Mimo zakazu gromadzenia się zorganizowali chrzciny dla blisko 20 osób. Interweniowała policja

Jak podaje TVP3, w sobotę 28 marca policjanci otrzymali zgłoszenie, że w jednej z restauracji w centrum Środy Wielkopolskiej pod Poznaniem, odbywa się przyjęcie. Na miejscu funkcjonariusze ustalili, że jest to spotkanie zorganizowane z okazji chrztu dziecka.

W wydarzeniu udział brało prawie 20 osób. Zgodnie z rozporządzeniem ministra zdrowia, które wydane zostało na okres od 25 marca do 11 kwietnia, w Polsce obowiązuje całkowity zakaz zgromadzeń, spotkań, imprez i zebrań. Spotykać można się jednak w gronie najbliższej rodziny. W przypadku wydarzeń o charakterze religijnym w uroczystościach może brać udział jednocześnie nie więcej niż pięć osób.

Zobacz wideo Zakazy w rozporządzeniu ministra zdrowia. Czy da się je wyegzekwować?

Koronawirus. Mandaty dla uczestników przyjęcia

W związku z tym policjanci ukarali mandatami wszystkich uczestników przyjęcia oraz właściciela lokalu, w którym odbyło się spotkanie. Funkcjonariusze pouczyli zgromadzonych o zakazie przemieszczania się, który wprowadzono na czas epidemii koronawirusa oraz nakazali osobom rozejść się do domów.

Na stronie Komendy Powiatowej Policji w Środzie Wielkopolskiej pojawił się komunikat, który przypominiano o najważniejszych ograniczeniach, które obozują do 11 kwietnia. Policjanci ostrzegają, że za złamanie obowiązujących nakazów dot. gromadzenia się, grozi grzywna do 5000 złotych.

Więcej o: