Andrzej Duda o wyborach: Jeśli są warunki, żeby chodzić do sklepu, to są warunki, żeby zagłosować

- Jeżeli są warunki do tego, żeby chodzić normalnie do sklepu, to są i warunki, żeby pójść do lokalu wyborczego - stwierdził w poniedziałek Andrzej Duda podczas internetowego Q&A ze swoimi fanami. Prezydent dodał, że "nie widzi podstaw, by w Polsce wprowadzać stan klęski żywiołowej, bądź stan wyjątkowy".

Andrzej Duda podczas internetowej rozmowy ze swoimi fanami przekonywał że władze radzą sobie z sytuacją w kraju. Zaznaczył, że mamy w tej chwili wprowadzony stan epidemiczny, są prowadzone działania na podstawie ustaw i wprowadzanie stanu nadzwyczajnego nie jest w tym momencie uzasadnione.

Duda przekonuje, że można iść na wybory

Prezydent był także pytany o trudności związane z kwarantanną i przymusową izolacją, która ma zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Duda podkreślił, że przestrzeganie ograniczeń wprowadzonych przez rząd może powstrzymać rozwój epidemii. Zaapelował, by Polacy przestrzegali ograniczeń, by się nie gromadzili, nie uczestniczyli w spotkaniach towarzyskich i nie wychodzili bez wyraźnej potrzeby z domu. Poprosił też, by zachować bezpieczny dystans, nie zbliżać się do innych osób, by ograniczyć możliwości rozprzestrzeniania się wirusa. Zaznaczył, że musimy być bardzo zdyscyplinowani, by czas izolacji i kwarantanny był jak najkrótszy.

Prezydent zapowiedział, że jeśli będzie zagrożenie dla wyborców, konieczne będzie wyznaczenie nowej daty wyborów prezydenckich. Póki co taka sytuacja zdaniem prezydenta nie ma miejsca. 

Jeśli są warunki do tego, żeby chodzić normalnie do sklepu, to są i warunki do tego, żeby pójść do lokalu wyborczego, z zachowaniem odpowiednich środków ostrożności

 - mówił prezydent.

Duda przekonywał też, że kandydaci mogą prowadzić kampanie wyborczą pomimo epidemii koronawirusa. - Oczywiście, że nie można w tej chwili organizować spotkań publicznych, nie można się gromadzić, ale różne inne formy prowadzenia kampanii. Kiedy spojrzę do internetu, to widzę, że różni kandydaci na prezydenta w sposób bardzo intensywny prowadzą swoje kampanie. Na pewno dzisiaj są różne formy prowadzenia kampanii i z całą pewnością szeroka gama prowadzenia tej kampanii jest w tej chwili dostępna w sposób bezpieczny - mówił prezydent.

Zobacz wideo
Więcej o:
Komentarze (1514)
Andrzej Duda o wyborach: Jeśli są warunki, żeby chodzić do sklepu, to są warunki, żeby zagłosować
Zaloguj się
 • zwierzoczlekoupior

  Oceniono 300 razy 290

  jak masz mozliwosc powiedzenia czegos glupiego, to to powiesz, Anzej.

 • uyuni

  Oceniono 252 razy 246

  Chodzę do sklepu żeby przetrwać. Wybory nie służą przetrwaniu w tej chwili w ogóle, a wręcz przeciwnie.

 • zwyklaosoba

  Oceniono 233 razy 229

  Namawianie ludzi do wychodzenia w czasie epidemii bez potrzeby jest w mojej opinii jawnym bandytyzmem !!! Ktoś taki powinien zniknąć z przestrzeni publicznej.

 • mirelka1

  Oceniono 213 razy 209

  Ja to się nie dziwię, że niemowa Agata jest niemową i nigdzie się nie pokazuje. Jakbym miałam takiego męża, też bym wlazła do mysiej dziury i siedziała schowana. Córcia już ze wstydu zwiała za granicę.

 • wikal

  Oceniono 195 razy 191

  Nie można chodzić normalnie do sklepu, tylko trzeba. Pan nie chodzi, bo nie musi. Chodzę raz na tydzień, zawsze z duszą na ramieniu. Unikam supermarketów. Zawsze stoję w kolejce przed sklepem w dwumetrowych odległościach. Tak będzie na wyborach? Ile dni będą one trwały? Oczywiście piszę bzdury, bo na te wybory prawie nikt nie pójdzie. I O TO WAM ŁOBUZY CHODZI! Ma pan jakiś HONOR? Zna pan znaczenie tego słowa?Pozamykaliście nas w domach. BEZPRAWNIE! Nie ma stanu wyjątkowego! Tylko nasza dobra wola sprawia, że w nich siedzimy. Policja jeździ, nawołuje przez megafon: Zostań w domu. 10 maja będą wołać: Idź na wybory? Podłość i cynizm tej władzy są bezgraniczne! Od jutra podobno nowe obostrzenia, nadal bezprawne. Jakie? 5 lat za wyjście z domu? Tylko kary, obostrzenia i kłamstwa. A testów, maseczek i pieniędzy na służbę zdrowia brak. No i rozpasaną kampania pana Dudy w TVP info. Pan prezydent powiedział, pan prezydent podpisał, pan prezydent przemówił... Itd. Wymiotuję już osobą pana prezydenta.

 • zwyklaosoba

  Oceniono 163 razy 163

  Co sądzić o człowieku który mówi takie rzeczy, a z imieniem Bożym na ustach przysięgał, że "dobro Ojczyzny oraz pomyślność obywateli będą dla mnie zawsze najwyższym nakazem" zastanawiam się jakim łajdakiem trzeba być by popełniając publicznie krzywoprzysięstwo nie czuć nawet minimum wstydu ?

 • pisdum-dyrdum

  Oceniono 158 razy 154

  Debil, kretyn, głupek, pajac, chłystek, notariusz, pacholek na posyłki i skinienie paluchem, błazen,... !!!

 • niktwazny126

  Oceniono 136 razy 132

  Nie każdemu powinni dawać mikrofon. Nie każdy powinien mieć prawa wyborcze.
  Co o zakupach w czasach pandemii wie człowiek, którego jedynym obowiązkiem jest usmiechanie się w telewizji i podpisywanie podłożonych dokumentów. A, i jeszcze aktywność na portalach społecznościowych.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX