Belgia. 12-letnia dziewczynka zmarła przez koronawirusa. To prawdopodobnie najmłodsza ofiara w Europie

Ministerstwo Zdrowia Belgii poinformowało o śmierci 12-letniej dziewczynki, która była zakażona koronawirusem. - Śmierć tak młodych osób jest rzadkością, jest to dla nas ogromny szok - przyznał rzecznik resortu podczas konferencji prasowej.

We wtorek 31 marca rzecznik belgijskiego Ministerstwa Zdrowia poinformował o nowych ofiarach śmiertelnych koronawirusa w tym kraju. Ostatniej doby z powodu COVID-19 zmarło 98 osób, a u kolejnych 876 pacjentów potwierdzono zakażenie SARS-CoV-2. Wśród ofiar koronawirusa jest 12-letnia dziewczynka, która, jak podaje Euro News, jest prawdopodobnie najmłodszą ofiarą śmiertelną pandemii w Europie.

W Belgii zmarła 12-latka zakażona koronawirusem. EN: Jest to najmłodsza ofiara COVID-19 w Europie

- To jest dla nas emocjonalnie bardzo trudny moment, ponieważ śmierć dotknęła dziecka. Informacja ta wzbudza niepokój wśród lekarzy i całej społeczności naukowej. Myślimy o jej rodzinie i przyjaciołach. To bardzo rzadki przypadek, który burzy nasz spokój - dr Emmanuel André. Na konferencji przekazano, że dziewczynka od trzech dni miała gorączkę. Testy potwierdziły u niej zakażenie koronawirusem, jednak nie podano żadnych dodatkowych informacji na temat rozwoju choroby u 12-latki.

Zobacz wideo Mateusz Morawiecki: Musimy dalej ograniczać dystans społeczny

Kilka godzin później londyński King's College Hospital poinformował o śmierci 13-latka. - Niestety nie żyje 13-letni chłopiec, którego testy potwierdziły zakażenie koronawirusem. Nasze myśli są teraz z rodziną dziecka. Sprawą jego śmierci zajmie się prokuratura - mówił rzecznik szpitala. - Niestety, zmarł bez najbliższych członków rodziny, był odiozolowany z powodu wysoko zakaźnej natury COVID-19 - dodał rzecznik. Chłopiec o imieniu Ismail (Izmael) jest uznawany za najmłodszą ofiarę koronawirusa w Wielkiej Brytanii. 13-latek nie miał wcześniej stwierdzonych żadnych przewlekłych chorób.

W zeszłym tygodniu w Paryżu we Francji zmarła 16-letnia dziewczyna. Wcześniej Julie była zdrową nastolatką, nie stwierdzono u niej żadnych dodatkowych chorób. W ostatni weekend poinformowano też o śmierci niemowlęcia w stanie Illinois w USA, które było zakażone koronawirusem - po sekcji zwłok będzie wiadomo, czy była to główna przyczyna śmierci dziecka.

Więcej o: