Prezydent Włocławka zadeklarował, że nie przeprowadzi wyborów. Uchwałę przegłosowała rada miasta

- Podjąłem decyzję o nieprzeprowadzeniu wyborów prezydenckich 10 maja we Włocławku - zadeklarował w poniedziałek prezydent Marek Wojtkowski. Polityk Koalicji Obywatelskiej wyjaśnia, że przedkłada zdrowie mieszkańców nad obowiązek przeprowadzenia głosowania.

Podczas poniedziałkowej sesji rady miasta we Włocławku prezydent Marek Wojtkowski poddał pod głosowanie uchwałę dotyczącą odmowy przeprowadzenia w tym mieście wyborów prezydenckich 10 maja z powodu zagrożenia koronawirusem. Stanowisko prezydenta poparło piętnastu radnych, siedmiu głosowało przeciw. 

Prezydent Włocławka: Ja tych wyborów nie przygotuję

W zamieszczonym w internecie nagraniu polityk Koalicji Obywatelskiej tłumaczy swój punkt widzenia. - Z taką sytuacją państwo polskie nie spotkało się od II wojny światowej i najgorsze jest to, że nie wiemy co nas czeka, możliwe są różne scenariusze - mówi na wstępie.

Wojtkowski stwierdza, że "nikt nie chciałby stanąć przed dylematem: organizacja wyborów czy życie i zdrowie ludzi", po czym dodaje, że "w poczuciu pełnej odpowiedzialności" wybiera "zdrowie i życie mieszkańców Włocławka".

- We Włocławku mamy 68 komisji, w każdej po 10 przedstawicieli 38 komitetów. To prawie 2 500 ludzi, których trzeba przeszkolić, którzy muszą przyjść do urzędu, złożyć stosowne wnioski, podpisy itd. Nie mówię o samych pracownikach urzędu, informatykach, pracownikach biura rady, straży miejskiej, osobach, które będą udostępniały lokale wyborcze. Nie wyobrażam sobie tego - tłumaczy prezydent.

Samorządowiec deklaruje, że jest przygotowany na wprowadzenie komisarza i oskarżenie go o niedopełnienie obowiązków. - Ja tych wyborów nie przygotuję - zapewnia.

Więcej o:
Komentarze (374)
Prezydent Włocławka zadeklarował, że nie przeprowadzi wyborów. Uchwałę przegłosowała rada miasta
Zaloguj się
 • brutalnaprawda

  Oceniono 146 razy 140

  W tym samym czasie, znudzona głowa państwa zakłada konto na TikToku oraz twierdzi, że jeżeli da się iść do sklepu to na wybory również ....już sam nie wiem BEZGRANICZNA GŁUPOTA czy TOTALNA BEZCZELNOŚĆ ?!

 • zazwyczaj_nieomylny

  Oceniono 87 razy 83

  Jestem ciekaw jak to się rozwinie, bo to jest klasyczne "obywatelskie nieposłuszeństwo". Jak władza ma nierówno pod sufitem, to tej władzy czasem trzeba przemówić do rozsądku. Wiem, zaraz pisowcy powiedzą, że anarchia i degrengolada, ale to samo mówili mi komuniści w latach osiemdziesiątych. I też ich wtedy miałem w dudzie.

 • siwywaldi

  Oceniono 89 razy 81

  No jak to? Przecież Andrzej Duda godzinę temu obwieścił, że skoro można wychodzić do sklepu, to MOŻNA też wyjść do lokalu wyborczego.

  A ja tylko spytam: czy ten gość siebie słyszy?

 • artau

  Oceniono 52 razy 52

  Brawo. Dziękuję za Pana postawę. Już jest Pan pozytywnym bohaterem.
  Czas na kolejne miasta.
  Dość panoszenia się pozbawionego ludzkich uczuć zgreda i przestępcy [ zabronione prawem prowadzenie działalności gospodarczej przez partię - kato-piss - Srebrny przekręt]
  Na wybory nie idziemy, ale na ulice któregoś dnia wyjdziemy. Wszyscy.
  Będzie bolało.

 • Kuba Pilarski

  Oceniono 44 razy 44

  Wyślijcie Dudzie na wizytę w szpitalu z ludźmi zarazonymi koronawirusem. Przecież to tak samo jak pójść do sklepu czy na wybory

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX