Hiszpania. Najwyższa dobowa liczba zmarłych od początku epidemii koronawirusa

Minionej doby w Hiszpanii w wyniku powikłań po koronawirusie zmarło 849 osób. Oznacza to, że łączna liczba ofiar śmiertelnych wzrosła do prawie 8200.

Hiszpania i Włochy to obecnie najbardziej dotknięte epidemią kraje na świecie. Wczoraj liczba zakażonych w Hiszpanii przekroczyła tę z Chin, a dzisiaj poinformowano o 849 nowych ofiarach śmiertelnych. W całym kraju liczba zakażonych to w tej chwili 94 tysiące, ale równocześnie niemal 20 tysięcy osób udało się uratować.

W Madrycie w południe flagi drugi dzień z rzędu opuszczono do połowy masztów. Przy dźwiękach żałobnej muzyki Hiszpanie oddali hołd zmarłym. Tak będzie też w następnych dniach. 

Zobacz wideo Kolejne obostrzenia: dzieci mogą wychodzić tylko pod opieką dorosłych, limity w sklepach, ograniczenie dostępu do parków

Koronawirus w Hiszpanii. Nowe zakazy dla firm

W ostatnim czasie do zakazu opuszczania domów hiszpańskie władze dodały ograniczenie liczby pracowników, stawiających się do pracy. Szef największego stowarzyszenia przedsiębiorców Antonio Garamendi twierdzi jednak, że ograniczanie gospodarki doprowadzi do katastrofy i niepokojów społecznych. "Najważniejsze, by firmy były przygotowane na wznowienie pracy zaraz po zakończeniu pandemii, byśmy nie mieli kolejnego, gorszego niż teraz kryzysu" - mówił.

Rząd tymczasem przygotowuje się do wprowadzenia kolejnego, wartego 700 milionów euro pakietu pomocowego. Przewiduje on m.in. pomoc finansową dla zwalnianych pracowników, zawieszanie spłat pożyczek i zawieszanie eksmisji na pół roku.

Dwa dni temu do Hiszpanii przyleciał transport 20 tysięcy sztuk odzieży ochronnej dla lekarzy, dostarczony przez Czechy. Wcześniej Hiszpania kupiła też od Chin ponad milion masek ochronnych.

Więcej o:
Komentarze (86)
Hiszpania. Najwyższa dobowa liczba zmarłych od początku epidemii koronawirusa
Zaloguj się
 • niewierzekk

  Oceniono 35 razy 27

  Liczba zakażonych przekroczyła tę w Chinach. Akurat Chiny mówiły prawdę, ciekawe kto w to wierzy?

 • stareradio

  Oceniono 20 razy 12

  W sensie oficjalną liczbę z Chin bo chyba nikt przy zdrowych zmysłach nie wierzy w te dane?

 • f451

  Oceniono 19 razy 11

  Hiszpania źle liczy... Powinni tak jak PiS rząd - liczyć tylko wcześniej zdiagnozowanych i diagnozowac max 4000 dziennie....

 • f451

  Oceniono 15 razy 7

  W Chinach zmarło jedynie 3000 osób.. Do ich kremacji w samym Wuhan przeznaczono 40..000 urn.... PiS rząd prowadzi podobną statystykę - nie uwzględnia zaleceń WHO.

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 11 razy 5

  od dzisiaj w Chinach bliscy mogą pojechać do Wuhan po urny z prochami zmarłych krewnych... tylko tam, urn jest 3 razy więcej niż w oficjalnych komunikatach chińskiego MZu, wiec z tymi Chinami to bam aż tak się znów nie porównywał...
  PS. Jestem całym sercem z Hiszpanami, to bardzo fajni ludzie, których nawyki życia codziennego (przesiadywanie w zatłoczonych knajpkach, obcałowywanie się na dzień dobry, obiadki na mieście itd itp) niestety wpędziły w straszna kabałę

 • krikrikrikri

  Oceniono 20 razy 4

  Ktoś napisał o 8 marca że to był moment przełomowy rozprzestrzeniania koronawirusa, podobnie jak mecz w Bergamo...to chłopa zminusowali, ale drogie lewusie, feministki itp dziwaki, taka jest prawda, 120 000 nawiedzonych z całej Hiszpanii w jednym miejscu, którzy/które rozjecjały sie po całej Hiszpanii i rozniosły, a Wasze minusiki są typową lewicową hipokryzją, dyletanctwem i oderwaniem od rzeczywistości. Sory

 • dublet

  Oceniono 9 razy 3

  8 marca był początek tego holokaustu! Właśnie 8 marca kongres urządziła sobie skrajna prawica VOX. Ci prawicusie umieścili 9 tysięcy ludzi w zamkniętej sali, jak w komorze gazowej! Szef partii, rzecznik i wielu innych chorzy rozjechali się po całym kraju! Ile zarazili, nikt nie wie! Wtedy zaczęła się zaraza! U nas też Duda, PiS i Konfederacja jeżdżą po Polsce i zarażają!

 • xynat

  Oceniono 6 razy 2

  Bo źle liczą. Powinni tak jak w Polsce. Kto zmarł podczas kwarantanny i nie został przebadany ten nie obciąża statystyk. Po śmierci za poleceniem GIS badań się nie przeprowadza.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX