Dwóch nastolatków zakażonych koronawirusem zmarło w Londynie. Media: Nie mieli chorób przewlekłych

Dwóch zakażonych koronawirusem nastolatków w wieku 13 i 19 lat zmarło w Londynie - podaje Sky News. Brytyjskie media informują, że nie mieli oni chorób współistniejących, które mogły wcześniej umieszczać ich w grupie ryzyka.

13-letni Ismail Mohamed Abdulwahab zaczął odczuwać objawy zakażenia w czwartek, trafił do szpitala. Został podłączony do respiratora, lekarze wprowadzili go w stan śpiączki farmakologicznej. Jak podaje Sky News, chłopiec zmarł w poniedziałek w londyńskim Kings College Hospital.

Ze względu na ryzyko zakażenia w chwili śmierci nie mogła czuwać przy nim rodzina. Bliscy chłopca podkreślają, że nie cierpiał on na choroby współistniejące.

Sky News informuje także o śmierci 19-letniego Luki Di Nicoli. Służby medyczne potwierdziły, że nie miał on żadnych chorób przewlekłych. Został zabrany do jednego z londyńskich szpitali we wtorek, zmarł po kilkudziesięciu minutach.

Eksperci wskazują, że koronawirus może być groźny nie tylko dla seniorów, ale również młodych ludzi. Najmłodszą Europejką, która zmarła z powodu zakażenia koronawirusem, jest 12-letnia dziewczynka z Belgii.

Zobacz wideo Czy wybory powinny zostać przeprowadzone 10 maja?

Koronawirus w Polsce i na świecie

Dotychczas stwierdzono na świecie ponad 850 tys. zakażeń koronawirusem, zmarło ponad 42 tys. chorych (stan na środę 1.04, godz. 6.30).

W Polsce liczba zakażeń wynosi 2311, zmarły 33 osoby.

Więcej o: