Lublin. Zamknięto jeden z komisariatów. 13 policjantów zakaziło się koronawirusem. 66 osób poddano kwarantannie

13 policjantów z Lublina zakaziło się koronawirusem, a 66 osób, z którymi mieli oni kontakt, zostało poddanych kwarantannie. Komisariat i radiowozy zostały zdezynfekowane, a komendant czeka na informacje o stanie zdrowia kolejnych funkcjonariuszy.

Pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem w lubelskim komisariacie potwierdzono w czwartek 26 marca. Osobą, u której potwierdzono obecność wirusa SARS-CoV-2, był policjant, który od kilku dni przebywał na zwolnieniu lekarskim. Tego samego dnia zgodnie z zaleceniami sanepidu zamknięto komisariat i odizolowano policjantów, którzy byli wówczas na służbie.

Lubelska policja sporządziła listę osób, z którymi zakażony policjant miał bezpośredni kontakt i przekazała ją sanepidowi. Służby sanitarno-epidemiologiczne przeprowadziły wywiad ze wskazanymi osobami i podjęły decyzję o dalszych działaniach. Część osób zdecydowała się na kwarantannę zbiorową, część - na kwarantannę we własnym domu. 

Zobacz wideo Polska lekarz z Hiszpanii:

Lublin. 13 zakażonych policjantów czuje się dobrze. Dwóch poddano hospitalizacji

Do  godziny 20 w niedzielę 29 marca potwierdzono zakażenie koronawirusem u 13 policjantów lubelskiej policji. Dwóch z nich przebywa w szpitalu, a pozostałych 11 znajduje się w izolatorium w Lublinie. Stan wszystkich funkcjonariuszy jest dobry. Oprócz tego 66 osób przebywa na kwarantannie. 

"Sukcesywnie spływają wyniki, które wykluczają zakażenia u kolejnych osób. Wszyscy czekamy na następne pozytywne informacje. [...] Raz jeszcze chcę  podkreślić, że jako przełożony funkcjonariuszy garnizonu Lubelskiego dołożę wszelkich starań by policjanci, pracownicy  i ich rodziny byli bezpieczni, a w razie potrzeby otoczeni najlepszą opieką. Z całą pewnością nasi policjanci, jak zwykle sprostają stawianym przed nimi zadaniom. Za ich postawę należy się wielki szacunek i słowa uznania" - napisał Komendant Wojewódzki Policji w Lublinie insp. Artur Bielecki.

Przeczytaj także:

Więcej o:
Komentarze (25)
Lublin. Zamknięto jeden z komisariatów. 13 policjantów zakaziło się koronawirusem. 66 osób poddano kwarantannie
Zaloguj się
 • jack_flash

  Oceniono 16 razy 16

  Hmm, PiS zaczyna tracić żelazne ramię partii?

 • polakadam

  Oceniono 15 razy 15

  Strach się teraz zatrzymywać do kontroli policyjnej.

 • podobny_do_nikogo

  Oceniono 7 razy 5

  Dzisiaj, 30 marca, Warszawa, stacja Metro Kabaty, peron: dwoje oczekujących pasażerów na wjazd startującego pociągu. Pośrodku peronu kilkoro policjantów, strażnicy metra i pani sprzątająca. W kółeczku jednometrowym, radośni, zbici w kupę, żartujący. Wirusoodporni.

 • bling.bling

  Oceniono 4 razy 4

  Chodzi o komisariat na ul. Kunickiego.

 • dbender

  Oceniono 9 razy 3

  Całowali się, że 12 się zaraziło od jednego? Od tygodni się trąbi, żeby w pracy zachowywać odległość.

 • hastatrespasos

  Oceniono 7 razy 3

  W Lublinie koronawirusem zakaziło się 13 policjantów, komisariat więc zamknięto, a 66 osób poddano kwarantannie… A kiedy SARS-CoV-2 dopadnie kogoś ze Służby Ochrony Kaczograndy przed Demokracją, kto będzie woził i pilnował oberprezesa i ministrantów kaczego nierządu? Czyżby oni wierzyli że są nietykalni? Czy wtedy dziobousty herbu 96 schodów do piekła będzie nadal żądać aby jego poddani 10 maja ustawiali się karnie przed plutonem egzekucyjnym koronawirusa?!

 • gromek1

  Oceniono 2 razy 2

  13 posterunek?

 • cmochall

  Oceniono 2 razy 2

  Smutna wiadomosc szczegolnie dla pisu.

 • cogito50

  Oceniono 4 razy 2

  proszę o informacje, które komendy powiatowe sa objęte kwarantanną bo praca przestępców bez ryzyka to spore ułatwienie w tych czasach.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX