Warszawa. Pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem w Narodowym Instytucie Onkologii

W Narodowym Instytucie Onkologii w Warszawie stwierdzono pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem. Oddział Nowotworów Płuc, na którym przebywała zakażona osoba, został odseparowany od pozostałej części szpitala.

"Mamy niestety potwierdzony jeden przypadek zarażenia wirusem SARS-CoV-2 na Oddziale Nowotworów Płuc" - poinformował Narodowy Instytut Onkologii w Warszawie w komunikacie wydanym 2 kwietnia.

Z oświadczenia wynika, że NIO uruchomił procedury przewidziane na wypadek takiej sytuacji. Stworzono m.in. listę osób, które miały kontakt z zakażonym. Zostaną one poddane kwarantannie i testom na obecność koronawirusa.

Zobacz wideo Dr Jacek Bartosiak o pokryzysowym scenariuszu dla Europy

Narodowy Instytut Onkologii stosował separację oddziałów. Placówka kontynuuje prace

Oddział Nowotworów Płuc został odseparowany od reszty szpitala, ale pozostałe oddziały Instytutu działają jak do tej pory, zachowując wszystkie procedury i wzmożoną ostrożność. 

"Narodowy Instytut Onkologii w Warszawie od samego początku epidemii stosuje zasadę separacji oddziałów, czyli personel jednego oddziału nie kontaktuje się z personelem innego oddziału. Osoba z pozytywnym wynikiem testu na obecność wirusa SARS-CoV-2 nie wykonywała żadnych świadczeń na innych oddziałach" - czytamy w komunikacie.

NIO pozostaje w kontakcie z Ministerstwem Zdrowia, Głównym Inspektorem Sanitarnym oraz Narodowym Funduszem Zdrowia i informuje te instytucje o rozwoju sytuacji. 

Przeczytaj także:

Więcej o: