Koronawirus. Ponad milion zakażonych na świecie. 50 tys. ofiar śmiertelnych COVID-19

Na świecie odnotowano już ponad milion przypadków zakażenia koronawirusem - informują naukowcy z Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa. Liczba ofiar śmiertelnych pandemii przekroczyła natomiast 50 tysięcy. Z największą liczbą potwierdzonych przypadków - ponad 235 tys. - mamy obecnie do czynienia w Stanach Zjednoczonych.

Całkowita liczba potwierdzonych przypadków koronawirusa na świecie przekroczyła milion. Najnowsze dane dotyczące pandemii podał amerykański Uniwersytet Johnsa Hopkinsa. Liczba ofiar śmiertelnych choroby COVID-19 przekroczyła już 50 tysięcy. 

W Hiszpanii zmarło przeszło 10 tysięcy osób, a w ciągu ostatnich 24 godzin zanotowano tam tysiąc przypadków śmierci spowodowanej chorobą, czyli najwięcej od początku pandemii. We Włoszech zmarło ponad 700 osób, a łączna liczba zgonów to prawie 14 tysięcy. Z największą liczbą zachorowań - 235 tys.  - mamy do czynienia w Stanach Zjednoczonych, gdzie zmarło ponad 5,5 tysiąca ludzi. 

Zobacz wideo Koronawirus. Jakie obostrzenia obowiązują poza Polską?

Koronawirus. W Izraelu władze przygotowują się do otoczenia specjalnym kordonem kilku dzielnic

We Francji liczba ofiar koronawirusa przekroczyła tę z Chin i wynosi obecnie 4503, a w Iranie zmarło ponad 3 tysiące. Z kolei w Izraelu władze przygotowują się do otoczenia specjalnym kordonem kilku dzielnic ortodoksyjnych Żydów, którzy nie chcą poddać się izolacji i tłumnie wychodzą na ulice. Premier tego kraju Binjamin Netanjahu po raz drugi trafił na kwarantannę po tym, jak okazało się, że koronawirusem zakaził się izraelski minister zdrowia.

W związku z postępującą pandemią działania zamierza podjąć NATO. Najważniejszy generał w Sojuszu będzie koordynował transport leków i sprzętu medycznego wojskowymi samolotami. Z kolei Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) zastanawia się nad zaleceniami o używaniu masek ochronnych przez wszystkie osoby na świecie. Do tej pory WHO zalecało noszenie masek jedynie pracownikom służby zdrowia, a także osobom chorym i ich opiekunom.

W czwartek polskie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o laboratoryjnym potwierdzeniu koronawirusa u kolejnych 392 osób oraz 14 ofiarach śmiertelnych. To jak dotąd największa dobowa liczba zgonów i zakażeń wirusem SARS-CoV-2 w Polsce. W sumie odnotowano już 2946 przypadków zakażenia i 57 ofiar śmiertelnych. 

Więcej o:
Komentarze (16)
Koronawirus. Ponad milion zakażonych na świecie. 50 tys. ofiar śmiertelnych COVID-19
Zaloguj się
 • mdzj

  Oceniono 8 razy 4

  Rośnie liczba zakażeń a tym samym prawdopodobieństwo spotkania z osobą chorą. Władze wydają kolejne ograniczenie. Małżeństwa na ulicy w dwumetrowym odstępie. Dzieci i nastolatki praktycznie w areszcie domowym. A tymczasem...

  h t t p s : / / liceumpolonijne.edu.pl/rozmowa-z-pania-prezydentowa-przez-skype/

  2.04.2020, w niewielkiej sali zgromadzono ok. 50 uczniów z Niepublicznego LO o nazwie "Kolegium św. Stanisława Kostki" w W-wie. Tylko po to, aby mogli posłużyć za tło dla Agaty Dudy ciułającej punkciki dla swojego mężusia.
  Kto zorganizował takie wydarzenie mimo _nakazu_ zamknięcia szkół?
  Kto wydał zgodę na zgromadzenie łamiące nakazy izolacji społecznej i narażające na zakażenie co najmniej 50 uczniów i ich rodziny?
  Pytanie retoryczne: Czy i kto za to beknie?!

  Taki KRETYNIZM nie powinien przejść bez echa.
  Zwłaszcza, że bezpośrednio obciąża niejakiego PAD-nieprowadzącego-kampanii-wyborczej.

 • cztery0000ziobra

  Oceniono 11 razy 3

  Gdzie się podziały rubryki "Najważniejsze informacje o koronawirusie" i "Koronawirus w Polsce"?

 • piotrek_z_piotrkowa

  Oceniono 4 razy 2

  Poland 2,946 +392 57 +14
  Dzis 392 nowe przypadki i 14 zmarłych. troszku rozbieżne dane z tymi ministerialnymi.
  www.worldometers.info/coronavirus/

 • prokuraturarejonowa

  Oceniono 2 razy 0

  Ciężko uwierzyć w liczbę chorych i ofiar w Chinach. Jeśli w USA jest 250 tys chorych (a to nie koniec epidemii) to w cztery razy większych Chinach powinno być conàjmniej milion a nie 80 tys.

  Liczba ofiar powinna wynieść analogicznie czterokrotnie więcej, czyli minimum 20 tys.

 • simon_jester

  Oceniono 4 razy -2

  1000000 / 7800000000 = 0.000128205 (~0,013%)
  50000 / 7800000000 = 0.00000641 (~0.0006%)

 • takaprawda3000

  Oceniono 12 razy -2

  "Szokujące" liczby.
  Nie to co 10mln bezrobotnych w USA i zapewne kilkadziesiąt mln na całym świecie, co zaraz doprowadzi do prawdziwych tragedii ludzkich.

 • jrb11

  Oceniono 5 razy -3

  gdzie USA,USA,USA, USA
  acha sa pienazki na militarny zlom, wojny, agresje.
  Na medycyne, wyposaarzenie szpitali, powszechne zdrowie ? nie wwtych systemach
  tam tylko na NATO, banksterow, profit korporacji I ich j'elit"
  KARMA-ZLA KARMA

 • zlosliwyskrzat

  Oceniono 6 razy -4

  "Z kolei w Izraelu władze przygotowują się do otoczenia specjalnym kordonem kilku dzielnic ortodoksyjnych Żydów, którzy nie chcą poddać się izolacji i tłumnie wychodzą na ulice"

  Ludzie Hitlera też wpadli na taki pomysł. Uzasadniali to rozprzestrzenianiem różnych chorób przez "hałaciarzy".

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX