Koronawirus we Włoszech. Dwójką chłopców opiekują się mieszkańcy miasteczka. Babcia zmarła, mama zakażona

Mieszkańcy miasteczka Montevarchi w Toskanii zjednoczyli się w pomocy dwom braciom, którzy zostali sami na kwarantannie. Wcześniej zmarła babcia chłopców, a ich mama, pracująca w służbie zdrowia, została zakażona koronawirusem i przebywa w szpitalu.

Jak podaje portal intoscana.it, chłopcy na co dzień uczą się w szkole podstawowej, jednak od kilku dni przebywają odizolowani w kwarantannie. Niestety, dzieci zostały w domu same. W zeszły czwartek z powodu COVID-19 zmarła babcia chłopców. Kobieta przebywała w tym samym szpitalu, w którym pracuje matka chłopców.

Włoskie miasteczko opiekuje się dwójką chłopców, którzy zostali sami poddani kwarantannie 

U niej także wykryto zakażenie koronawirusem. Pracująca w służbie zdrowia kobieta musiała zostać na oddziale zakaźnym szpitala. Całe szczęście jej stan wyraźnie się poprawia. Ojciec dzieci nie jest obecny w ich życiu, dlatego, jak donosi gazeta "La Nazione", tymczasowym opiekunem chłopców została burmistrz Montevarchi, Silvia Chiassai Martini.

Zobacz wideo Władze Wenecji dezynfekują miejsca publiczne w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się koronawirusa [Źródło: Storyful/x-news]]

W pomoc chłopcom zaangażowali się mieszkańcy całej prowincji Arezzo w Toskanii. Krewni dzieci, wolontariusze oraz duchowni z okolicznej parafii dostarczają im gotowe posiłki: śniadanie, obiad, kolację i przekąski. We wcześniej odkażonym ogrodzie, który znajduje się niedaleko domu, w specjalnie podstawionym kamperze nocuje jeden z ochotników, który w nagłych wypadkach będzie w stanie pomóc chłopcom.

Poza jedzeniem i podstawowymi produktami mieszkańcy dbają też o to, by dzieci nie czuły się zbyt samotnie. Wolontariusz, który nocuje przy ich domu, rozmawia z chłopcami, którzy od czasu do czasu wychodzą na balkon. Dodatkowo dzieci mogą porozmawiać za pośrednictwem Skype'a ze swoją mamą.

Więcej o: