Koronawirus. Ponad milion zakażonych na świecie. 50 tys. ofiar śmiertelnych COVID-19

Na świecie odnotowano już ponad milion przypadków zakażenia koronawirusem - informują naukowcy z Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa. Liczba ofiar śmiertelnych pandemii przekroczyła natomiast 50 tysięcy. Z największą liczbą potwierdzonych przypadków - ponad 235 tys. - mamy obecnie do czynienia w Stanach Zjednoczonych.

Całkowita liczba potwierdzonych przypadków koronawirusa na świecie przekroczyła milion. Najnowsze dane dotyczące pandemii podał amerykański Uniwersytet Johnsa Hopkinsa. Liczba ofiar śmiertelnych choroby COVID-19 przekroczyła już 50 tysięcy. 

W Hiszpanii zmarło przeszło 10 tysięcy osób, a w ciągu ostatnich 24 godzin zanotowano tam tysiąc przypadków śmierci spowodowanej chorobą, czyli najwięcej od początku pandemii. We Włoszech zmarło ponad 700 osób, a łączna liczba zgonów to prawie 14 tysięcy. Z największą liczbą zachorowań - 235 tys.  - mamy do czynienia w Stanach Zjednoczonych, gdzie zmarło ponad 5,5 tysiąca ludzi. 

Zobacz wideo Koronawirus. Jakie obostrzenia obowiązują poza Polską?

Koronawirus. W Izraelu władze przygotowują się do otoczenia specjalnym kordonem kilku dzielnic

We Francji liczba ofiar koronawirusa przekroczyła tę z Chin i wynosi obecnie 4503, a w Iranie zmarło ponad 3 tysiące. Z kolei w Izraelu władze przygotowują się do otoczenia specjalnym kordonem kilku dzielnic ortodoksyjnych Żydów, którzy nie chcą poddać się izolacji i tłumnie wychodzą na ulice. Premier tego kraju Binjamin Netanjahu po raz drugi trafił na kwarantannę po tym, jak okazało się, że koronawirusem zakaził się izraelski minister zdrowia.

W związku z postępującą pandemią działania zamierza podjąć NATO. Najważniejszy generał w Sojuszu będzie koordynował transport leków i sprzętu medycznego wojskowymi samolotami. Z kolei Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) zastanawia się nad zaleceniami o używaniu masek ochronnych przez wszystkie osoby na świecie. Do tej pory WHO zalecało noszenie masek jedynie pracownikom służby zdrowia, a także osobom chorym i ich opiekunom.

W czwartek polskie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o laboratoryjnym potwierdzeniu koronawirusa u kolejnych 392 osób oraz 14 ofiarach śmiertelnych. To jak dotąd największa dobowa liczba zgonów i zakażeń wirusem SARS-CoV-2 w Polsce. W sumie odnotowano już 2946 przypadków zakażenia i 57 ofiar śmiertelnych. 

Więcej o: