Chiny. Władze: W Wuhan od tygodnia nie odnotowano żadnego nowego przypadku zakażenia koronawirusem

Od tygodnia w chińskim mieście Wuhan, które było pierwszym ogniskiem koronawirusa na świecie, nie odnotowano żadnego nowego przypadku zakażenia. Chińska Narodowa Komisja Zdrowia poinformowała także o rosnącej licznie wyleczonych osób.

W poniedziałek 30 marca w Chinach potwierdzono 48 przypadków zakażenia nowym koronawirusem. Odnotowano także jeden zgon (w prowincji Hubei), a 282 pacjentów uznano za wyleczonych i wypisano ze szpitali. Liczba osób, których stan uznaje się za ciężki, zmalała - takich pacjentów jest w Chinach 105. 30 marca był także siódmym dniem, w którego trakcie nie odnotowano żadnego nowego przypadku zakażenia w mieście Wuhan.

Zobacz wideo Czy w Polsce powinien zostać wprowadzony stan klęski żywiołowej?

Koronawirus w Chinach. Ponad 76 tysięcy pacjentów zostało wyleczonych

Narodowa Komisja Zdrowia Chin poinformowała, że od początku epidemii koronawirusa do godziny 24 w poniedziałek 30 marca odnotowano łącznie 81 518 potwierdzonych laboratoryjnie przypadków zakażenia koronawirusem i 3 305 zgonów nim spowodowanych. Chińskim lekarzom udało się wyleczyć 76 052 pacjentów. Pod ich opieką w dalszym ciągu jest 2161 osób, u których stwierdzono wirusa SARS-COV-2 i 183 osób, u których podejrzewa się zakażenie. 

Przeczytaj także:

Więcej o: