Poseł Sławomir Nitras niedopuszczony do obrad Sejmu. Chodzi o "ochronę godności i powagi Izby"

Poseł Koalicji Obywatelskiej Sławomir Nitras poinformował na Twitterze, że nie został dopuszczony do wtorkowych obrad Sejmu, mimo że wcześniej został oficjalnie oddelegowany przez swój klub. "Bezpośrednim powodem było zachowanie parlamentarzysty podczas poprzedniego posiedzenia" - twierdzi Andrzej Grzegrzółka, dyrektor Centrum Informacyjnego Sejmu.

"To prawda. Nie zostałem dopuszczony przez Elżbietę Witek do obrad, mimo że zgodnie ze zmienionym regulaminem delegowały mnie posłanki i posłowie klubu KO. Podobnie potraktowano 100 senatorów, którzy przygotowali dobre rozwiązania na czas epidemii. Do kosza bez rozpatrzenia" - napisał na Twitterze Sławomir Nitras, poseł Koalicji Obywatelskiej.

Na potwierdzenie swoich słów parlamentarzysta zamieścił fragment e-maila przesłanego przez sekretariat przewodniczącego klubu KO do Dariusza Ziółkowskiego, dyrektora Sekretariatu Posiedzeń Sejmu. Poza Nitrasem, do wtorkowych obrad 9. posiedzenia Sejmu oddelegowano jeszcze: Borysa Budkę i Barbarę Nowacką. 

W rozmowie z Polską Agencją Prasową do sprawy odniósł się Andrzej Grzegrzółka, dyrektor Centrum Informacyjnego Sejmu. - Uzgodniono obecność 12 posłów w Sali Posiedzeń plus Prezydium Sejmu oraz przedstawiciele Rady Ministrów. Wskazany poseł nie został zaakceptowany do reprezentowania klubu w Sali Posiedzeń. Bezpośrednim powodem było zachowanie parlamentarzysty podczas poprzedniego posiedzenia. Marszałek Sejmu - zgodnie z Regulaminem - jest odpowiedzialny za ochronę godności i powagi Izby oraz organizowanie prac posłów - powiedział Grzegrzółka. 

Zobacz wideo „Tarcza antykryzysowa” nie ochroni dużych firm? „To grzech śmiertelny państwa”

Podczas wtorkowego posiedzenia Sejm w głosowaniu blokowym zdecydował o odrzuceniu większości poprawek do tzw. tarczy antykryzysowej, zgłoszonych w poniedziałek przez Senat. Posłowie utrzymali natomiast w mocy zmiany w projektach ustaw zaproponowane przez rząd. Pakiet ustaw został już podpisany przez prezydenta Andrzeja Dudę. 

Więcej o:
Komentarze (525)
Poseł Sławomir Nitras niedopuszczony do obrad Sejmu. Chodzi o "ochronę godności i powagi Izby"
Zaloguj się
 • piramidopolopirynowicz

  Oceniono 130 razy 108

  Gdyby chodziło o "ochronę godności i powagi Izby", to trzeba by wymieść miotłą wszystkie piski.

 • ggchmiel

  Oceniono 122 razy 100

  Ten pan Andrzej Grzegrzółka to łgarz i podlec jakiś wyjątkowy. Nawet jak na piSSamanna....

 • alfred_hugecock

  Oceniono 97 razy 83

  "Szeregowy poseł" nazywa z mównicy przeciwników politycznych "zdradzieckimi mordami" i nic mu się nie staje, a Nitras rzuci mimochodem z ław tekstem o rozliczaniu rządu i cyk, wylatuje z obrad - konstytucyjna równość wobec prawa zachowana.

 • goldendeliceus

  Oceniono 72 razy 66

  Godność i powaga izby. Specyficzne poczucie humoru. Tak wyrywkowo: Pawłowicz, Lichocka.

 • krynolinka

  Oceniono 86 razy 66

  Po to było to zdalne głosowanie? Żeby kamery rządowego ścieku mogły rejestrować i puszczać same ochy i achy pod adresem rządu.
  Cenzura w każdym obszarze. Może i dobrze. Elektorat pisowski się obudzi w zimnej kupie. Z dnia na dzień. Jak z koronawirusem. Zdziwią się, że wujek, babcia, wracają do domu w urnie z powodu ciężkiego przejścia płaskostopia.

 • homo_lupus

  Oceniono 86 razy 64

  przecież to się kwalifikuje pod kk... uniemożliwienie sprawowania mandatu posła

 • goldberg

  Oceniono 56 razy 48

  Prawda kole w PISowskie ślepia. Naród ich niebawem sam powywiesza na latarniach.

 • gourmant

  Oceniono 48 razy 46

  Kiedyś fortuna się odwróci. Ciekawe jak będą łkać obecni przedstawiciele partii rządzącej. Nie wystarczy im, że mają większość w demokratycznych wyborach? To nie uprawnia do gnojenia innych ludzi.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX