Nie żyje pracownik Ministerstwa Sprawiedliwości zakażony koronawirusem

Zmarł pracownik Ministerstwa Sprawiedliwości, który był zakażony koronawirusem. Poinformowała o tym rzeczniczka prasowa resortu, Agnieszka Borowska. "Jesteśmy głęboko poruszeni informacją o śmierci naszego pracownika, która pokazuje, jak straszny jest koronawirus. Zmarły był jednym z kierowców resortu" - napisała.

Informację o śmierci pracownika Ministerstwa Sprawiedliwości, który był zakażony koronawirusem, przekazała w poniedziałek przed północą Agnieszka Borowska. Jak poinformowała, mężczyzna był jednym z kierowców pracujących dla resortu. Przez ostatni miesiąc przebywał na zwolnieniu i nie miał kontaktu z innymi pracownikami. Zmarł w szpitalu.

"Jesteśmy głęboko poruszeni informacją o śmierci naszego pracownika, która pokazuje, jak straszny jest koronawirus. Zmarły był jednym z kierowców resortu. Od prawie miesiąca przebywał na urlopie i na zwolnieniu. Jest nam bardzo przykro, że przegrał walkę o życie. R.I.P." - napisała na Twitterze.

Jak podaje TVP Info, zmarły był kierowcą wiceministra sprawiedliwości, Marcina Romanowskiego. "Ze smutkiem przyjąłem wiadomość o śmierci Michała. Proszę o modlitwę za jego duszę i za jego bliskich w tym trudnych dla nich czasie, RIP" - skomentował Romanowski na Twitterze.

Nie podano, w jakim wieku był zmarły mężczyzna.

Przypomnijmy, że w poniedziałek Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 193 nowych przypadkach zakażenia koronawiorusem i o śmierci kolejnych dziewięciu osób. Był to największy przyrost ofiar śmiertelnych od początku epidemii. Łącznie koronawirusa potwierdzono w Polsce u 2055 osób, 31 z nich zmarło. - Jestem przekonany, że na koniec tygodnia dojdziemy niestety do liczby kilku tysięcy przypadków. Jak podkreślałem wielokrotnie, nie jesteśmy w środku epidemii. To nie jest początek końca. To nawet nie jest koniec początku. Obecnie zaczyna się wzrost liczby chorych, którzy będą potrzebowali naszej pomocy, pozostańmy w domach - powiedział na poniedziałkowej konferencji prasowej minister zdrowia, Łukasz Szumowski.

Więcej o: