Niemcy. Angela Merkel zadzwoniła z podziękowaniami do strażaków. Odłożyli słuchawkę. Myśleli, że to żart

Kanclerz Niemiec Angela Merkel zadzwoniła do strażaków ochotników w Bergen auf Rügen, aby osobiście podziękować im za zaangażowanie w walkę z koronawirusem. Ci pomyśleli jednak, że ktoś robi sobie z nich żarty i się rozłączyli.

O niecodziennej pomyłce niemieckich strażaków pisze dziennik "Nordkurier". Z doniesień gazety wynika, że kanclerz Niemiec Angela Merkel zadzwoniła do strażaków-ochotników w Bergen auf Rügen na północnym wschodzie kraju, aby okazać swoje uznanie dla ich odwagi. Kiedy komendant Andre Muswieck odebrał telefon i usłyszał, że osoba po drugiej stronie podaje się za kanclerz Angelę Merkel, pomyślał, że to żart. Uprzejmie, ale stanowczo powiedział, że to nie czas na takie wygłupy i się rozłączył. Jak wyjaśnił, pomyślał, że rozmawia z kimś z radia, kto imituje głos kanclerz. 

- Nie chciałem być obiektem żartów w programie Leifa Tennemanna [niemieckiego dziennikarza i komika - przyp. red.] i natychmiast zakończyłem rozmowę - powiedział Muswieck.

Nieco później ze strażakami skontaktowało się biuro prasowe kanclerz Niemiec. Komendant szybko zrozumiał swój błąd. Angela Merkel zadzwoniła jeszcze raz. Wówczas wszyscy strażacy ochotnicy usiedli przy telefonie i słuchali, co ma do powiedzenia.

Zobacz wideo Zakazy w rozporządzeniu ministra zdrowia. Czy da się je wyegzekwować?

Angela Merkel podziękowała strażakom-ochotnikom. Drugi telefon został odebrany

Kanclerz Merkel powiedziała strażakom, że przeczytała o nich w gazecie "Ostsee-Zeitung" i dowiedziała się, że zgłosili się do ochotniczej pracy w straży pożarnej, kiedy wynik testów na obecność koronawirusa dał u nich wynik negatywny. Podziękowała im za odwagę i obywatelską postawę. Poinformowała też, że dzwoni do nich, będąc na kwarantannie. Po tym, jak okazało się, że kanclerz Niemiec miała kontakt z zakażonym lekarzem, przeszła dwa testy na koronawirusa. Oba dały wynik negatywny. 

Strażacy-ochotnicy wyjaśnili w rozmowie z "Nordkurier", że są "barwną mieszanką prawie-strażaków-emerytów", którzy chcą wesprzeć młodszych funkcjonariuszy. Każdy z nich gdzieś pracuje, np. jako dekarz albo leśniczy w parku narodowym, ale tymczasowo nie wykonują swoich obowiązków służbowych. 

Przeczytaj także:

Więcej o:
Komentarze (60)
Niemcy. Angela Merkel zadzwoniła z podziękowaniami do strażaków. Odłożyli słuchawkę. Myśleli, że to żart
Zaloguj się
 • siwywaldi

  Oceniono 51 razy 45

  I zachował się prawidłowo.
  Pewnie już zapomnieliście, jak za poprzednich rządów PiS, do któregoś z ministrów zadzwonił dziennikarz z Faktu czy SE, przedstawił się jako osobisty sekretarz Łojca Muchomora i poprosił o samochód. Bryka oczywiście znalazła się pod wskazanym adresem NATYCHMIAST, a czytelnicy mieli bekę :-)

 • za_miske_ryzu

  Oceniono 43 razy 39

  W Polsce taka sytuacja nie miałaby prawa się zdarzyć!!! Zanim Morawiecki spontanicznie zadzwoniłby do strażaków, ludzie Kamińskiego najpierw znaleźliby odpowiednią jednostkę, a całą rozmowę przypadkowo nagrałaby ekipa "Wiadomości".

 • tigr

  Oceniono 47 razy 39

  OChooo.... TVPis podchwyci temat i Pereiro z Trotylem ogłoszą, że w Niemczech popierają Morawieckiego i pisowskie niedorajdy jego.

 • konigin

  Oceniono 29 razy 23

  Pani Kanclerz nie na tik toku? Tu w pisdzim raju, powstalym z kolan i jeblym na pysk, jeden taki Anzej, pachol naczelnika z warszawskiej dzielnicy Zoliborz, ma kontoi na tweecie i teraz na tik toku i suweren pincet go uwielbia, a trolle sraja z zachwytu. Jeszcze bedzie mial konto na tinderze.

 • nie_bierz_jarka_na_serio

  Oceniono 17 razy 17

  a dupa ma tiktoka

 • prinsik

  Oceniono 19 razy 17

  Kłamousty zadzwoniłby z pytaniem, czy wystarcza im na michę ryżu, a pajacyk-marionetka czy mają już konto na Tik Toku.

 • pis-klamie-inni-tez

  Oceniono 16 razy 14

  W Polsce doopa by się obraził i już nie zadzwonił

 • chi-neng

  Oceniono 19 razy 13

  U nas najwyzsze wladze nie maja czasu na tego rodzaju 'fanaberie', bowiem ich fokus,
  i wszelkiego rodzaju dzialania, nawet te ziwazane z pandemia, skupiaja sie na kontynuowaniu kampanii wyborczej tego, ktory lubi parac sie 'z "ruchadlami lesnymi"....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX