Sosnowiec. Krzyczał, że ma COVID-19 i kaszlał na ludzi. Interweniowała policja

Policjanci z Sosnowca zatrzymali mężczyznę, który, będąc w sklepie, krzyczał, że jest zakażony koronawirusem i "demonstracyjnie kaszlał". Zanim doszło do awantury 51-latek i towarzysząca mu kobieta ukradli kilka drobnych przedmiotów ze sklepowych półek.

Do zdarzenia doszło w sobotę 28 marca w jednym z sosnowieckich dyskontów spożywczych. 51-letni mężczyzna wszedł do sklepu w towarzystwie kobiety i wraz z nią ukradł kilka drobnych towarów. Chwilę później wszczął awanturę. Zaczął krzyczeć, że jest zakażony koronawirusem i demonstracyjnie kaszlał na inne osoby znajdujące się sklepie. Obsługa zadzwoniła na policję.

Zobacz wideo Władze Wenecji dezynfekują miejsca publiczne w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się koronawirusa

Sosnowiec. 51-latek trafił na izbę wytrzeźwień. Badanie wykazało, że nie ma objawów zakażenia

Kiedy policjanci przyjechali na miejsce, 51-latek zachowywał się agresywnie. Ponieważ nie udało się go uspokoić, funkcjonariusze musieli go obezwładnić. Założyli mężczyźnie jednorazowe kajdanki i zaprowadzili do radiowozu, a następnie przewieźli jego i towarzyszącą mu kobietę do izby wytrzeźwień. Podczas badania lekarskiego okazało się, że agresor nie ma objawów COVID-19. Sam również przyznał, że nie jest zakażony koronawirusem

"Z powodu nieodpowiedzialnego zachowania 51-latka, w trakcie tej interwencji policjanci zużyli dwa komplety odzieży ochronnej - wyposażenia, które w obecnym trudnym czasie jest bardzo potrzebne wszystkim służbom i mogło zostać wykorzystane w bardziej pożyteczny sposób" -  relacjonuje Komenda Miejska Policji w Sosnowcu.

Mężczyzna, który twierdził, że jest zakażony koronawirusem, odpowie za swoje zachowanie przed wymiarem sprawiedliwości. Za zmuszenie policji do bezpodstawnej interwencji, kradzież, używanie wulgarnych słów w miejscu publicznym i wszczęcie awantury zostanie ukarany grzywną. O jej wysokości zadecyduje sąd.

Przeczytaj także:

Więcej o:
Komentarze (55)
Sosnowiec. Krzyczał, że ma COVID-19 i kaszlał na ludzi. Interweniowała policja
Zaloguj się
 • antekpociecha

  Oceniono 22 razy 18

  Gdyby tak zrobił przed szańcem stratega to pewnie by go zastrzelili

 • justas32

  Oceniono 21 razy 13

  10 maja zagłosują na tow. Dudę ...

 • piramidopolopirynowicz

  Oceniono 17 razy 11

  Ściskanie głowy, nabijanie na pal, wyrywanie języka, wyłupywanie oczu, rozrywanie końmi, gotowanie, smarowanie smołą, stół do "rozciągania", kołyska Judasza, łamanie kołem ... Ech, te piękne czasy średniowiecza .. Aż żal, że dziś taki idiota trafi na "urlop" do ogrzewanego więzienia, gdzie darmowa dzienna porcja wyżywienia jest 3 x lepsza i droższa niż w domu rencisty i emeryta, gdzie ma stół do ping-ponga, TVinfo - i jeszcze fachu jakiego się wyuczy od najlepszych bandytów ... Temu z sosnowca bym zalecił wyrwanie języka, żeby nie krzyczał więcej w sklepie.

 • astaev

  Oceniono 15 razy 11

  popis polskiego warcholstwa obecnie zwanego mentalnością "Janusza"

 • felicjan.dulski

  Oceniono 9 razy 9

  To nie idiota, to prosty cwaniaczek.
  Zwykły menel.

 • emigrant_1984

  Oceniono 9 razy 9

  Pewnie imigrant. Katolicy Wolacy tak się nie zachowuja. Oni tyko wybieraja Pajaca z głupim Tik-Takowym uśmieszkiem na mordzie (to OK tak mówić według Krysi) na Prezydenta.
  My naród wybrany przez Stwórcę jako ci ...... najgłupsi. Do Urn !!!!

 • wladca_piaskownicy

  Oceniono 12 razy 8

  Wiadomo, Sosnowiec

 • rockman

  Oceniono 16 razy 8

  Sosnowiec to stan umysłu.

 • ubrana_prawda

  Oceniono 6 razy 6

  Skoro twarze przestępców są w naszym bezsensownym państwie prawnie chronione, to co w tym dziwnego, że rośnie zuchwałość przeróżnych mętów społecznych.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX