We Włoszech padł rekord liczby ozdrowieńców, ale zmarło 812 osób. "Nie możemy zmieniać strategii"

W poniedziałek we Włoszech padł rekord liczby ozdrowieńców - za wyleczonych z koronawirusa uznanych zostało aż 1590 osób. - To najwyższa liczba wyzdrowień od początku epidemii w naszym kraju - poinformował szef obrony cywilnej, Angelo Borrelli. Jak dodał, sytuacja nadal jest bardzo poważna, a minionej doby we Włoszech zmarło 812 kolejnych zakażonych osób.

W poniedziałek z powodu epidemii koronawirusa we Włoszech zmarło 812 osób, a liczba wszystkich ofiar śmiertelnych przekroczyła 11 i pół tysiąca. Szef obrony cywilnej Angelo Borelli na konferencji prasowej przekazał jednocześnie, że znacznie spadła liczba stwierdzonych nowych zakażeń - minionej doby odnotowano ich tylko 1650, czyli o ponad dwa tysiące mniej, niż w niedzielę.

Zobacz wideo Władze Wenecji dezynfekują miejsca publiczne w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się koronawirusa

Włochy. Padł rekord liczby ozdrowieńców. 4 tys. osób na intensywnej terapii

Borelli poinformował też o rekordowej liczbie ozdrowieńców. - Dziś uznano za wyleczone 1590 osób. To najwyższa liczba wyzdrowień od początku epidemii w naszym kraju - podkreślił. - Idziemy w dobrym kierunku i nie możemy w najmniejszym stopniu zmieniać strategii - dodał szef obrony cywilnej, cytowany przez agencję ANSA. Jak zaznaczył, sytuacja w kraju nadal jest bardzo poważna, a obecnie liczba wszystkich zakażonych wynosi 75 tysięcy. 60 procent osób przechodzi chorobę na tyle łagodnie, że mogą przebywać w domach. Pozostała część pacjentów jest hospitalizowana, a blisko cztery tysiące z nich znajduje się na oddziałach intensywnej terapii. 

W miniony weekend do Lombardii poleciała grupa piętnastu lekarzy z Polski, którzy mają pomóc w walce z epidemią i odciążyć włoskich medyków. Z szacunków przedstawicieli włoskich służb wynika, że pandemia będzie się rozwijać jeszcze przez tydzień, a potem liczba zmarłych i zakażonych zacznie systematycznie spadać.

Czytaj też: "Grazie Polonia!" Włosi dziękują za pomoc. Do Lombardii poleciało piętnastu polskich lekarzy

Więcej o: