Mimo zakazu gromadzenia się zorganizowali chrzciny dla blisko 20 osób. Interweniowała policja

Jak podaje TVP3, w sobotę 28 marca policjanci otrzymali zgłoszenie, że w jednej z restauracji w centrum Środy Wielkopolskiej pod Poznaniem, odbywa się przyjęcie. Na miejscu funkcjonariusze ustalili, że jest to spotkanie zorganizowane z okazji chrztu dziecka.

W wydarzeniu udział brało prawie 20 osób. Zgodnie z rozporządzeniem ministra zdrowia, które wydane zostało na okres od 25 marca do 11 kwietnia, w Polsce obowiązuje całkowity zakaz zgromadzeń, spotkań, imprez i zebrań. Spotykać można się jednak w gronie najbliższej rodziny. W przypadku wydarzeń o charakterze religijnym w uroczystościach może brać udział jednocześnie nie więcej niż pięć osób.

Zobacz wideo Zakazy w rozporządzeniu ministra zdrowia. Czy da się je wyegzekwować?

Koronawirus. Mandaty dla uczestników przyjęcia

W związku z tym policjanci ukarali mandatami wszystkich uczestników przyjęcia oraz właściciela lokalu, w którym odbyło się spotkanie. Funkcjonariusze pouczyli zgromadzonych o zakazie przemieszczania się, który wprowadzono na czas epidemii koronawirusa oraz nakazali osobom rozejść się do domów.

Na stronie Komendy Powiatowej Policji w Środzie Wielkopolskiej pojawił się komunikat, który przypominiano o najważniejszych ograniczeniach, które obozują do 11 kwietnia. Policjanci ostrzegają, że za złamanie obowiązujących nakazów dot. gromadzenia się, grozi grzywna do 5000 złotych.

Więcej o:
Komentarze (166)
Środa Wielkopolska. Mimo zakazu gromadzenia się zorganizowali chrzciny dla blisko 20 osób. Interweniowała policja
Zaloguj się
 • waldek608

  Oceniono 62 razy 48

  Kara pienieżna dla 20 osób na chrzcinach a na wyborach przy urnie, uscisk dłoni prezesa i upominek w postaci koronawirusa... Bonus- łopatka na prochy po kremacji

 • motyw4

  Oceniono 49 razy 37

  co za dziki kraj, żeby już suweren nie mógł przyprowadzić kolejnego barana i pokornie oddać go w macki KK a potem pochlać wódy z tego powodu... ech... to co zrobiła milicja to działania antypaństwowe, bo jak to powiedział guru suwerena - "ręka podniesiona na kościół, to ręka podniesiona na Polskę"...

 • niko8472

  Oceniono 33 razy 31

  Wszystkich w lokalu poddać kwatantannie. Bez litości. Z głodu albo braku alkoholu nie umrą.

  I, do ciężkiej cholery, nie wypuszczsć ludzi z kwatamtanny bez testów...

 • 0roman0

  Oceniono 32 razy 26

  Rozumiem że goście zdążyli wręczyć prezenty (koperty). Jeżeli tak to organizatorzy mogą się cieszyć a darczyńcy pluć sobie w brodę. Nie dosyć że dali prezent to jeszcze drugi wydatek na mandat.

 • polokbo

  Oceniono 28 razy 24

  Oj polski ludku, kiedy ty zmądrzejesz. Myślisz że woda święcona cię ochroni?

 • nutka7.17

  Oceniono 27 razy 23

  A sukienkowy był "zdrowy" i miał ręce konsekrowane?

 • selena-0

  Oceniono 23 razy 19

  janusze ani grazyny nie przestrzegają zakazu poruszanie się i zgromadzenia do 2 osób. Widzielismy to we wczorajszych obrazkach jak tłumnie wyszli na plażę, jakby w zyciu plazy nie widzieli, albo ten pan w samochodzie, któy ze złości prawił jak to zwykły janusz farmazony. Za chwilę będzie pandemii typ włoski, bo włosi tez tak sie bawili do konca, chociaż tytanic juz tonął.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX