Prezydent Torunia ze łzami w oczach: Nikt nie jest przygotowany na wybory. Kocham tych ludzi, to miasto

Prezydentowi Torunia załamał się głos, gdy mówił o zakażonych mieszkańcach swojego miasta. Drugi raz wzruszył się, kiedy odpowiadał na pytanie o nadchodzące wybory prezydenckie. - Nikt w Polsce nie jest do tego przygotowany - powiedział Michał Zaleski.

Prezydent Torunia Michał Zaleski był gościem Beaty Tadli w programie "Onet Rano". Dziennikarka zapytała go m.in. o sytuację na oddziale hematologii Szpitala Miejskiego. W czwartek poinformowano, że zakażone są tam 22 osoby. Dziś liczba ta wzrosła do 30. Prezydent Torunia powiedział, że są to głównie lekarze i pielęgniarki. 

- Sytuacja jest bardzo trudna. Przypominam, że jest to oddział hematologii, oddział chorób krwi i systemów krwiotwórczych, onkohematologia jest tam dominującą częścią. Ludzie, których życie jest w tej chwili w pełnym zagrożeniu - mówił łamiącym się głosem Michał Zaleski.

Prezydent Torunia poinformował, że pacjenci, u których stwierdzono zakażenie koronawirusem, zostali przetransportowani do szpitala w Grudziądzu, z kolei pacjenci oddziału hematologii, którzy mieli wynik ujemny, zostali przeniesieni do izolatorium w Ciechocinku. Część personelu również została przetransportowana do ciechocińskiego izolatorium, a część poddano kwarantannie domowej.

- Najtrudniejsze jest to, że w tej chwili trzeba niezwłocznie uzupełniać stan osobowy w tym szpitalu, bo przecież tam są chorzy - powiedział Michał Zaleski. 

Zobacz wideo Woś o przebiegu choroby: Z leczenia domowego trafiłem do szpitala

Prezydent Torunia rozpłakał się ze wzruszenia. Zadeklarował, że będzie dbał o zdrowie i życie mieszkańców

Prezydent Torunia mówił także o trudnościach związanych z przeprowadzeniem majowych wyborów prezydenckich

- Nikt w Polsce nie jest do tego przygotowany, nikt w Polsce nie wie, jak miałoby to wyglądać - mówił spokojnie Michał Zaleski. - Mamy trzydzieści kilka dni do wyborów, nie wiem, kto opracuje scenariusz i sposób postępowania przy wyborach korespondencyjnych. Przypomnę, że w skali kraju jest to niespełna 30 mln wyborców, pewnie z 20 mln adresów, do których powinna dotrzeć korespondencja, a potem stamtąd wrócić.

- Ja mogę tylko jedno zadeklarować: tak jak do tej pory żyję tylko zdrowiem i życiem torunian, tak nie zrobię nic innego niż dbanie o to - powiedział Michał Zalewski łamiącym się głosem. - Kocham tych ludzi i to miasto. 

Po rozmowie z dziennikarką Onetu prezydent Torunia napisał wpis na Facebooku.

"To była bardzo emocjonalna rozmowa. Jestem, tak jak i cały Toruń, myślami przy wszystkich dotkniętych tą straszną chorobą. Dołożę wszelkich starań, żeby zapewnić bezpieczeństwo torunianom i toruniankom. Wierzę, że nadejdą lepsze dni" - skomentował Michał Zalewski, dopisując hasztag #zawszedlaTorunia.

Więcej o:
Komentarze (97)
Prezydent Torunia ze łzami w oczach: Nikt nie jest przygotowany na wybory. Kocham tych ludzi, to miasto
Zaloguj się
 • lubiedobrze

  Oceniono 59 razy 49

  A ja mam łzy w oczach jak widzę królestwo Rydzyka zbudowane na ziemi oddanej przez Zaleskiego za bezcen.

 • taz_28

  Oceniono 37 razy 31

  Ale u Rydzyka tańczy.... prezydent chorągiewka

 • biesczad1

  Oceniono 22 razy 18

  Ale dla żoliborskiego karła ludzkie życie nie ma żadnego znaczenia - to tylko jeden głos...

 • spamboy

  Oceniono 19 razy 17

  Pewien karzeł-szaleniec chce nas wszystkich pozabijać w imię leczenia swoich kompleksów.

 • chi-neng

  Oceniono 26 razy 16

  Mam bardzo mieszane odczucia, jesli chodzi o Torun, bo zawsze mi sie kojarzy Torun z Belzebubem.
  Nic na to nie poradze, ale te skojarzenia wprost mna otrzasaja...

 • poklepywacz

  Oceniono 23 razy 15

  Panie Zaleski nie płakał Pan jak wydzieraliście innym miastom z Kujawsko Pomorskiego środki z RPO i innych dofinansowań. Nie płakał Pan jak sprzedawał Pan grunty miejskie dla Rydzyka, nie płacze Pan u niego co roku na rocznicach to weź Pan teraz nie płacz.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX