Chełm. Wyszła wynieść śmieci, choć była na kwarantannie. Dostała ponad 5000 zł kary

W Sądzie Rejonowym w Chełmie zapadł pierwszy wyrok w sprawie nieprzestrzegania zasad kwarantanny. Kobieta, która mimo obowiązku izolacji sprzątała klatkę schodową i wyszła wyrzucić śmieci, zapłaci grzywnę.

Służby sanitarne zadecydowały, że 51-letnia mieszkanka Chełma ma odbyć dwutygodniową kwarantannę domową. Niestety, nie wywiązała się z nałożonych na nią obowiązków. Choć miała pozostawać w izolacji, sprzątała klatkę schodową w domu wielorodzinnym i wyszła wynieść śmieci do śmietnika, który znajdował się na zewnątrz budynku. Postronne osoby poinformowały o tym policję.

Zobacz wideo Koronawirus. Jakie obostrzenia obowiązują poza Polską?

Chełm. 51-latka, która wyszła wynieść śmieci w czasie kwarantanny, zapłaci 5550 zł

W środę 1 kwietnia zapadł wyrok w sprawie 51-letniej chełmianki. Był to jednocześnie pierwszy wyrok w sprawie nieprzestrzegania zasad kwarantanny. Kobieta została uznana za winną. Sąd Rejonowy w Chełmie nałożył na nią karę grzywny w wysokości 5 tys. zł. Skazana pokryje także koszty sądowe o wartości 550 zł.

"Policjanci apelują o przestrzeganie zasad kwarantanny. W podobnych sprawach prowadzą blisko 30 czynności wyjaśniających, które znajdą swój finał w sądzie" - pisze Komenda Miejska Policji w Chełmie.

Przeczytaj także:

Więcej o: