... ty spadaj na drzewo pajacu jeden. Odpowiedzialność jest wyłącznie w waszych lepkich łapach i odpowiedzialności tej się nie pozbędziecie. Chcieliście niepodzielnej władzy to macie. I tak samo niepodzielna będzie odpowiedzialność.

  A MY WAS za to wszytko pięknie rozliczymy, jak się tylko uporamy z wirusem - bo nie WY się z nim zmagacie, tylko MY (zwykli, ludzie, przedsiębiorcy, lekarze). WY dowiedliście, że jesteście bandą niekompetentnych, bezmyślnych i bezużyteczni trutni. Zatem już wkrótce przejdziemy po WAS... choćbyśmy mieli widłami WAS do krzeseł odrywać.

 • srv14

  Oceniono 52 razy 52

  Czyli hasło Gowina - wybory odbędą się wtedy kiedy będą bezpieczne dla życia i zdrowia Polaków jest już nieaktualne. Ciekawe co mu zaproponowali?

 • kwantax

  Oceniono 45 razy 45

  nie dość, że członek bez kręgosłupa, hipokryta (głosuje ale się nie cieszy) to na dodatek szantażysta.

  Swoją wypowiedzią udowodnił plotki, że jego "stawianie się" to zaplanowana ustawka obmyślana razem z Kaczyńskim, aby opozycję wpuścić w kanał.

  szkoda słów na tego osobnika.

 • miecztemidy

  Oceniono 57 razy 41

  Gowin !!!!!!!!!!!!!!! Jesteś żałosny uczestnicząc w tej maskaradzie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX