Ośmiolatka z Wielkopolski zakażona koronawirusem. Dziecko miało tylko lekki katar

W Wielkopolsce odnotowano przypadek ośmioletniej dziewczynki, która została zakażona koronawirusem. Jedynym objawem choroby COVID-19 w przypadku dziecka był lekki katar.

Jak podaje portal rzeczkrotoszynska.pl w ostatnim czasie Wielkopolski Urząd Wojewódzki poinformował o kolejnych zachorowaniach na COVID-19. Jedną z osób, u których potwierdzono zakażenie koronawirusem, jest ośmioletnia dziewczynka zamieszkująca powiat krotoszyński.

Ośmiolatka zakażona koronawirusem. Dziecko miało lekki katar

- Choroba objawiła się u niej tylko w postaci lekkiego kataru. Dziewczynka objęta została kwarantanną - powiedziała portalowi Natalia Snadna z krotoszyńskiego sanepidu.

Zobacz wideo Nowe Miasto nad Pilicą - polskie Wuhan? „Trzy kombinezony na cały szpital” [Źródło: UWAGA! TVN/x-news]

Dziewczynka zakaziła się koronawirusem najprawdopodobniej od swojego dziadka, u którego nie stwierdzono zakażenia SARS-CoV-2. Wcześniej mężczyzna był w poradni okulistycznej, w której miał kontakt ze swoim 85-letnim kolegą. Kilkanaście dni później kolega zmarł. Mężczyzna był zakażony koronawirusem, jednak nie było to bezpośrednią przyczyną jego śmierci.

Po wizycie w poradni ośmioletnią dziewczynką opiekowali się jej dziadkowie. Teraz zakażenie koronawirusem stwierdzonozarówno u dziecka, jak i u jej babci. Dziadek okazał się zdrowy. Służby sanitarne czekają jeszcze na wyniki próbek rodziców zakażonej dziewczynki.

Więcej o:
Komentarze (137)
Ośmiolatka z Wielkopolski zakażona koronawirusem. Dziecko miało tylko lekki katar
Zaloguj się
 • jael53

  Oceniono 50 razy 32

  Starszy człowiek był zakażony. Przekazał zakażenie tak, że trafiło do dziecka. Ale zmarł tak elegancko, żeby nie popsuć rządowej statystyki. Jasny szlag, niechże karma do tych fałszerzy wróci.

 • Łukasz Durlak

  Oceniono 25 razy 19

  Coz za przypadek umieraja tak zeby nie popsuć statystyk

 • starsza10

  Oceniono 15 razy 13

  Właśnie dlatego należy robić testy. Dziewczynka mogła zarazić wszystkich wkoło, a jej rodzice i dziadkowie - równie nieświadomie - mogli zarażać dalej. Poza tym, informacja o tym, że 85-latek zarażony wirusem zmarł na coś innego jest manipulacją tyle widoczną, co groźną, bo przecież większości przypadków nie znamy. Rząd rżnie głupa na całego.

 • zlotto

  Oceniono 17 razy 13

  Co to znaczy że nie Covid19 był przyczyną śmierci? Dziadek wpadł pod samochód? Powiesil sie? Udlawil szcztuczna, szczęka? Prąd go kopnął? Zmarł na zapalenie płuc i niewydolność krążeniowo oddechową charakterystyczną dla Covid19 więc nie piszcie ze nie to było przyczyną śmierci bo brzmicie w tym podobnie jak "zont-owe jazgaczki".

 • joasia.skora

  Oceniono 14 razy 12

  Znowu - kolejne przypadki w Wlkp - Krotoszyn i powiat trzciankowsko-czarnkowski. Co robią władze i służby w tych miastach, że nie potrafią zapanować nad kolejnymi zakażeniami? Większość, chyba z 80% zakażeń w Wlkp to te dwa miasta.

 • jednooki.pirat

  Oceniono 11 razy 11

  Rośnie umieralność na choroby współistniejące, spada umieralność na koronawirusa. Rząd świetnie sobie radzi z tą epidemią. Papier przyjmie wszystko.

 • lenny102

  Oceniono 10 razy 10

  Dzieki swietnie zorganizowanym dzialaniom naszego Rzadu koronawirus omija nas szerokim lukiem a ludzie umieraja wylacznie na choroby towarzyszace.

 • kriskriskriskris

  Oceniono 10 razy 10

  Dziesiątki tysięcy ludzi jest zarażone koronawirusem ale my jesteśmy tak dobrze przygotowani na epidemię, że nie robi się testów.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX