Wielka Brytania. Książę Karol zakończył izolację. Królowa Elżbieta II opuściła Londyn

Książę Karol zakończył ilozację i jest w dobrym stanie - poinformowało CNN. Następca brytyjskiego tronu zakaził się koronawirusem w minionym tygodniu.

Książę Karol po stwierdzeniu u niego zakażenia koronawirusem przechodził kwarantannę domową w swojej rezydencji w Szkocji. Siedmiodniowy okres izolacji jest zgodny z rządowymi i medycznymi wytycznymi w Wielkiej Brytanii. Książę miał jedynie łagodne objawy choroby i cały czas wykonywał swoje obowiązki. Nie wiadomo kiedy i gdzie zakaził się koronawirusem. 

Żona Karola, Kamila, księżna Kornwalii, kontynuuje proces kwarantanny domowej, ponieważ - jak podają źródła - należy sprawdzić, czy nie rozwijają się u niej objawy.

Królowa Elżbieta II opuściła Londyn

Książę Karol ostatnio widział się z królową Elżbietą II w Londynie 12 marca. 93-letnia brytyjska monarchini odwołała wszystkie swoje zobowiązania na najbliższą przyszłość i przeniosła się do zamku w Windsorze.

Koronawirus w brytyjskim rządzie

W ostatnich dniach u wielu wysokich rangą urzędników brytyjskich, w tym premiera Borisa Johnsona i ministra zdrowia Matta Hancocka, stwierdzono zakażenie koronawirusem.

Do tej pory w Wielkiej Brytanii odnotowano 1228 zgonów z powodu koronawirusa.

Więcej o: