Piotr Müller: Kwiecień do łatwych miesięcy należeć nie będzie. Możliwe nowe obostrzenia przed Wielkanocą

Rzecznik rządu Piotr Müller nie wyklucza, że przed świętami wielkanocnymi zostaną wprowadzone kolejne ograniczenia dotyczące przemieszczania się. Będzie to jednak zależało od dalszego rozwoju epidemii koronawirusa w Polsce.

- Codziennie spotyka się rządowy zespół zarządzania kryzysowego, który ocenia obecną sytuację epidemiczną w kraju i podejmuje decyzje kierunkowe co do zaostrzania aktualnych obostrzeń lub - mam nadzieję - w najbliższych tygodniach powoli też zmniejszania tych ograniczeń - powiedział  Piotr Müller podczas wywiadu dla radiowej Jedynki

Zapytany o to, czy rząd wprowadzi kolejne ograniczenia przed świętami wielkanocnymi, rzecznik rządu stwierdził, że nie może tego wykluczyć.

- Jeśli krzywa zachorowań będzie się spłaszczała w najbliższych dniach, to byłaby pozytywna informacja, sugerująca, że przebieg epidemii w Polsce jest łagodniejszy niż w Europie Zachodniej. Poczekajmy jeszcze kilka dni, wtedy będzie można wyciągać wnioski - powiedział Piotr Müller, zaznaczając, że powinniśmy być przygotowani na znaczny wzrost liczby zakażeń. 

Zobacz wideo Co z terminem wyborów? Pytamy ministra Wosia

Rzecznik rządu o głosowaniu korespondencyjnym: Pod kątem technicznym jest to wykonalne

Piotr Müller mówił także o ewentualnym przeprowadzeniu majowych wyborów prezydenckich. Stwierdził, że "celem polskiego rządu jest zabezpieczyć takie środki, aby wybory mogły odbywać się w sposób bezpieczny".

- Stąd inicjatywa wyborów korespondencyjnych, analogicznych do tego, jak wyglądała druga tura wyborów samorządowych w Bawarii, które odbyły się w ostatnich dniach - powiedział rzecznik rządu, wyjaśniając, że głosowanie korespondencyjne odbyłoby się sprawnie, dzięki dostarczeniu pakietów wyborczych pod adresy wskazane przez obywateli.

- Rejestr wyborców można zaktualizować o miejsce, gdzie miałaby się znajdować osoba, która będzie głosować. Taki proces zajmuje kilka dni, ale Poczta Polska i inne instytucje są w stanie dostarczyć, w związku z czym pod kątem technicznym jest to wykonalne, absolutnie - zapewniał Piotr Müller.

Przeczytaj też:

Więcej o:
Komentarze (402)
Piotr Müller: Kwiecień do łatwych miesięcy należeć nie będzie. Możliwe nowe obostrzenia jeszcze przed Wielkanocą
Zaloguj się
 • biesczad1

  Oceniono 121 razy 115

  Albo wprowadzacie stan wyjątkowy/klęski żywiołowej, albo WALCIE SIĘ!!!

 • nabuhodonozor33

  Oceniono 103 razy 95

  Widząc przyzwolenie obywateli ta organizacja przestępczą chce nas bardziej zniewolić.To robi się niebezpieczne!

 • jael53

  Oceniono 85 razy 85

  Tak, w ramach tych obostrzeń można będzie robić nabożeństwa dla 50. osób. Tu nie o obostrzenia, prawem kaduka z dnia na dzień wprowadzane, chodzi, ale o zapewnienie realnej możliwości ochrony, rzeczywistych badań, faktycznej opieki medycznej i nieurojonej pomocy społecznej.

 • niktwazny126

  Oceniono 71 razy 71

  Nowe obostrzenia, ale do kościołów można tłumnie. Zrozumiałe, tuba reklamowa musi mieć dopływ gotówki na tacę. Ale księża nie powinni się martwić, przecież po wyborach rząd wynagrodzi niedostatki.
  Gdzie jest Jędraszewski? Często się pojawial w mediach i informował o swoich przmeyśleniach, a teraz cisza...

 • jatuitam

  Oceniono 59 razy 59

  Jakie obostrzenia, skoro do Kościoła mogą walić tłumy?! Bóg im rozum poodejmował!
  Za głupi spacer mogę dostać mandat, ale do Kościoła! Proszę nie krępujcie się, odprawiajcie modły!

 • teneas

  Oceniono 50 razy 50

  Zapiszcie się do związku łowieckiego. Myśliwi wyłączeni są spod obostrzeń. Co powiecie na 20 mln myśliwych

 • waldekan

  Oceniono 42 razy 42

  Czyżby zakaz przemieszczania się do Smoleńska ? Nie, no, nie róbcie temu kociemu konusowi.

 • masofrev

  Oceniono 37 razy 37

  > pod kątem technicznym jest to wykonalne, absolutnie
  Tak, jasne, Poczta Polska, która w terminie nie potrafi kartki pocztowej dostarczyć, nagle prześlę 10 milionów zestawów do głosowania a potem 10 milionów odbierze i dostarczy do Warszawy...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX