Największy przyrost chorych w Polsce. 392 nowe przypadki i 14 ofiar

Przez cały czwartek Ministerstwo Zdrowia poinformowało łącznie o 392 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce. Niestety, zmarło również 14 kolejnych osób zakażonych SARS-CoV-2.

- Mamy 254 nowe przypadki zakażenia koronawirusem potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych - poinformowało w czwartek po godzinie 21 Ministerstwo Zdrowia. Potwierdzone przypadki dotyczą: 142 osób z woj. mazowieckiego, 73 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 8 osób z woj. zachodniopomorskiego, 7 osób z woj. małopolskiego, 6 osób z woj. świętokrzyskiego, 4 osób z woj. łódzkiego, 4 osób z woj. podlaskiego, 3 osób z woj. lubelskiego, 3 osób z woj. wielkopolskiego, 2 osób z woj. pomorskiego oraz 1 osoby z woj. warmińsko-mazurskiego i 1 osoby z woj. lubuskiego.

Łącznie potwierdzono więc w czwartek w Polsce 392 przypadki zakażeń - najwięcej od początku trwania epidemii. W sumie zakażonych koronawirusem w Polsce jest obecnie 2946 osób.

Zobacz wideo Woś o przebiegu choroby: Z leczenia domowego trafiłem do szpitala

Koronawirus w Polsce. Kolejne ofiary COVID-19

- Jednocześnie z przykrością informujemy o śmierci siedmiu kolejnych osób zakażonych koronawirusem - przekazało pod wieczór ministerstwo. - Są to: 77-letnia kobieta ze szpitala w Radomiu, 83-letnia kobieta ze szpitala w Radomiu, 77-letni mężczyzna ze szpitala w Warszawie, 61-letni mężczyzna ze szpitala w Krakowie, 87-letnia kobieta ze szpitala w Limanowej, 65-letni mężczyzna ze szpitala w Poznaniu oraz 75-letni mężczyzna ze szpitala w Pleszewie. Wszyscy mieli choroby współistniejące.

Niestety, dziś wykryto nie tylko najwięcej zakażeń. To również najgorszy jak do tej pory dzień pod względem liczby zgonów chorych na COVID-19. Łącznie stwierdzono ich 14. Tym samym dotychczas w Polsce zmarło łącznie 57 osób.  

Ministerstwo skorygowało również niepoprawną liczbę zgonów podaną w poprzednim komunikacie (powinna wynieść 50, a podano 51).

Koronawirus na świecie. Jest już milion zakażeń

W czwartek liczba osób zakażonych koronawirusem na świecie przekroczyła milion - poinformował Uniwersytet Johna Hopkinsa zajmujący się monitorowaniem pandemii COVID-19. W wyniku zachorowania na wywołaną patogenem chorobę zmarło dotychczas ponad 51 tysięcy osób.

Więcej o: