Marszałek woj. pomorskiego Mieczysław Struk zakażony koronawirusem, trafił do szpitala. Urząd zamknięto

Marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk, u którego w sobotę potwierdzono zakażenie koronawirusem, trafił do szpitala. W niedzielę podjęto decyzję o kwarantannie części pracowników urzędu marszałkowskiego oraz o jego zamknięciu.

W sobotę Mieczysław Struk poinformował o tym, że został zakażony koronawirusem. "Wśród zakażonych osób, które dziś zostały wymienione w komunikacie Ministerstwa Zdrowia, jestem niestety również ja. Na szczęście objawy, które się u mnie pojawiły w zeszłym tygodniu są stosunkowo łagodne, przypominające typowe przeziębienie" - napisał marszałek na Facebooku.

Marszałek trafił do szpitala, urząd zamknięto

Choć początkowo polityk wraz z żoną został poddany kwarantannie domowej w końcu trafił do szpitala. "Sanepid podjął decyzję, że będę leczony w warunkach szpitalnych, choć czuje się dość dobrze. Mam nadzieje, że otoczony troskliwą opieką kadry medycznej szybko wrócę do pełni sił!" - napisał w odpowiedzi na pytania pod swoim postem.

Strug poinformował, że wśród pracowników pomorskiego urzędu marszałkowskiego potwierdzono zakażenie kolejnej osoby. W ostatnim czasie z marszałkiem kontakt miało 47 pracowników urzędu oraz 15 innych osób. Sanepid zdecydował o nałożeniu na nich kwarantanny.

W poniedziałek pomorski urząd marszałkowski przy ul. Okopowej będzie nieczynny z powodu przeprowadzanej tam dekontaminacji pomieszczeń. Zapowiadana na 30 marca sesja Sejmiku Pomorskiego zostaje przeniesiona na inny termin. 

Zobacz wideo Ile osób zakażonych koronawirusem może być obecnie w Polsce?
Więcej o:
Komentarze (53)
Marszałek woj. pomorskiego Mieczysław Struk zakażony koronawirusem, trafił do szpitala. Urząd zamknięto
Zaloguj się
 • turhotel

  Oceniono 22 razy 20

  Struk w polowie marca jedzie sobie do Włoch. Wraca, i bez zadnej samokwarantanny kontynuuje prace w Urzedzie Marszalkowskim, zarazajac urzednikow. Nieodpowiedzialny pajac

 • def11

  Oceniono 22 razy 14

  ale wybory trza robić, bo jeden taki psychopata co przez nierozgarnięcie narodu stał się władcą Polski pragnie władzy ponad wszystko, nawet ponad życie i zdrowie tegoż narodu

 • digital_dictator

  Oceniono 16 razy 12

  jak sie facet dobrze czuje to po co do szpitala? żeby zarażał i blokował miejsce bardziej chorym?

 • oldthor

  Oceniono 14 razy 10

  7-8 we Włoszech i się nie "pochwalił" - ten dziad powinien w pierdlu się kurować

 • starsza10

  Oceniono 16 razy 10

  Koleś czuje się dość dobrze i trafia do szpitala, a ludzie umierają podczas kwarantanny domowej. Tak rząd dba o Polaków. Szumowski, według jakich, innych niż przynależność partyjna, kryteriów kwalifikuje się ludzi do diagnostyki i leczenia szpitalnego. Dlaczego są miejsca dla Struków, Wosiów i ich rodzin, a nie ma dla anonimowych Kowalskich, którzy bardziej potrzebują opieki medycznej i latami płacą przymusowe składki na ochronę zdrowia?

 • la_bola

  Oceniono 10 razy 8

  Kurde, najpierw bezobjawowemu robi się test, a potem czuje się dobrze, ale łóżko w szpitalu dla niego jest. Może jeszcze respirator obok czeka, tak na wszelki wypadek. A inni ludzie umierają w domu na kwarantannie, niezdiagnozowani.
  Skoro czuje się dobrze, to siedzieć w domu w izolacji, a nie narażać personel szpitala na kontakt ze sobą.

 • podobny_do_nikogo

  Oceniono 5 razy 3

  Idiota, do tego niepożyteczny.

 • onten

  Oceniono 15 razy 3

  ludzie padają juz ja muchy, umierają w domu samotnie, tymczasem młody, zdrowy byk z PO!!!!! wybyczył się we Włoszech i po powrocie ma już zrobione testy i nawet w szpitalu jest, a dla szaraków testów nie ma i każe się im umierac w domach!!!!!!!!!!!
  i co na to PO!
  co na to ta obrzydliwa baba KIDawa , która wciąz mowi o wyborach zamiast sie zając dyscyplionwaniem swoich kolegów, jak Grodzkiego, Struka!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX