Ośmiolatka z Wielkopolski zakażona koronawirusem. Dziecko miało tylko lekki katar

W Wielkopolsce odnotowano przypadek ośmioletniej dziewczynki, która została zakażona koronawirusem. Jedynym objawem choroby COVID-19 w przypadku dziecka był lekki katar.

Jak podaje portal rzeczkrotoszynska.pl w ostatnim czasie Wielkopolski Urząd Wojewódzki poinformował o kolejnych zachorowaniach na COVID-19. Jedną z osób, u których potwierdzono zakażenie koronawirusem, jest ośmioletnia dziewczynka zamieszkująca powiat krotoszyński.

Ośmiolatka zakażona koronawirusem. Dziecko miało lekki katar

- Choroba objawiła się u niej tylko w postaci lekkiego kataru. Dziewczynka objęta została kwarantanną - powiedziała portalowi Natalia Snadna z krotoszyńskiego sanepidu.

Zobacz wideo Nowe Miasto nad Pilicą - polskie Wuhan? „Trzy kombinezony na cały szpital” [Źródło: UWAGA! TVN/x-news]

Dziewczynka zakaziła się koronawirusem najprawdopodobniej od swojego dziadka, u którego nie stwierdzono zakażenia SARS-CoV-2. Wcześniej mężczyzna był w poradni okulistycznej, w której miał kontakt ze swoim 85-letnim kolegą. Kilkanaście dni później kolega zmarł. Mężczyzna był zakażony koronawirusem, jednak nie było to bezpośrednią przyczyną jego śmierci.

Po wizycie w poradni ośmioletnią dziewczynką opiekowali się jej dziadkowie. Teraz zakażenie koronawirusem stwierdzonozarówno u dziecka, jak i u jej babci. Dziadek okazał się zdrowy. Służby sanitarne czekają jeszcze na wyniki próbek rodziców zakażonej dziewczynki.

Więcej o: