Niedziele handlowe 2020. Czy sklepy będą dziś czynne? [5 kwietnia]

Czy 5 kwietnia to niedziela handlowa? Czy sklepy będą dziś czynne i jeśli tak, to które? Przypominamy, gdzie można zrobić zakupy w niedziele takie jak ta.

Zgodnie z ustawą o ograniczeniu handlu w niedziele i święta 5 kwietnia jest niedzielą handlową. Tego dnia możemy zrobić zakupy, ponieważ jest to niedziela poprzedzająca Wielkanoc, która w tym roku wypada 12 kwietnia. Sklepy takie jak Biedronka, Lidl, Auchan czy Tesco mogą być dziś otwarte. Kolejna niedziela handlowa wypadnie 24 kwietnia. 

Kalendarz niedziel handlowych - 2020 rokKalendarz niedziel handlowych - 2020 rok Fot. Gazeta.pl

Zakupy w czasach epidemii. Jakie obostrzenia wprowadził rząd?

Choć sklepy będą dziś czynne, zrobienie zakupów może być znacznie utrudnione. Przypomnijmy, że od 2 kwietnia obowiązują nowe obostrzenia wprowadzone z powodu epidemii koronawirusa. Od ubiegłego czwartku w sklepach wprowadzono limity klientów -  tylko trzy osoby na kasę lub stanowisko do płacenia. Oznacza to na przykład, że w sklepie, w którym jest pięć kas, jednocześnie może przebywać maksymalnie 15 klientów. W weekendy zamknięte będą także wielkopowierzchniowe sklepy budowlane. Warto także pamiętać, że od 10 do 12 zakupy mogą robić jedynie osoby, które ukończyły 65 rok życia. Co więcej, do sklepu wejdziemy tylko z włożonymi na ręce rękawiczkami jednorazowymi. Sklepy mają obowiązek je zapewniać, ale warto mieć ze sobą także swoją parę - informuje rząd

Zobacz wideo Jak robić zakupy w czasie pandemii?
Więcej o: