RMF FM nieoficjalnie: Nowe obostrzenia. Wyjście z domu tylko pojedynczo, godziny dla seniorów w sklepach

Dziennikarz RMF FM dotarł do dokumentów z informacjami o obostrzeniach, które mają zostać ogłoszone jeszcze dziś przez premiera Mateusza Morawieckiego. Już w poniedziałek minister zdrowia zapowiadał wprowadzenie kolejnych zakazów w związku z epidemią koronawirusa. Nieoficjalnie wiadomo, że obostrzenia mają dotyczyć m.in. zasad przemieszczania się.
Zobacz wideo Zakazy w rozporządzeniu ministra zdrowia. Czy da się je wyegzekwować?

Dziennikarz RMF FM Patryk Michalski dotarł do szczegółów rządowych obostrzeń. Według nieoficjalnych ustaleń nowe zasady dotyczyć będą m.in. spacerów, wyjść z domów i robienia zakupów. Zakazy mają zostać wprowadzone z powodu epidemii koronawirusa i zwiększającej się liczby nowych zakażeń.

Nieoficjalne ustalenia RMF FM: Godziny zakupów dla seniorów i pojedyncze wyjścia z domów

Według ustaleń dziennikarzy nowe zasady obowiązywać zaczną już od północy z wtorku na środę. Nieoficjalnie nowe regulacje mają dotyczyć następujących kwestii:

  • w sklepie będzie mogło przebywać w danym momencie trzy razy więcej ludzi, niż jest w nim kas: w przypadku supermarketów, w których jest 20 kas, zakupy będzie mogło jednocześnie robić 60 osób. W małych sklepach z jedną kasą równocześnie w danej placówce będzie mogło przebywać tylko trzech klientów.
  • godziny dla seniorów w sklepach: mają to być dwie godziny, wyznaczone około południa, kiedy do sklepów wpuszczane będą jedynie osoby w wieku powyżej 60 lat.
  • wyjścia z domów tylko pojedynczo: obostrzenie to oznacza, że jeśli będziemy szli ulicą z członkami swojej rodziny, to będziemy musieli zachować dwumetrowy odstęp od siebie. Regulacja ta nie dotyczy rodziców z małymi, niesamodzielnymi dziećmi oraz opiekunów osób niepełnosprawnych.
Więcej o: