Koronawirus. Putin zdecydował. Do końca kwietnia Rosjanie nie będą chodzić do pracy

Prezydent Rosji Władimir Putin ogłosił przedłużenie dni wolnych od pracy z zachowaniem dotychczasowego wynagrodzenia. Polityk podkreślił, że w walce z epidemią koronawirusa możliwe jest wprowadzenie kolejnych dodatkowych obostrzeń.

Jak podaje ABC News, w czwartek 2 kwietnia Władimir Putin nakazał przedłużenie dni wolnych od pracy aż do czwartku 30 kwietnia włącznie. Wcześniejsza przerwa od pracy ustalona była aż do 5 kwietnia. Zgodnie z zapewnieniami polityka, pracownicy mają mieć zachowane wynagrodzenie.

Z powodu koronawirusa Rosjanie nie pójdą do pracy aż do końca kwietnia

Władimir Putin zastrzegł jednak, że jeśli w tym czasie postępy w walce z koronawirusem będą większe, to okres wolny od pracy może być skrócony. Prezydent Rosji dodał, że nadal działać będą kluczowe dla gospodarki branże, w tym otwarte pozostają sklepy i apteki. Polityk powiedział, że decyzja dotycząca tego, które firmy i organizacje mogą kontynuować pracę, będzie zależeć od władz regionalnych.

Zobacz wideo Rywalizacja mocarstw w tle pandemii koronawirusa. Komentuje dr Jacek Bartosiak

- Zagrożenie nadal jest duże. Eksperci zauważają, że epidemia nie osiągnęła jeszcze swojego maksimum na świecie, w tym także w naszym kraju - powiedział Putin, zaznaczając, że dotychczasowe strategie pozwoliły jedynie spowolnić epidemię i "kupić czas" potrzebny dla wzmocnienia służby zdrowia.

W Rosji pojawiły się obawy, że niedofinansowany system opieki zdrowotnej nie będzie w stanie opanować epidemii. Pracownicy medyczni w całym kraju skarżą się na brak niezbędnego sprzętu ochronnego i innych zasobów. Tymczasem rząd twierdzi, że jest dobrze przygotowany i ma wystarczające ilości zapasów. Moskwa wysłała nawet zespoły medyków do Włoch, a w środę dostarczyła materiały medyczne dla Stanów Zjednoczonych. Rosyjscy urzędnicy odrzucają podejrzenia, że udzielenie pomocy medycznej innym krajom (poza Włochami i USA są to Iran, Korea Północna, Wenezuela i inne kraje byłego Związku Radzieckiego) jest sposobem Kremla na szukanie korzyści politycznych.

Rosyjskie Ministerstwo Zdrowia poinformowało w czwartek, że potwierdzonych zostało 771 nowych przypadków zakażeń koronawirusa. Jest to o 43 procent więcej w porównaniu do poprzedniego dnia. Do tej pory w Rosji stwierdzono SARS-CoV-2 u 4149 osób. Z powodu COVID-19 zmarło 34 pacjentów, a około 281 osób uznaje się za wyleczone.

Więcej o:
Komentarze (122)
Koronawirus. Putin zdecydował. Do końca kwietnia Rosjanie nie będą chodzić do pracy
Zaloguj się
 • siwywaldi

  Oceniono 17 razy 9

  W Rosji to możliwe, bo Rosją rządzi car.
  Niestety u nas rządzi cap. I proszę. Niby tylko jedna litera, a jak wiele zmienia... :-)

 • polakadam

  Oceniono 18 razy 8

  U nas się głowią jak tu uratować miejsca pracy i zapobiec zwolnieniom.
  A putin wymyślił prostszy sposób żeby to osiągnąć. Ogłosił że wszyscy mają wolne na ponad miesiąc.

 • acototak

  Oceniono 25 razy 7

  Nawet Putin bardziej dba o zdrowie swoich rodaków niż żoliborski prezes o życie Polaków.

 • bogdan_mowi_bankowy

  Oceniono 33 razy 5

  "Do końca kwietnia Rosjanie nie będą chodzić do pracy"

  A czy agentów i trolli też to dotyczy?

 • Dariusz Siekański

  Oceniono 4 razy 4

  A nasi magicy tak walczą o utrzymanie miejsc pracy - nie dość że zezwolili pracodawcom na zmniejszenie pensji pracownikom to jeszcze na dodatek będzie tej pensji 80% z czego rząd zwróci pracodawcy 40% , samozatrudnieni i jednoosobowa działalność gospodarcza - jednorazowa zapomoga tzw. postojowe - 2 tys. złotych . Śmiech na sali .

 • agenciputinawon

  Oceniono 12 razy 4

  To jest kit. Chciałbym zobaczyć szczegółowa rozpiskę, kto może nie chodzić do pracy. Pewnie będzie to dotyczyło 20 - 30% ludzi. Muszą funkcjonować transport, łączność, energetyka, policja, służba zdrowia, wydobycie gazu i ropy i jej przetwórstwo i mnóstwo innych dziedzin. Do roboty mogą nie chodzić urzędasy i podobne pasożyty, którzy nie są nikomu do niczego potrzebni.

 • edi54

  Oceniono 7 razy 3

  Gazeta ma spóźniony zaplon....to sie zdarzylo przedwczoraj !!!!!

 • waw-el

  Oceniono 17 razy 3

  Porabalo tego Putina .Wysyla pomoc za ocean a zapomial o "milym" sasiedzie Polsce .:)

 • zigzaur

  Oceniono 10 razy 2

  Tam i tak nikt nie pracuje. Siedzenie urzędasów w biurach to żadna praca. Zresztą Stalin stosował znacznie radykalniejsze metody redukcji pogłowia urzędasów.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX