Koronawirus we Włoszech. Wzrost liczby zmarłych. "Co uderza, aż 70 procent to mężczyźni"

We Włoszech zmarło we wtorek 837 osób zakażonych koronawirusem, o 25 więcej niż w poniedziałek. Stwierdzono też więcej nowych przypadków. W sumie koronawirusem zakaziło się już w tym kraju ponad 100 tysięcy osób. Włoskie media piszą też o wiosce w Lombardii, w której koronawirusem nie zakaził się nikt.

Jak poinformował podczas wieczornej konferencji prasowej szef ochrony cywilnej Angelo Borrelli, w ciągu ostatniej doby zanotowano ponad 2100 nowych zarażeń, o blisko 350 więcej niż poprzedniego dnia. W sumie koronawirusem zakaziło się ponad 105 tysięcy osób. W tej chwili choruje ponad 77 tysięcy osób. 60 procent przechodzi chorobę lekko i przebywa w domu. 

Z kolei profesor Roberto Bernabei z kliniki Gemelli zwrócił uwagę, że liczba zgonów w ciągu doby od kilku dni jest stabilna. "Średni wiek zmarłych to 79 lat. Co uderza, aż 70 procent to mężczyźni. Kobiety są odporniejsze i mocniejsze" - powiedział Gemelli.

Zobacz wideo Sklepy i punkty usługowe w godzinach 10-12 otwarte tylko dla seniorów

W jednej z wiosek w Lombardii nikt nie zachorował na COVID-19

Tymczasem, jak podaje portal liberoquotidiano.it, we wsi Ferrera Erbognone w prowincji Pawia w Lombardii zamieszkuje nieco ponad tysiąc mieszkańców. Choć region ten jest jednym z najbardziej dotkniętych koronawirusem obszarów w całych Włoszech, to ani jeden mieszkaniec tej wsi nie został zakażony SARS-CoV-2.

Naukowcy chcą teraz sprawdzić, co jest przyczyną takiego stanu. - Uważamy, że takie testy będą przydatne. Naszym celem jest oczywiście uzyskanie próbek od wszystkich mieszkańców, aby badanie miało ważność naukową i statystyczną - wyjaśnił Giovanni Fassina, z zawodu lekarz, a zarazem burmistrz Ferrera Erbognone. Lekarze będą chcieli sprawdzić, czy we krwi tych osób znajdują się przeciwciała, które skutecznie zwalczają zakażenie koronawirusem.

Badaniami zajmą się naukowcy z Instytutu Neurologicznego w Mondino. Mieszkańcy, którzy wyrażą na to zgodę, zostaną przebadani do 2 kwietnia. 

Więcej o:
Komentarze (114)
Koronawirus we Włoszech. Wzrost liczby zmarłych. "Co uderza, aż 70 procent to mężczyźni"
Zaloguj się
 • dublet

  Oceniono 22 razy 16

  W Wolsce do tych średnich 79 lat i bez koronawirusa mało kto dożywa! Od 2016 roku, czyli od początku okupacji, śmiertelność rośnie o 8% rocznie a długość życia spada! Jedynym wirusem był w tym okresie PiS i niejaki Kaczyński, który sam jakoś mówił, że roznosi zarazki.

 • el.pistolero

  Oceniono 23 razy 13

  "Średni wiek zmarłych to 79 lat. Co uderza, aż 70 procent to mężczyźni. Kobiety są odporniejsze i mocniejsze"

  Czyli co, Seksmisja była proroczym filmem?

 • jsabaaj

  Oceniono 7 razy 5

  "Z kolei profesor Roberto Bernabei z kliniki Gemelli zwrócił uwagę, że liczba zgonów w ciągu doby od kilku dni jest stabilna. "Średni wiek zmarłych to 79 lat. Co uderza, aż 70 procent to mężczyźni. Kobiety są odporniejsze i mocniejsze" - powiedział Gemelli." - Bernabei z Gemelli czy Gemelli z Bernabei dla p. redaktora nie stanowi problemu :)

 • gio0102

  Oceniono 17 razy 5

  bo starszymi ludźmi gorzej się zajmują, młodych ratują, staruszków spisują na straty. Więcej jest starszych osób w szpitalach wiec zarazili się na początku epidemii w szpitalach. Tak samo w domach opieki. To wszystko zakłamuje statystyki. Powinno się odciąć ekstrema i wtedy zobaczyć średnią. I okaże się, ze ludzie w średnim wieku umierają.
  Więcej mężczyzn, bo mniej stosują się do zakazów (np. unikania kontaktów towarzyskich), mają więcej ryzykownych zachowań (np. korzystanie z prostytutek), częściej są alkoholikami, mniej niż kobiety dbają o higienę (np. mycie rąk) i wyższe poczucie, ze ich "licho nie weźmie". Niestety.

 • awitold4

  Oceniono 14 razy 4

  Skandal. To niezgodne z parytetem. Zdelegalizować. Wydać uchwałę potępiającą taką nierówność pci. Skierować skargę do CUE.

 • hens

  Oceniono 7 razy 3

  To proste..............we Włoszech około 30% kobiet wychodzi na ulicę, a reszta ?
  A reszta kręci łyżkami w garnkach przy kuchence.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX