"Fakt" nieoficjalnie: Andrzej Duda naciskał na Łukasza Szumowskiego w sprawie wyborów

Wybory prezydenckie 2020. Według ustaleń "Faktu" prezydent Andrzej Duda miał rozmawiać z ministrem zdrowia w sprawie wyborów 10 maja. Do spotkania obydwu polityków miało dojść w poniedziałek w godzinach wieczornych.

Jak podaje "Fakt", Andrzej Duda miał domagać się od Łukasza Szumowskiego jasnego stanowiska w sprawie przeprowadzenia wyborów prezydenckich w maju. Oprócz ministra zdrowia i prezydenta w spotkaniu udział miała brać także Agata Kornhuaser-Duda.

- W czasie rozmowy prezydent miał prosić o jasną i kategoryczną deklarację co do możliwości przeprowadzenia wyborów - powiedział informator "Faktu", który podkreślał, że Andrzej Duda chciał, by minister zdrowia potwierdził, że przeprowadzenie wyborów w maju, w sposób choćby korespondencyjny, nie stanowi zagrożenia dla zdrowia Polaków.

Andrzej Duda odbył spotkanie z Łukaszem Szumowskim

- Potwierdzam, że do takiego spotkania doszło - powiedział rzecznik prezydenta Błażej Spychalski, potwierdzając, że w poniedziałek do Pałacu Prezydenckiego na spotkanie z Andrzejem Dudą przyjechał minister Łukasz Szumowski. Przebieg rozmowy oraz tematy nie zostały ujawnione przez rzecznika, Kancelarię Prezydenta ani Ministerstwo Zdrowia.

Zobacz wideo Co z terminem wyborów? Pytamy ministra Wosia

Do tej pory minister zdrowia nie chce jednoznacznie wypowiedzieć się na temat organizacji wyborów w maju. W ostatnim wywiadzie Łukasz Szumowski podkreślał, że o przewidywaniach dotyczących sytuacji epidemiologicznej w kraju na maj będzie mógł się rozmawiać dopiero po zapoznaniu się z danymi przebiegu krzywej zakażeń. Nastąpi to nie wcześniej niż w połowie kwietnia.

W środę wieczorem w siedzibie Prawa i Sprawiedliwości w Warszawie odbyło się spotkanie prezydium komitetu politycznego tego ugrupowania. Politycy PiS i Porozumienia mają nie zgadzać się co do terminu i formy przeprowadzenia wyborów. Jarosław Kaczyński chce wyborów korespondencyjnych 10 maja. Z kolei Jarosław Gowin miał przedstawić propozycję przedłużenia kadencji Andrzeja Dudy do 7 lat i organizacji wyborów dopiero w 2022 roku. - Jest nacisk ze strony sztabu wyborczego i ze strony ludzi z Pałacu. Co kilka dni dopytują, jaka będzie jego rekomendacja. Minister Szumowski cały czas odpowiada im to samo. Że jak będzie miał dane, to wyda rekomendację - mówi "Faktowi" kolejny z informatorów.

Więcej o:
Komentarze (408)
"Fakt" nieoficjalnie: Andrzej Duda naciskał na Łukasza Szumowskiego w sprawie wyborów
Zaloguj się
 • pleple.pl

  Oceniono 167 razy 159

  Dwa nieszczęścia, w ostatnim czasie Polskę dopadły:
  - Pandemia
  - Panduda

 • magda_breslau

  Oceniono 117 razy 107

  Jarek na trumnie brata dojechal do wladzy jak na bobsleju. Na naszych trumnach chce usadzic Du_e.

  Wy pisy juz nie jestescie partia polityczna, tylko organizacja zbrodniczà.

 • tedfarmer

  Oceniono 99 razy 85

  Spodobało się Kornahuserowej siedzenie doopą w pałacu i nic nie robienie,to wymusiła na debilu Maliniaku,aby wezwał jakiegoś tam ministra i wymusił na nim co nieco.Problem w tym ,że minister ,przynajmniej na razie !! ,ma ich w doopie ! I tak trzymać panie Szumowski

 • amicus888

  Oceniono 86 razy 80

  A Agata Kornhauser-Duda po co tam była potrzebna? Niemowa w roli świadka?

 • uva

  Oceniono 66 razy 62

  Jeden zawsze głupio uśmiechnięty jak ktoś upośledzony, drugi jedyne co potrafi, to snuć katastroficzne wizje, by strachem zaszantażować społeczeństwo.. Dwa polityczne dzbany.

 • zwyklaosoba

  Oceniono 69 razy 59

  Jeśli to prawda, to dla mnie jest to zdrada stanu. Całkowite zaprzaństwo wobec złożonej przysięgi: "dobro Ojczyzny oraz pomyślność obywateli będą dla mnie zawsze najwyższym nakazem".

 • fakiba

  Oceniono 69 razy 59

  A co w tym dziwnego , nie zostanie prezydetem to prosta ścieżka do pierdla stoi przed nim otwarta .

 • zocha688

  Oceniono 58 razy 54

  Wszystkim sie zdawalo, ze Duda to zwykly glupek, a tymczasem to normalny, regulrny psychopata, majacy a nic zycie i zdrowie Polakow-aby pozostac przy korycie

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX