Ministerstwo Zdrowia: 59 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Pięć kolejnych ofiar

W czwartek po południu Ministerstwo Zdrowia poinformowało za pośrednictwem Twittera o nowych przypadkach zakażeń koronawirusem zdiagnozowanych na terenie kraju. Niestety, w wyniku zakażenia zmarło pięć kolejnych osób.

- Mamy 59 nowych przypadków zakażenia #koronawirus, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych - poinformowało w czwartkowe popołudnie Ministerstwo Zdrowia. Potwierdzone przypadki dotyczą: 11 osób z woj. wielkopolskiego, 9 osób z woj. łódzkiego, 8 osób z woj. dolnośląskiego, 8 osób z woj. podlaskiego, 7 osób z woj. śląskiego, 7 osób z woj. podkarpackiego, 3 osób z woj. małopolskiego, 3 osób z woj. pomorskiego, 2 osób z woj. warmińsko-mazurskiego oraz 1 osoby z woj. lubelskiego.

Koronawirus w Polsce. Już 51 ofiar COVID-19

- Jednocześnie z przykrością informujemy o śmierci pięciu kolejnych osób zakażonych koronawirusem - czytamy na stronie ministerstwa. Kolejne ofiary COVID-19 to 65-letni mężczyzna ze szpitala w Kędzierzynie-Koźlu, 61-letni mężczyzna i 77- letnia kobieta ze szpitala w Bolesławcu, którzy mieli choroby współistniejące oraz 56-letni mężczyzna ze szpitala w Krakowie i 58-letni mężczyzna ze szpitala w Koszalinie.

W sumie liczba zakażonych koronawirusem wynosi obecnie 2692 osób. Jak podaje ministerstwo, dotychczas potwierdzono 51 zgonów spowodowanych chorobą COVID-19. Część komentujących twitterowiczów zwraca się jednak do resortu z uwagą, że jeśli doda się pięć zmarłych osób do raportowanych rano 45, liczba zgonów powinna wynosić 50.

Po więcej najnowszych informacji zapraszamy do naszej relacji na żywo>>

Zobacz wideo Woś o przebiegu choroby: Z leczenia domowego trafiłem do szpitala
Więcej o:
Komentarze (21)
Ministerstwo Zdrowia: 59 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Pięć kolejnych ofiar
Zaloguj się
 • imonate

  Oceniono 16 razy 12

  dziwne, że aż tyle przypadków nowych, biorąc pod uwagę, że zaczyna brakować testów.

 • 55kris

  Oceniono 6 razy 6

  Jak samopoczucie, panie Morawiecki????

 • kotprezesa

  Oceniono 9 razy 5

  P🖕🏼S - rząd mordujący swoich obywateli.

 • siwywaldi

  Oceniono 9 razy 5

  Czy podawanie trzy razy dziennie informacji z CAŁEJ Polski, przerasta możliwości ministerstwa zdrowie?
  Bo jeżeli uważacie, że taka regionalna manipulacja, poprawi wasz wizerunek, to jesteście w błędzie :-(

 • mederith

  Oceniono 12 razy 0

  Zaczyna sie festiwal w kosciolach. Jak zabraknie testow, to BOSKIE DŁONIE KLECHY wylecza, pociesza, zapraszaja, otestuja...zaden szpital tak nie wyleczy z wirusow, jak klesze DŁONIE...SWIETE, ZBAWIONE...podobno wirus do kosciola nie chodzi...to ateistyczny wirus.
  Jak sie leczyc w Polsce, to tylko w Kosciele Rzymsko-Katolickim. Tam podobno wirus ginie pokotem przed UKRZYZOWANYM NAZAREJCZYKIEM, ktory sam, z wlasnej woli ODDAŁ ZYCIE ZA WAS WSZYSTKICH...i nic nie chcial w zamian.

 • jarko13

  Oceniono 8 razy 0

  Obywatel pragną dostać wiarygodne wyniki .Zrażonych i zgonów rodaków .Coś mi się wydaje że te liczby są bardzo okrojone.

 • ddo1

  Oceniono 13 razy -3

  Ale Chiny trzepią kasę na tej epidemii, maseczki, testy itd. Nic dziwnego, że wypuścili tego wirusa.

 • wiktorekstatystyk

  Oceniono 6 razy -4

  50/30000 to trochę więcej niż 1 promil zgonów - czy to na pewno epidemia?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX