Tydzień temu oprowadzał Putina po oddziale zakaźnym. Dyrektor szpitala pod Moskwą zakażony koronawirusem

Przed tygodniem Władimir Putin odwiedził szpital w podmoskiewskiej Kommunarce, przeznaczony dla pacjentów zakażonych koronawirusem. W wizycie rosyjskiemu prezydentowi towarzyszył dyrektor placówki Denis Protsenko. Jak się okazało, u lekarza potwierdzono właśnie obecność wirusa SARS-CoV-2.

Dokładnie przed tygodniem Władimir Putin wizytował główny moskiewski szpital przeznaczony dla pacjentów zakażonych koronawirusem. Rosyjski prezydent odbył inspekcję w towarzystwie dyrektora szpitala w Kommunarce - Dennisa Protsenki. Warto nadmienić, że przed wejściem na sale chorych, obaj założyli na siebie ochronne kombinezony. 

Po tygodniu od wizyty rosyjskiego prezydenta u lekarza potwierdzono zakażenie wirusem SARS-CoV-2 - poinformowała publiczna telewizja Rossija 24 oraz agencja Reuters.

Informację przekazaną przez rosyjskie media szybko potwierdził sam lekarz. "Tak, wynik testu okazał się pozytywny. Poddałem się samoizolacji, jednak czuję się całkiem nieźle. Odporność rozwinięta w tym miesiącu daje efekty" - napisał na Facebooku Protsenko.

Putin poddawany "regularnym testom". W Rosji jest już ponad 2,3 tys. zakażonych koronawirusem

Rzecznik rosyjskiego prezydenta Dmitrij Pieskow poinformował we wtorek, że Putin "poddawany jest regularnym testom" i jak na razie nie stwierdzono u niego obecności koronawirusa.

W Rosji potwierdzono dotąd ponad 2,3 tys. przypadków zakażenia wirusem SARS-CoV-2. 17 osób zmarło. Większość zakażeń odnotowano w stolicy kraju. Według doradcy ministerstwa zdrowia Nikołaja Briko Rosja zbliża się do szczytu zakażeń wirusem SARS-CoV-2. Według przedstawionych przez niego prognoz, liczba chorych będzie rosła jeszcze przez kilka dni, później systematycznie będzie spadać.

Zobacz wideo Statek szpitalny USNS Mercy szykuje się na pandemię
Więcej o:
Komentarze (147)
Tydzień temu oprowadzał Putina po oddziale zakaźnym. Dyrektor szpitala pod Moskwą zakażony koronawirusem
Zaloguj się
 • spyderman2

  Oceniono 15 razy 13

  dlatego adolf kałczyński siedzi pod miniówką swego mariusza totalnego płaszczka i nie opuszcza swojej willi. przypomnę że okoliczne wille są puste, partia za nasze pieniądze je wykupiła i stoją puste aby adolfowi nikt nie przeszkadzał a teraz nie rozsiewał wirusa.
  słuszna ma linie nasza partia...

 • jac_l_w

  Oceniono 20 razy 12

  Cały chrześcijański świat modli się za wynik testów Putina, z tym że część za wynik negatywny, a reszta za pozytywny.

 • agnrodis

  Oceniono 14 razy 8

  Nawet jakby Putin zachorowal, to o tym nikt sie nie dowie ... no chyba, ze zemrze, to tego juz dlugo nie ukryja.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX