Koronawirus w USA. W nowojorskim Central Parku powstał szpital polowy

W nowojorskim Central Parku powstał szpital polowy - podaje CNN. W mieście tym w skutek zakażenia koronawirusem zmarło już ponad 1000 osób.

Na przestronnej zielonej łące położonej wzdłuż Upper East Side zazwyczaj spotkać można wygrzewających się w słońcu lub piknikujących mieszkańców Nowego Jorku. Jednak z powodu epidemii koronawirusa miejsce to przekształcone zostało w szpital polowy.

Szpital polowy w Central Parku

Konstrukcja, w której znajduje się 68 łóżek, powstała dzięki chrześcijańskiej organizacji Samaritan's Purse. Białe namioty rozbite zostały we współpracy z Federalną Agencją Zarządzania Kryzysowego, jak również z lokalnymi władzami.

Burmistrz Nowego Jorku Bill de Blasio zapewnił, że polowy szpital ma być gotowy do użytku we wtorek. W obliczu kryzysu miasto wykorzystuje każdą możliwą metodę, aby zwiększyć swoje możliwości leczenia pacjentów. W szpitalach w Nowym Jorku znajdują się jedynie cztery tysiące respiratorów. Jeśli liczba zakażonych będzie rosła w takim tempie, to potrzebnych będzie co najmniej 30 tysięcy tych urządzeń

W Nowym Jorku z powodu zakażenia koronawirusem zmarło już ponad tysiąc osób i odnotowano niemal 60 tys. zakażeń. Władze ostrzegają, że liczba pacjentów z koronaawirusem, hospitalizacji i zgonów będzie nadal rosnąć, aż osiągnie oczekiwany szczyt w ciągu dwóch do trzech tygodni.

W całych Stanach Zjednoczonych odnotowano ponad 145 tys. zakażeń. Liczba ofiar śmiertelnych w tym kraju przekorczyła 2500 osób.

Zobacz wideo Zakazy w rozporządzeniu ministra zdrowia. Czy da się je wyegzekwować?
Więcej o: