Koronawirus w Hiszpanii. Liczba ofiar COVID-19 przekroczyła 10 tysięcy. Pojawił się cień nadziei na poprawę

Liczba ofiar epidemii koronawirusa w Hiszpanii przekroczyła 10 tysięcy. Hiszpania jest drugim po Włoszech krajem w największym stopniu dotkniętym pandemią koronawirusa. Z całej Europy napływa tam pomoc, ale miejscowa służba zdrowia wciąż jest w dramatycznej sytuacji. Rośnie też bezrobocie.

Na codziennej konferencji prasowej w Madrycie wiceszefowa miejscowych służb ratunkowych Maria Jose Sierra poinformowała, że w ciągu ostatniej doby w Hiszpanii zmarło 950 osób. To dobowy rekord w tym kraju. Łączna liczba ofiar to już ponad 10 tysięcy. Najgorsza sytuacja jest w Madrycie oraz w Katalonii.

Hiszpański minister zdrowia Salvador Illa przekonywał równocześnie, że pojawił się cień nadziei na poprawę sytuacji. - Dane pokazują nam, że krzywa się ustabilizowała. Osiągnęliśmy pierwszy szczyt i wchodzimy w fazę, kiedy epidemia zwalnia - mówił. Minister poinformował też, że lokalna filia Volkswagena zaczyna produkcję respiratorów dla szpitali. Wcześniej do Hiszpanii dotarła pomoc medyczna z kilku krajów, w tym z USA i Turcji.

Zobacz wideo Koronawirus. Jakie obostrzenia obowiązują poza Polską?

Koronawirus w Hiszpanii. W kraju rośnie bezrobocie

Od trzech tygodni Hiszpanie mogą wychodzić z domu jedynie na niezbędne zakupy, a władze ograniczyły nawet liczbę osób, przychodzących do pracy. Równocześnie bezrobocie wzrosło do ponad 9 procent. - Tylko dzisiaj zanotowaliśmy wzrost bezrobotnych o 302 tysiące osób - powiedział Salvador Illa.

Według danych amerykańskiego Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa, który zajmuje się monitorowaniem pandemii, na całym świecie w wyniku COVID-19 zmarło 49 tysięcy osób, a zakażonych jest 961 tysięcy. Dotychczas udało się wyleczyć 203 tysiące osób.

Więcej o:
Komentarze (10)
Koronawirus w Hiszpanii. Liczba ofiar COVID-19 przekroczyła 10 tysięcy. Pojawił się cień nadziei na poprawę
Zaloguj się
 • klingor_76

  Oceniono 6 razy 4

  No cóż, gdyby te zakute socjalistyczne łby z rządu Sancheza nie uznały że muszą koniecznie zorganizować olbrzymi spęd feministek 8 marca, to rozmiar epidemii mógłby być mniejszy. Mam nadzieję, że wyborcy zmądrzeją i podziękują im za to przy urnach.

 • jacky

  Oceniono 3 razy 3

  Nie drugim po Włoszech, tylko pierwszym. Liczba ofiar oraz zakażonych w przeliczeniu na mieszkańca jest wyższa niż we Włoszech. W liczbach bezwzględnych jeśli chodzi o zakażonych przodują USA.

 • jrb11

  Oceniono 12 razy 0

  taraz wyplywa gowno na powierzchnie pokazujace jak zaniedbanie finansowania sluzb medycznych oraz poziomu medycznych potrzeb spoleczenstwa konczy sie tragiczne. Glupie lokalne ciulasy elit podryguja pod dyktando ekcepcjonalistow wydajac wiecej juz roczny product kraju na potrzeby militarne, wojny I zbrojenie. To oczywiscie kosztem tzw "demokracji" zachodnich, gdzie wystarcza pieniadzy na bandytyzm miedzynarodowy I bogacenie banksterow I elit korporacji - oczywiscie kosztem ich ludnosci. Moze w koncu ludzie w tych krajacj opamietaja sie I zrozumieja co jest dla nich wazniejsze. Wlasciwie widac ze te elity zasluguja na wiszenie na lampach w ich garniturach. W Polsce nie jest inaczej jak kraj zdecydowal sie tylko wlazic w dupe ekcepcjonalistom albo jakiejs europejskiej Ch-ujni.
  Czas jest spozniony na opamietanie sie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX