Bartosiak: Pandemia przyspieszy załamanie globalizacji i doprowadzi do innego świata

W tle panującej epidemii koronawirusa trwa rywalizacja mocarstw. Jaki świat wyłoni się z kryzysu? M.in. o tym mówił dzisiaj dr Jacek Bartosiak (Strategy&Future) w rozmowie z Grzegorzem Sroczyńskim. - Może dojść do wielkiego przesilenia układu sił na świecie - powiedział.

Gościem porannej rozmowy Gazeta.pl był dr Jacek Bartosiak (serwis Strategy&Future). Z  Grzegorzem Sroczyńskim rozmawiał o tym, jaka nowa światowa rzeczywistość może wyłonić się z pandemii koronawirusa. Zaczęła się ona w Chinach, ale teraz najbardziej dotyka Europę i Stany Zjednoczone. - Świat polega na tym, że dzielimy się pracą w społeczeństwie i między narodami. (...) USA chciały złamać ten system. Ta pandemia jak katalizator przyspieszy to i doprowadzi nas do innego świata - powiedział. Bartosiak stwierdził, że już mają miejsce nowe napięcia i może dojść do "wielkiego przesilenia" układu sił na świecie.

Więcej o:
Komentarze (27)
Bartosiak: Pandemia przyspieszy załamanie globalizacji i doprowadzi do innego świata
Zaloguj się
 • b-u-l.b.b-u-l-a-t-o-r

  Oceniono 22 razy 10

  Redakto prezentuje pychę, o której mówi mec Bartosiak. "Jesteśmy tacy speszal i w ogóle, a Trumpa nikt nie traktuje poważnie." A tym czasem Trump nadal rozgrywa na światowej szachownicy, a żaden dupek z Europy nie.

 • sarkafarka0

  Oceniono 30 razy 6

  Pan Bartosiak niewatpliwie, wybitnym specjalista jest
  Ale chcialbym przypomniec, ze jeszcze niedawno byl dla was "dyrektorem PiSowskiego lotniska, imperialistycznego wymyslu kurdupla z Zoliborza"
  A tak sie sklada, ze to wlasnie dr.Bartosiak jest najbardziej rozpoznawalnym glosicielem nowoczesnej polskiej mysli narodowej ukierunkowanej na swiadomosc wlasnego znaczenia i sily wynikajacej z samej tylko geografii.
  Teraz go zapraszacie, bo po krotkiej kwarantannie, przestal byc symbolem PiSowskiego imperializmu? Zrobil sie znany i lubiany, wiec pare klikniec mozna zarobic.
  Tylko jak w koncu dotrze do was o co Pan Bartosiak postuluje i jakie narzedzia proponuje w tym celu uzyc, to znowu zaleje go fala bezmyslnego hejtu z waszej strony.
  Nie dosc, ze jestescie glupi, to jeszcze niekonsekwentni

 • mppmpp

  Oceniono 29 razy 5

  No ale jak Europa nie wie co dalej? Przecież na tutejszych łamach tysiące razy czytałem, że przywódcy Europejscy i Centralny Komitet w Brukseli wiedzą co, gdzie i jak. Wszystkich wątpiących niszczono. Polityczna poprawność łamała palce zadającym pytania o słuszność pomysłów Brukseli. A teraz? Taki wywiad? Takie wątpliwości! Piekło zamarzło.

  PS. Kij w oko Chińczykom.

 • manstain21

  Oceniono 3 razy 3

  Dla Bartosiaka zawsze szacun za trafne analizy i nie wdawanie sie w politykowanie.
  GW , nienawidzi Trumpa, ktory robi co moze aby ograniczyc wplywy Chin.
  Europa jest zalosnym graczem uwiklanymw swoje RODO, LGBT czy inne bzdury.

 • 2kbb

  0

  Bartosiak robi dobrązowy robotę. Czerwone holowie zapłaci najwięcej niewiedza za ten kryzys.... w tym tygodniu kolejne osłabienie PLN. Gielda dlatego nie spada bo Polacy uciekają od gotówki.

 • 2kbb

  0

  Lewak patrzy jak na zjawę. Czerwona holota !!!

 • ateus77

  0

  No proszę teraz okazuje się że winna jest europejska młodzież, że pracuje na śmieciówkach czy zostaje youtuberami. Kapitaliści, którzy z żądzy zysku wyprowadzili przemysł do Chin i przez to zlikwidowali dobre miejsca pracy w Europie są cacy. A Matołuszek chcący reaktywacji Jedwabnego Szlaku, żeby Polacy zostali za 2 pokolenia niewolnikami Chińczyków? Niech się ten ekspert zajmie z portem portem w Baranowie czy innym misiem na miarę naszych możliwosci.

 • omniscio

  0

  16:30 "to jest argument, ktory powtarza trump. on nie jest powaznie sluchany" co??? kim jest ten dziennikarz? rozumiem ze grupy socjalistyczno-liberalne z europy moga nie zgadzac sie z polityka trumpa. ale wypowiedzi typu 'POTUS nie jest powaznie sluchany' osmieszaja ich autorow.

 • zigzaur

  Oceniono 4 razy 0

  Panie Bartosiak, jest tylko jedno mocarstwo i tak już zostanie. Świat otrzeźwiał i ukróci importowanie z Chin taniego szajsu. A przynajmniej przeniesie produkcję do krajów spokojnych jak Indie, Brazylia, Turcja, Meksyk, Bangladesz.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX