Lubelskie. Para złamała kwarantannę. Pojechali do Siedlec, by kupić samochód

W jednej z miejscowości znajdującej się na terenie gminy Ulan-Majorat w województwie lubelskim kwarantannę mieli odbywać 23-latka i 28-latek. Policjanci, którzy sprawdzali, czy przestrzegają oni zasad izolacji, zauważyli, że nie ma ich we wskazanym miejscu. Para pojechała do oddalonych o ponad 50 kilometrów Siedlec, by kupić samochód.

W niedzielę 29 marca około godziny 12:00 funkcjonariusze radzyńskiej policji pojechali do gminy Ulan-Majorat w województwie lubelskim, by sprawdzić, czy przebywający tam kobieta i mężczyzna stosują się do zasad kwarantanny. Po przyjeździe pod wskazany adres okazało się, że mężczyzny i kobiety nie ma w mieszkaniu. 28-latek i 23-latka tłumaczyli, że pojechali na spacer do lasu oddalonego o trzy kilometry od miejsca zamieszkania.

Mieli odbywać kwarantannę - pojechali kupić samochód. Grozi im kara w wysokości nawet 60 tys. zł

Para deklarowała, że za około godzinę będzie już na miejscu. Policjanci sprawdzili więc ponownie, czy dotarli już do mieszkania, ale i tym razem ich nie zastali. Funkcjonariuszom udało się ustalić, że objęci kwarantanną pojechali do oddalonych o ponad 50 kilometrów Siedlec, by kupić auto. Razem z nimi pojechał brat 28-latka.

Zobacz wideo Zakazy w rozporządzeniu ministra zdrowia. Czy da się je wyegzekwować?

Policjanci wdrożyli odpowiednie procedury. Zgodnie z artykułem 116 kodeksu wykroczeń, który określa odpowiedzialność karną za nieprzestrzeganie zakazów przez chorego na chorobę zakaźną. Za łamanie zasad kwarantanny osobom takim grozi kara grzywny do 30 tysięcy złotych. Para może więc łącznie zapłacić nawet 60 tysięcy złotych.

"Apelujemy o stosowanie się do poleceń instytucji państwowych i służb sanitarnych. Każdy z nas, dbając o bezpieczeństwo swoje, swoich bliskich oraz wszystkich obywateli naszego kraju, powinien odpowiedzialnie przestrzegać procedur" - napisano na stronie KWP w Lublinie.

Więcej o:
Komentarze (120)
Lubelskie. Para złamała kwarantannę. Pojechali do Siedlec, by kupić samochód
Zaloguj się
 • krystos

  Oceniono 48 razy 42

  Karać, karać, karać.
  Mieli odłożone na auto więc mają z czego zapłacić natychmiast.

 • adas.michnik

  Oceniono 24 razy 20

  Ja czekam na pierwszą informację o tym, że taką karę wymierzono, bo na razie było pierdylion przypadków, którym "może nawet grozić kara"...

 • meki_majcher

  Oceniono 25 razy 17

  Ależ oni po prostu pojechali na wybory.
  Prezydęt Andżej powiedział że na wybory to można...
  No do pojechali dokonać wyboru, kupić czy nie...

 • albrecht_kalba

  Oceniono 15 razy 13

  W ramach kary 3 tygodnie pracy przy pomocy zakażonym. W szpitalu.

 • fruqo3

  Oceniono 17 razy 13

  Najgorsze jest to, że przez takich właśnie debili w dniu dzisiejszym na całe społeczeństwo zostaną nałożone kolejne ograniczenia (niezgodnie z prawem tak na marginesie). Czy można uprzejmie prosić aby sąsiedzi tych debili spuścili im taki zwykły, staropolski wpyerdol?

 • wejsunek47

  Oceniono 12 razy 12

  bryka potrzebna żeby pojechać na wybory...na święta..i okazale do kościoła na komunię... i żeby wioskę skręcało z zazdrości...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX